Networking

Pracujete na počítači? Dajte si pozor, zamestnávateľ môže sledovať, čo na ňom robíte

Mám prácu  /   Diskusia

Ak je vašim pracovným nástrojom počítač, zbystrite pozornosť. Čokoľvek, čo v práci robíte, totiž môže byť sledované vašim zamestnávateľom. Ako... 


Ilustračné foto

10 tipov, ako písať pracovné emaily

Networking  /   Diskusia

V obchodnom styku je najčastejším vyjadrovacím jazykom emailová komunikácia. Zamestnanci komunikujú nielen so svojimi kolegami emailom ale aj so svojimi zákazníkmi, klientmi či obchodnými partnermi.


Ilustračné foto

10 mýtov o sociálnom networkingu pre biznis

Networking  /   Diskusia

Téma sociálnych médií je stále aktuálna a určite ešte dlho bude. Tak ako sa medzi ľuďmi šíria rôzne rady a skúsenosti, tak sa šíria aj mýty prečo a akým spôsobom využívať sociálne siete.


LinkedIn

11 nových spôsobov ako upraviť váš LinkedIn profil na neodolateľný

Networking  /   Diskusia

Ak ste sa niekoľko mesiacov alebo rokov „nedotkli“ vášho LinkedIn profilu, je načase s tým niečo spraviť. Zlepšite si tým svoj profesionálny imidž. Toto miesto sa stalo nástrojom na hľadanie práce, ako aj na získavanie práce, tak ho nenechajte „zapadnúť prachom“. Stačí vám poslať odkaz na LinkedIn profil a nemusíte zasielať životopis spoločnosti.


Facebook

Najlepšie pracoviská pre rok 2013: Facebook potvrdil prvenstvo

Networking  /   Diskusia

Pracovná agentúra Glassdoor zverejnila rebríček 50-tich najlepších pracovísk. Výhercovia získali ocenenia na základe hodnotenia samotných pracovníkov spoločností. Prečítajte si, čo presvedčilo zamestnancov Facebooku, aby vyzdvihli svojho zamestnávateľa.


LinkenIn

15 módnych slov, ktorým by ste sa mali vyhnúť na LinkedIn

Networking  /   Diskusia

Ak sa chcete pracovne prezentovať, urobíte najlepšie, ak sa zaregistruje na profesionálnej pracovnej sieti LinkedIn. Pýtate sa, prečo by ste mali strácať čas a registrovať sa na ďalšej sieti? Pretože ide o najvernejšiu sociálnu sieť s najvyššou frekvenciou návštevnosti Slovákov. Pri registrácií sa vyvarujte módnym slovám, ktoré zostavil LinkedIn.


Ilustračné foto

Byť či nebyť na sociálnych sieťach v roku 2013? Ponúkame vám 3 dôvody

Networking  /   Diskusia

Doba trávenia na sociálnych sieťach sa medziročne zvýšila z priemerného denného času 88 minút až na 121 minút. Túto veličinu namerali v júli 2012. Do akej miery je zdravé byť aktívny na sociálnych sieťach?


Ilustračné foto

Podnikové sociálne médium. To je hit budúceho roka

Práca s ľuďmi  /   Diskusia

Nazaostávajte v internej komunikácií vo vašej spoločnosti. Až tridsaťdva percent komunikátorov plánujú v budúcom roku investovať do podnikového sociálneho média.


Pracovná aplikácia Facebooku.

Hľadáte prácu? Facebook útočí na pracovnom trhu

Networking  /   Diskusia

Facebook spustil v polovici novembra novú pracovnú aplikáciu slúžiacu na hľadanie práce, na ktorej zhromažďuje viac ako 1,7 milióna pracovných pozícií.


Sídlo spoločnosti Yahoo v

Nová šéfka Yahoo mení pravidlá pre zamestnancov

Zahraničné  /   Diskusia

Marissa Mayer chce omladiť ducha spoločnosti Yahoo. Začína preto od zmien pre zamestnancov.


Ilustračné foto

TOP 10 univerzít využívajúcich sociálne médiá

Networking  /   Diskusia

V dnešnej dobe sociálnych médií je jedným z kritérií výberu školy aj komunikácia univerzity na sociálnych sieťach. Študenti v Amerike a v Anglicku majú na výber jednu z „najsociálnejších“ univerzít.TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

Tomáš Baťa

Nič som nenadobudol ľahko. Každá vec ma stála tvrdú prácu. Nehľadaj ľahké cesty. Tie hľadá toľko ľudí, že sa po nich nedá prísť nikam.

Tomáš Baťa