Mám prácu

Posledná kvapka: Toto sú dôvody, pre ktoré zamestnanci menia prácu

Mám prácu  /   Diskusia

Slovenský pracovník toho veľa vydrží. Niekedy až prekvapivo veľa. Veľa vecí zamestnávateľom ticho prejde. Ľudom sa totiž často nechce zbytočne... 


Nepríjemné správanie na pracovisku?

Nepríjemné správanie na pracovisku? Toto sú znaky, že vás kolegovia majú v zuboch

Mám prácu  /   Diskusia

Existuje veľa jemných (a menej jemných) znamení, že vás vaši spolupracovníci nemajú práve v láske. Ak ste si všimli, že s vami neudržiavajú očný kontakt, šíria o vás škaredé fámy alebo sa prestanú usmievať v okamihu, keď vstúpite do miestnosti, môžete sa zamyslieť nad tým, ako táto situácia vlastne vznikla.


Ilustračné foto

Koľko si odkladať z platu, aby ste mali dostatočnú finančnú rezervu? Toto radia odborníci

Mám prácu  /   Diskusia

Na krízové situácie treba myslieť skôr ako nastanú. Dlhodobá rezerva sa tvorí viac rokov a aj malá suma odkladaná pravidelne môže časom narásť na slušnú rezervu. Vo všeobecnosti je odporúčaná hranica minimálne 10 % z celkového príjmu domácnosti, zdôrazňuje analytička spoločnosti FinGO.sk Lenka Buchláková.


Priemerné platy v Európskej

Priemerné platy v Európskej únii za rok 2020: Kto si žije ako kráľ a kto živorí?

Mzda  /   Diskusia

Nie každý občan Európskej únie má rovnako hlboko do vrecka. Kým Dáni zarábajú vyše 5-tisíc eur, Bulhari si musia vystačiť s priemernou výplatou nižšou ako 650 eur. V roku 2020 je v Európskej únii 27 členských štátov, 19 z 27 členských štátov EÚ prijalo euro ako svoju spoločnú menu. V tomto článku sa pozrieme na hrubú mesačnú priemernú mzdu. Keďže Spojené... 


Láska na pracovisku: Ako

Láska na pracovisku: Ako môže romantika zničiť váš pracovný život?

Vzťahy na pracovisku  /   Diskusia

Denne strávime 8 až 10 hodín v práci. Preto je veľmi dôležité, aké vzťahy máme s ľuďmi, s ktorými pracujeme. V niektorých prípadoch od nich dokonca závisí aj naša produktivita. Aj keď sú postoje k tejto otázke veľmi odlišné, nemôžeme uniknúť skutočnosti, že práca je miestom, kde sa rodí láska. Nie je to nemysliteľné a príval pozitívnych emócií môže... 


stop, nie,

Nenechajte v práci na sebe orať: Naučte sa povedať NIE

Mám prácu  /   Diskusia

„Nie“ patrí medzi prvé slová, ktoré sa učíme. Je krátke a jednoduché, ľahko si ho preto osvojíme. V živote dospelého človeka však niekedy môže byť problém vysloviť ho, predovšetkým v zamestnaní. Mnohí sa ho dokonca boja povedať, myslia si, že nesmú odmietnuť zverenú pracovnú úlohu. Pravdou však je, že „nie“ nemusí byť v zamestnaní strašidelným či nevhodným slovom, práve naopak.


Dagmar Polievková z PLANEO

Dagmar Polievková z PLANEO Elektro: Na jednu brigádnickú pozíciu máme aj 100 záujemcov

Hľadám prácu  /   Diskusia

Aj najrozšírenejší elektropredajca na Slovensku pociťuje nárast záujmu o pracovné pozície. „Na druhej strane, ešte stále to nie sú celkom tí kandidáti, ktorých potrebujeme. Rozlišujeme medzi kvantitou a kvalitou,“ hovorí personálna manažérka PLANEO Elektro Dagmar Polievková.


10 pravidiel úspešných ľudí,

10 pravidiel úspešných ľudí, ktoré vám pomôžu v práci i doma

Motivácia a inšpirácia  /   Diskusia

Chcete byť úspešný? To asi každý z nás. Možno si povzdychnete, že si všetko musíte vydrieť a nikto vám zadarmo nič nedal. Možno je na čase mierne zmeniť prístup a inšpirovať sa u tých, ktorí už úspešní sú. A s tým vám radi pomôžeme. Tak aké sú zvyky úspešných ľudí?


Dostanú 1200 eur mesačne

Dostanú 1200 eur mesačne len tak: Nemecko skúsi experiment so základným príjmom

Aktuality  /   Diskusia

120 ľudí v Nemecku bude dostávať tri roky každý mesiac 1200 eur bez toho, aby niečo urobili. Vedci z Inštitútu pre ekonomický výskum sa rozhodli vyskúšať experiment so zavedením základného príjmu. Ľudia, ktorí budú do experimentu zapojení, budú podrobne skúmaní, ako sa menia ich návyky aj finančné správanie.


Ilustračný obrázok

Bez tohto sa na trhu práce nepohnete: Ako si zvýšiť pracovnú kvalifikáciu?

Kurzy a štúdium  /   Diskusia

Spoločnosť sa neustále vyvíja a ide nezadržateľne vpred. To platí aj na trhu práce a málokto dnes vystačí so znalosťami, ktoré získal počas školských štúdií. Konkurencia je veľká a zamestnávatelia kladú na ľudí čoraz väčšie nároky. Väčšina z nás sa tak musí ďalej venovať vzdelávaniu.


3 tipy, ako zvládnuť

3 tipy, ako zvládnuť dlhodobú prácu z domu: Pozrite sa, čo radí psychologička Silvia Langermann

Mám prácu  /   Diskusia

Na jednej strane trávime viac času doma s rodinou, na druhej strácame worklife balance. Ako zmeniť tento pracovný stereotyp? Ako premeniť vlastnú domácnosť na pohodlnú kanceláriu s efektívnym pracovným výsledkom? Opýtali sme sa našej koučky a psychologičky Silvii Langermann, ktorá nám poskytla 3 skvelé rady.<< Predchadzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

Bill Gates

Úspech je zlý učiteľ. Kvôli nemu si múdri ľudia myslia, že nemôžu prehrať.

Bill Gates