Networking

Pracujete na počítači? Dajte si pozor, zamestnávateľ môže sledovať, čo na ňom robíte

Mám prácu  /   Diskusia

Ak je vašim pracovným nástrojom počítač, zbystrite pozornosť. Čokoľvek, čo v práci robíte, totiž môže byť sledované vašim zamestnávateľom. Ako... 


Ilustračné foto

11 vecí, ktoré by ste mali spraviť na LinkedIn, ak si chcete nájsť prácu

Networking  /   Diskusia

Každú druhú sekundu sa na svete pripoja noví užívatelia na pracovnej sociálnej sieti a vy by ste mali byť medzi nimi. Vaša pracovná vizitka je veľmi dôležitá, aby ste získali prácu nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.


Ilustračné foto

Všetko čo chcete, môžete dosiahnuť vďaka kontaktom

Networking  /   Diskusia

Nemám čas na stretnutie. Stop! Toto je najväčšia výhovorka a zároveň chybná odpoveď, prečo ľudia nenadväzujú nové kontakty. Tie by sa dali výborne využiť napríklad aj pri hľadaní práce.


Ilustračné foto

Ako funguje hľadanie ľudí na Facebooku

Networking  /   Diskusia

Na sociálnej sieti Facebook vás vidí možno viac ľudí, než koľkých máte medzi svojimi priateľmi. Nevidíte, koľko „neviditeľných“ očí vás sleduje. Iná situácia je na pracovnej sociálnej sieti LinkedIn, kde si môžete pozrieť vašich „nasledovníkov“, ktorí vzhliadli váš profil.


Ilustračné foto

Predať sa môžete aj vo výťahu. Máte na to 30 sekúnd

Networking  /   Diskusia

Predstavte si, že chcete získať vytúženú prácu a niekto vám povie, že máte iba tridsať sekúnd na to, aby ste sa prezentovali za rekordne krátky čas.


Google Slovensko

Google odhalil najvyhľadávanejšie pracovné výrazy v roku 2013

Networking  /   Diskusia

Slovákov najviac zaujímajú peniaze. Napriek tomu, že sa skokanom vo vyhľadávači Google pre tento rok stal výraz „národná bločková lotéria“, vyhľadávaným výrazom spojeným so mzdou bola minimálna mzda.


Plán výstavby obytnej zóny

Facebook šokuje: Plánuje vybudovať firemné mesto

Networking  /   Diskusia

Sociálna sieť sa rozrastá nielen o svojich členov, ale dokonca plánuje vybudovať vlastné mestečko z obývacími domami v blízkosti ich spoločnosti. Benefity spoločnosti tak dosiahli vyšší level.


Ilustračné foto

Prácu môžete získať už aj cez Facebook

Networking  /   Diskusia

Facebook spustil ďalšiu funkčnú novinku na svojej sociálnej sieti. Prináša vylepšenie pre ľudí, ktorí si hľadajú prácu a môžu byť lepšie vyhľadaní zamestnávateľmi.


Ilustračné foto

Stiahnite si užitočné aplikácie pred pracovnou cestou

Networking  /   Diskusia

Môžete byť vyslaní firmou do zahraničia, aby ste v materskej spoločnosti strávili pár dní alebo až niekoľko mesiacov. V každom prípade sa vám pred takouto cestou zídu aplikácie, ktoré vám môžu uľahčiť pobyt v cudzom meste kdekoľvek vo svete.


Svetoznámi šéfovia spoločností

Veľkí šéfovia na sociálnych sieťach. Kto boduje?

Networking  /   Diskusia

Klout skóre meria na internete aktivitu ľudí na sociálnych sieťach. Dokonca sa hovorí aj o tom, že pre zamestnávateľov môže byť klout skóre smerodajným ukazovateľom pri výbere zamestnancov. Poďme sa však pozrieť na aktivitu šéfov veľkých spoločností na sociálnych sieťach.


Ilustračné foto

Top 5 aplikácií pre prácu v zahraničí

Networking  /   Diskusia

V zahraničí až traja z piatich uchádzačov o zamestnanie využívajú svoj mobilný telefón k hľadaniu zamestnania. Na Slovensku sa k internetu zo svojho mobilu pripája okolo 1,8 milióna užívateľov. Ak teda uvažujete o hľadaní práce v zahraničí a ste momentálne na „ceste“, potrebuje k tomu medzinárodný jazyk – angličtinu a mobilný internet.TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

Francois de La Rochefoucauld

Telesná práca oslobodzuje od duševných bolestí.

Francois de La Rochefoucauld