Networking

Pracujete na počítači? Dajte si pozor, zamestnávateľ môže sledovať, čo na ňom robíte

Mám prácu  /   Diskusia

Ak je vašim pracovným nástrojom počítač, zbystrite pozornosť. Čokoľvek, čo v práci robíte, totiž môže byť sledované vašim zamestnávateľom. Ako... 


Mark Zuckerberg, zakladateľ sociálnej

Známi podnikatelia nedokončili školu. Zarábajú však miliardy

Networking  /   Diskusia

Jeden z najznámejších svetových podnikateľov dnešnej doby je pravdepodobne Mark Zuckerberg. Ten sa vzdal štúdia na Harvarde, aby vytvoril úspešnú sociálnu sieť Facebook, ktorá zmenila tvár sociálnym médiám. Nielen on, ale aj ďalší podnikatelia dnes zarábajú miliardy, napriek tomu, že nedokončili školu.


Ilustračné foto

Otestujte sa! Zaujmete potenciálneho zamestnávateľa

Získaj prácu  /   Diskusia

Každý človek má svoje silné aj slabé stránky. Silné treba vedieť prezentovať a na slabých popracovať. Jednou z možností, ako zistiť svoje schopnosti, je otestovať sa a výsledok z testu pripojiť do životopisu.


Ilustračné foto

Zdieľajte informácie. Pomôžete svojmu biznisu

Networking  /   Diskusia

Aby vo firme správne fungoval sociálny biznis, je potrebná angažovanosť zamestnancov, otvorené šírenie vedomostí a informácií. K tomu všetkému prispieva aj líder, ktorý musí byť príkladom pre pracovníkov.


Ilustračné foto

5 spôsobov ako zostať v kontakte s bývalým šéfom

Networking  /   Diskusia

Mali ste s vašim bývalým šéfom dobré vzťahy? Budovanie siete kontaktov je v dnešnej dobe veľmi dôležité. Profesionálny networking nie je v „móde“ iba pri budovaní kontaktov vo svete biznisu, ale aj v pracovnom svete jednotlivcov.


Ilustračné foto

Tipy a rady ako získať pracovné kontakty

Networking  /   Diskusia

Hovorí sa, že je dôležité byť v správnom čase na správnom mieste. Rozhodujúcim aspektom vo vašej kariére je nielen to, čo viete, ale akých ľudí poznáte. Veď nenadarmo známy raz povedal: Čím viac ľudí poznám, tým sa cítim bohatší.


Mark Zuckerberg

Čo robili extrémne šikovní ľudia vo veku 25 rokov?

Networking  /   Diskusia

Niektorí ľudia vedia, čo chcú v živote dosiahnuť a idú si za svojim cieľom. Tí, ktorí to netušia sa predierajú jedných zamestnaním za druhým, až pokiaľ to nezistia. Cesta k úspechu však nikdy nie je priamočiara. Ukážeme vám to na príkladoch šikovných ľudí vo svete.


Ilustračné foto

Ako si nájsť prácu? Googlením mena

Networking  /   Diskusia

Pri hľadaní práce môžete využiť aj vlastný online marketing. Americký copywriter stavil na samoľúbosť ľudí, ktorí si vyhľadávajú svoje meno na Googli. A spravil dobre. Oslovili ho štyri reklamné agentúry, z ktorých dve mu ponúkli prácu.


Ilustračné foto

Tretina manažérov nevyužíva sociálne siete

Práca s ľuďmi  /   Diskusia

Až 62 % IT manažérov na Slovensku nevníma sociálne siete ako relevantný a dôveryhodný zdroj informácií a tretina ich nevyužíva vôbec.


Ilustračné foto

Vyčistite si Facebook kvôli práci

Networking  /   Diskusia

Ak ste vo fáze hľadania si práce alebo čakáte na žiadosť o priateľstvo od vášho nového šéfa, je vhodný čas, vyčistiť si váš sociálny profil.


Ilustračné foto

Čo chcú vidieť personalisti vo vašom profile LinkedIn?

Networking  /   Diskusia

Pracovná sociálna sieť je dôležitým nástrojom pri hľadaní zamestnania. Na Slovensku sa dostáva do popredia pomalším tempom ako v zahraničí, ale o to majú väčšiu šancu všetci tí, ktorí majú na sociálnej sieti už teraz založený profil.TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

William Shakespeare

Na zdolanie strmého kopca je zo začiatku potrebné pomalé tempo.

William Shakespeare