Mám prácu

Ako si zaistiť miesto vo firme natrvalo: Stačia 3 veci a zamestnávateľ vám nedovolí dať výpoveď

Mám prácu  /   Diskusia

Aké je tajomstvo ľudí, ktorí sú vo firme považovaní za nenahraditeľných? Myslíte si, že musia mať nadštandardné vzťahy so šéfom? Nuž, v niektorých... 


Chcete prácu, ktorá má

Chcete prácu, ktorá má zmysel? Toto by sa vám mohlo páčiť

Hľadám prácu  /   Diskusia

Chceš mať zmysluplnú prácu? Riešiť najväčší problém akému Slovensko v súčasnosti čelí? Osobnostne rásť a rozvíjať svoje zručnosti? Toto všetko v sebe spája Teach for Slovakia - najintenzívnejší program osobnostného a profesionálneho rozvoja na Slovensku. Aktuálne je spustené prihlasovanie do ročníka 2019.


Matematik prezradil, ako vyhral

Matematik prezradil, ako vyhral v lotérii: Okabátil systém, vyhral 14-krát a išiel na predčasný dôchodok

Mám prácu  /   Diskusia

Kto by nechcel vyhrať v lotérii? Získať obrovskú kopu peňazí a splniť si všetky svoje sny. Prestať chodiť do práce, kúpiť si veľký dom, poriadne auto, rozmaznávať sa. Veríte pri zaškrtávaní čísel na šťastie? Pravdepodobne robíte chybu. Rumunsko-austrálsky matematik totiž prišiel na to, ako sa dá systém obísť a vyhrať. S radami, čo presne treba robiť, sa podelil aj s ostatnými.


Spoznajte skutočných Forrestov Gumpov:

Spoznajte skutočných Forrestov Gumpov: 11 ľudí, ktorí s postihnutím dosiahli nepredstaviteľné

Hľadám prácu  /   Diskusia

Máte pocit, že sa vám nič nedarí, nikam nesmerujete, že stojíte na jednom mieste? Už kultový film Forrest Gump ukázal, že aj ľudia s autizmom môžu byť úspešní. A čo teda vy, „zdraví“, ktorí môžete dosiahnuť úspech a nestojí pred vami žiadna prekážka? Hlboký nádych, hlboký výdych, hlavu hore - nič nevyzerá tak beznádejne ako sa zdá.


Šialení, ale zábavní: Takýchto

Šialení, ale zábavní: Takýchto kolegov by ste chceli aj vy, pozrite sa, čo by ste zažili v práci

Mám prácu  /   Diskusia

Mať dobrých kolegov je na nezaplatenie. Chodiť do práce s tým, že sa tešíte, koľko zábavy popri práci zažijete, je fajn pocit. Najmä ak pracujete v kolektíve vtipkárov, ktorí majú podobný zmysel pre humor ako vy. Pozrite sa na výber najlepších žartov, ktoré si medzi sebou kolegovia vyviedli. Inšpirujete sa niektorým z nich a ušijete niečo aj na vášho spolupracovníka?


Ilustračné foto

Pôjdeme skôr do dôchodku? V parlamente sa bude schvaľovať tento vekový strop

Aktuality  /   Diskusia

Dôchodkový vek na Slovensku by sa mal ústavne zastropovať na 64 rokov. Ústavný návrh koaličného Smeru-SD v stredu (17.10.) vzala na vedomie vláda. V súčasnosti je v parlamente v druhom čítaní. Na definitívne schválenie však strana potrebuje ústavnú väčšinu, teda aj hlasy opozície.


Myslel si, že je

Myslel si, že je to e-mail od šéfa, firma prišla o 165-tisíc eur: Dajte si pozor na CEO podvod

Prostredie práce  /   Diskusia

Polícia upozorňuje na finančné podvody páchané elektronickou formou. Pozor si treba dávať na podvodné e-mailové správy, v ktorých sa páchateľ vydáva za obchodného partnera alebo dokonca riaditeľa spoločnosti. Polícia verejnosť upozorňuje v súvislosti s nedávnym podvodom, kedy podobným spôsobom prišla firma o 167.524 eur.


13 životne dôležitých vecí,

13 životne dôležitých vecí, ktoré by mal dosiahnuť každý ešte pred 30-kou

Hľadám prácu  /   Diskusia

Život začína po tridsiatke. Aspoň tak sa to zvykne hovoriť. Ste vo veku tesne pred tridsiatimi narodeninami? Potom by ste mali vedieť, že existuje niekoľko vecí, ktoré sa vám v živote naozaj zídu. Je možné, že niektoré z nich ste už absolvovali. Pre istotu si ale zoznam týchto užitočných vecí pozrite a to, čo vám z neho chýba, rýchlo doplňte. Čas totiž... 


Zlaté ručičky: Pozrite sa,

Zlaté ručičky: Pozrite sa, aké dokonalé obrazy z bavlnky dokážu vytvoriť šikovní ľudia, nič krajšie ste dnes nevideli

Hľadám prácu  /   Diskusia

Majstrovské diela. Aj tak by sa dali označiť obrazy, ktoré uvidíte v tomto článku. Stačia len šikovné ruky, priadza na vyšívanie a trošku umeleckého cítenia. To, čo vznikne, by ste si chceli doma na stenu zavesiť aj vy. Vyšívané košele, Marfuša z Mrázika či obrazy, ktoré vyzerajú ako namaľované. Pokochajte sa dokonalou prácou zlatých ručičiek šikovných ľudí.


Táto myš zúfalo hľadá

Táto myš zúfalo hľadá v živote šťastie VIDEO: Novodobá bájka, v ktorej nájdete dnešné ľudstvo

Mám prácu  /   Diskusia

V čom tkvie skutočné šťastie? Myš vo videu nižšie dokonale stvárňuje nás, ľudí. Naháňame sa za peknými autami, peniazmi, hľadáme šťastie v alkohole, drogách, v nezmyselných, šialených nákupoch. A potom zistíme, že vlastne nie sme ani o kúsok šťastnejší. Pozrite si video, v ktorom sú nepriamo zobrazené naše životy, súboje a hlúpe chyby, ktoré robíme, aby sme sa cítili lepšie.


Stačí, aby ste každé

Stačí, aby ste každé ráno venovali 20 minút tomuto a prežijete šialený, ale šťastný deň

Mám prácu  /   Diskusia

Ráno zazvoní budík, vy ho vypnete a tým spustíte lavínu, ktorá sa vám nevyhne. Zaspíte do práce, zápcha na cestách a nahnevaný šéf. Hovorí vám niečo Murphyho zákon? „Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to pokazí.“ A výsledok? Vaše plány na úspešný deň sú v nedohľadne. Riešenie? 20 minút ranného rituálu a váš deň bude šialene úspešný! Je to jednoduché!... << Predchadzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>

Citáty o práci a kariére

Lily Tomlin

Problém s bezohľadnou honbou krýs za kariérou spočíva v tom, že aj keď vyhráte, stále zostanete krysou.

Lily Tomlin