Networking

Pracujete na počítači? Dajte si pozor, zamestnávateľ môže sledovať, čo na ňom robíte

Mám prácu  /   Diskusia

Ak je vašim pracovným nástrojom počítač, zbystrite pozornosť. Čokoľvek, čo v práci robíte, totiž môže byť sledované vašim zamestnávateľom. Ako... 


Ilustračné foto

10 najvtipnejších automatických emailových odpovedí počas vašej dovolenky

Networking  /   Diskusia

Momentálne sa nachádzam na pracovnom pohovore a na váš email odpoviem iba v prípade, ak novú pracovnú pozíciu nezískam. Aké automatické odpovede zanechávate vy, keď ste mimo pracoviska?


Ilustračné foto

Facebook chystá novinku: Facebook v práci

Networking  /   Diskusia

Používate sociálnu sieť v práci? Odteraz ju môžete oficiálne využívať na komunikáciu s kolegami alebo s ďalšími odborníkmi vo vašom odbore. Spoločnosť Facebook totiž prekračuje hranice bežných sociálnych sietí – pokúša sa priblížiť k profesionálom novou pracovnou sociálnou sieťou Facebook at Work.


Ilustračné foto

3 slovenskí personalisti a 3 názory na sociálnu sieť LinkedIn

Networking  /   Diskusia

Pre niektorých personalistov a manažérov sa pracovná sociálna sieť LinkedIn stala neodmysliteľnou súčasťou ich práce. Vyhľadávajú na nej najmä špecialistov z rôznych oblastí.


Ilustračné foto

Protokol emailovej komunikácie. Ukážte, že ste profesionál!

Networking  /   Diskusia

Na každom pracovisku platí emailová etiketa a zásady odosielania emailov. Aj keď ide o intuitívny úkon, zásadné pravidlo pri písaní emailov platí, aby ste si ho skontrolovali.


Barbie na sociálnej sieti

Z bábiky sa stala profesionálka: Barbie sa pripojila na sociálnu sieť

Networking  /   Diskusia

Krásna plastová bábika, známa pod menom Barbie, patrí medzi najpopulárnejšie hračky v histórii. Od roku 1959 ju vyrába spoločnosť Mattel, avšak až po 55 rokoch vstupuje ich produkt do biznis sveta, na profesionálnu sociálnu sieť LinkedIn.


Ilustračné foto

Zoznam vysokých škôl, ktorých absolventi sú najviac 'viditeľní' pre zamestnávateľov

Networking  /   Diskusia

Každý deň sú na sociálnych sieťach. Zdieľajú odkazy, komunikujú s kamarátmi. Mladí absolventi škôl využívajú hlavne Facebook, ale na pracovnú sieť LinkedIn zabúdajú. Najviac viditeľní sú pre budúcich zamestnávateľov absolventi Ekonomickej univerzity. Tí majú najvyšší podiel založených LinkedIn profilov spomedzi všetkých vysokých škôl.


Ilustračné foto

Poľovačka na novú prácu začína: Napríklad aj na sociálnych sieťach

Networking  /   Diskusia

Dnes už úplne neplatí stará známa veta, keď nie ste na Facebooku, nežijete. Túto vetu by sme mohli mierne upraviť , kto nie je na iných sociálnych sieťach, ťažšie si nájde prácu.


Ilustračné foto

7 dôvodov, prečo by ste mali byť na LinkedIn

Networking  /   Diskusia

Počuli ste už o profesijnej sieti LinkedIn? Pravdepodobne áno, keďže ide o jednu z najrýchlejšie rastúcich sociálnych sietí na svete, ktorá má takmer 280 miliónov registrovaných užívateľov. V čom sa teda skrýva jej čaro?


Ilustračné foto

Proces vyhľadávania kandidátov a práce ‚včera‘ a dnes

Networking  /   Diskusia

Nástenky a noviny boli kedysi jediným zdrojom získania práce. Až s príchodom internetu sa rozšírila emailová služba a uverejňovanie pracovných ponúk na internete. Dnes by mal každý človek hľadajúci si prácu byť na sociálnych sieťach. Využívate ich aj vy?


Ilustračné foto

Nevhodný obsah na sociálnych sieťach vás môže stáť zamestnanie

Networking  /   Diskusia

Mnoho ľudí si neuvedomuje silu internetu a nedbajú o svoju online reputáciu. Prečítajte si niekoľko tipov, ako si udržiavať pozitívny imidž na internete a tak zlepšiť svoje šance v profesijnom živote.TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

Karel Čapek

Keď nemám čo robiť, pracujem.

Karel Čapek