Mzda

Matematik prezradil, ako vyhral v lotérii: Okabátil systém, vyhral 14-krát a išiel na predčasný dôchodok

Mám prácu  /   Diskusia

Kto by nechcel vyhrať v lotérii? Získať obrovskú kopu peňazí a splniť si všetky svoje sny. Prestať chodiť do práce, kúpiť si veľký dom, poriadne... 


Ilustračné foto

Pôjdeme skôr do dôchodku? V parlamente sa bude schvaľovať tento vekový strop

Aktuality  /   Diskusia

Dôchodkový vek na Slovensku by sa mal ústavne zastropovať na 64 rokov. Ústavný návrh koaličného Smeru-SD v stredu (17.10.) vzala na vedomie vláda. V súčasnosti je v parlamente v druhom čítaní. Na definitívne schválenie však strana potrebuje ústavnú väčšinu, teda aj hlasy opozície.


Myslel si, že je

Myslel si, že je to e-mail od šéfa, firma prišla o 165-tisíc eur: Dajte si pozor na CEO podvod

Prostredie práce  /   Diskusia

Polícia upozorňuje na finančné podvody páchané elektronickou formou. Pozor si treba dávať na podvodné e-mailové správy, v ktorých sa páchateľ vydáva za obchodného partnera alebo dokonca riaditeľa spoločnosti. Polícia verejnosť upozorňuje v súvislosti s nedávnym podvodom, kedy podobným spôsobom prišla firma o 167.524 eur.


Schválené: Minimálna mzda bude

Schválené: Minimálna mzda bude v roku 2019 vyššia, pozrite sa na tú sumu

Aktuality  /   Diskusia

Minimálna mzda má od budúceho roka stúpnuť na 520 eur zo súčasnej úrovne 480 eur. Návrh ministerstva práce v stredu schválila vláda.


Štátnych zamestnancov čakajú zmeny:

Štátnych zamestnancov čakajú zmeny: Úprava platov, menej tabuliek, pozrite sa, čo sa chystá

Aktuality  /   Diskusia

Tabuľkové platy štátnych zamestnancov sa majú upraviť. Vládny návrh zákona v pondelok odobril Výbor Národnej rady (NR) SR pre financie a rozpočet. Cieľom je odstránenie rozdielu medzi minimálnou mzdou a platovými tarifami. Taktiež sa zredukuje počet tabuliek upravujúcich jednotlivé platové tarify.


Aké by mali byť

Aké by mali byť platy na Slovensku? Pozrite sa, koľko by mal zarábať Bratislavčan, Košičan či Žilinčan

Mám prácu  /   Diskusia

Medzi tým, koľko dáva zamestnávateľ za vykonanú prácu a tým, koľko človek reálne potrebuje pre život, je v mnohých prípadoch veľmi veľký rozdiel. Niekomu totiž plat sotva stačí na pokrytie základných potrieb a po zaplatení účtov a všetkých ostatných poplatkov toho na účte nezostáva veľa. Predstavte si však, že by ste existovali v ideálnom svete a platy... 


V tejto firme si

V tejto firme si zamestnanci sami navrhujú výšku platu: Má to ale jeden háčik, pristúpili by ste naň?

Aktuality  /   Diskusia

Londýnsky startup Smarkets umožnil svojim zamestnancom, aby si zvolili výšku svojho platu. Stanovenie platu funguje na základe spoločného konsenzu a plat každého zamestnanca je zverejnený na firemnom intranete. Toto rozhodnutie má svoje plusy aj mínusy, no ako hovorí šéf spoločnosti Jason Trost, funguje to.


Ups, Slováci pohoreli: Tento

Ups, Slováci pohoreli: Tento test finančnej gramotnosti skončil prepadákom, ako v ňom dopadnete vy?

Aktuality  /   Diskusia

Slováci to s peniazmi, zdá sa, nevedia. Potvrdil to prieskum Poštovej banky, v ktorom zisťovali ich vzťahu k peniazom. Ukázalo sa, že naše znalosti v oblasti financií sú stále podpriemerné. Vo veľkom teste finančnej gramotnosti prepadli aj tí, ktorí si v tejto oblasti verili. Výrazne lepšie výsledky nedosiahli ani mladí, či ekonomicky aktívni ľudia.... 


Už žiadne prekvapenia: Dôchodkový

Už žiadne prekvapenia: Dôchodkový vek sa bude zverejňovať 5 rokov dopredu

Aktuality  /   Diskusia

Dôchodkový vek na Slovensku sa bude zverejňovať päť rokov dopredu. Vyplýva to z novely zákona o sociálnom poistení z dielne koaličnej strany Most-Híd, ktorú vo štvrtok (13.9.) definitívne schválil parlament.


Miliardár má liek na

Miliardár má liek na nezamestnanosť: Pracujme len 3 dni v týždni a do dôchodku poďme neskôr

Mám prácu  /   Diskusia

Nezamestnanosť je veľký problém v mnohých krajinách, predovšetkým v Európe. Je dôležité, aby ľudia neodchádzali do dôchodku v 50, 60 alebo 65 rokoch, ale neskôr. Majú totiž viac znalostí a skúseností. Pracovať by ale mali iba tri dni v týždni, tak vznikne priestor pre ďalších ľudí. Takto vyzerá predstava mexického miliardára Carlosa Slima.


Ilustračné foto

Takto rástli dôchodky v minulých rokoch: Pozrite sa, z čoho žijú penzisti dnes

Aktuality  /   Diskusia

O vyše 33 eur sa zvýšil za posledné tri roky priemerný starobný dôchodok vyplácaný Sociálnou poisťovňou. O takmer polovicu z tohto zvýšenia, o 15,10 eura, sa pritom zvýšil za posledných 12 mesiacov. Ostatné typy dôchodkov zaznamenali za rovnaké obdobie nižší nárast priemerne vyplácaných súm.<< Predchadzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>

Citáty o práci a kariére

Lily Tomlin

Problém s bezohľadnou honbou krýs za kariérou spočíva v tom, že aj keď vyhráte, stále zostanete krysou.

Lily Tomlin