Domáce

Toto odvetvie ponúka prácu, Slováci ju však robiť nechcú

Aktuality  /   Diskusia

V slovenskom agropotravinárskom sektore je nedostatok pracovných síl. Zároveň je tam aj priestor pre zamestnanie znevýhodnených zamestnancov... 


Mali by ste sa

Mali by ste sa začať báť? Tento TEST vám odhalí, či vám roboty zoberú prácu

Aktuality  /   Diskusia

Roboty dnes dokážu nahradiť ľudí v mnohých povolaniach. Hrozí vám v blízkej budúcnosti, že pripravia o prácu aj vás? Nasledujúci test vám pomôže zodpovedať otázku, či je vaša práca v bezpečí pred automatizáciou. Odpovedzte na nasledujúcich päť otázok, zrátajte si jednotlivé body, ktoré v teste získate a na konci sa dozviete, či je aj vaše zamestnanie ohrozené nástupom robotov.


Nenechajte sa klamať: Overte

Nenechajte sa klamať: Overte si, či za vás zamestnávateľ platí správne odvody, takto to zistíte

Aktuality  /   Diskusia

Napriek dlhodobej osvete ešte vždy sú zamestnávatelia, ktorí za svojich zamestnancov v Sociálnej poisťovni (SP) vykazujú len časť mzdy, aby účelovo znížili výšku sociálnych odvodov. Takéto praktiky sú pre zamestnávateľov porušovaním zákona a pre zamestnancov konaním, ktoré ich finančne poškodzuje.


Minimálna mzda v roku

Minimálna mzda v roku 2020: Takto sa zvýši, pozrite sa na tú sumu

Aktuality  /   Diskusia

Minimálna mzda má od budúceho roka vzrásť na 580 eur zo súčasnej úrovne 520 eur. V hodinovom vyjadrení pôjde o sumu 3,333 eura. Vyplýva to z návrhu nariadenia vlády, ktoré na rokovanie kabinetu Petra Pellegriniho (Smer-SD) predložil rezort práce. Vláda návrh nariadenia schválila.


Vybojujú vyššie mzdy? Odborári

Vybojujú vyššie mzdy? Odborári organizujú pochod, chcú dosiahnuť vyššiu minimálnu mzdu

Aktuality  /   Diskusia

Odborový zväz (OZ) KOVO je presvedčený, že minimálna mzda v budúcom roku by mala rásť výraznejšie. Podporuje návrh Konfederácie odborových zväzov (KOZ) SR, aby stúpla na 607 eur zo súčasných 520 eur. Pripravuje preto verejné zhromaždenie spojené s pochodom, ktoré sa uskutoční v stredu 2. októbra. Odborári budú pochodovať od Odborárskeho námestia v Bratislave... 


Dobré zárobky aj zaujímavé

Dobré zárobky aj zaujímavé pracovné ponuky: Pre toto sa oplatí učiť sa nemčinu

Aktuality  /   Diskusia

Znalosť nemčiny otvára dvere k zaujímavým pozíciám na pracovnom trhu. Uviedla to v stredu prodekanka Fakulty informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity (FIIT STU) v Bratislave Viera Rozinajová pri príležitosti 4. ročníka Stengl IT Akademie pre IT odborníkov, bezplatného vzdelávania v nemeckom jazyku.


Dobrá správa pre rodičov:

Dobrá správa pre rodičov: Pozrite sa, ako sa od januára zvýšia rodičovské príspevky

Aktuality  /   Diskusia

Rodičovský príspevok od budúceho roka vzrastie. Na vyššiu dávku majú nárok tí rodičia, ktorí pred narodením dieťaťa pracovali. Im sa rodičovský príspevok zvýši na 370 eur, ostatným rodičom, ktorí pracovali len krátkodobo alebo dočasne a nepoberali materské, stúpne na 270 eur. Plénum v stredu schválilo novelu zákona o rodičovskom príspevku z dielne koaličného Smeru-SD.


Ilustračné foto

Nebudú musieť platiť: Seniori aj ľudia v hmotnej núdzi budú oslobodení od týchto poplatkov

Aktuality  /   Diskusia

Koncesionárske poplatky pre seniorov a poberateľov dávok v hmotnej núdzi sa zrušia. Plénum schválilo novelu zákona z dielne SNS o úhrade za služby verejnosti poskytované Rozhlasom a televíziou Slovenska (RTVS).


Dobré správy pre Prievidzu:

Dobré správy pre Prievidzu: Pribudne 400 nových pracovných miest

Aktuality  /   Diskusia

ribližne 400 nových pracovných miest pribudne na hornej Nitre po dostavbe tretej výrobnej haly spoločnosti Brose Prievidza. Generálny riaditeľ spoločnosti Axel Mallener počas pondelkového slávnostného výkopu haly uviedol, že investícia do tretej fázy sa bude pohybovať na úrovni 50 miliónov eur.


Ilustračné foto

Aké budú mať Slováci dôchodky? PRIESKUM

Aktuality  /   Diskusia

Myslia Slováci na dôchodkové zabezpečenie? Spoliehajú sa na dôchodok od štátu alebo rozmýšľajú dopredu a vytvárajú si na staré kolená finančnú rezervu? Zistime spoločne, ako sú na tom Slováci s ich budúcnosťou ako dôchodcov. Nezáleží na tom, koľko máte rokov, prezraďte nám v prieskume, ako sa na dôchodkové zabezpečenie pozeráte a čo preň robíte vy.


Pchajú do ponožky alebo

Pchajú do ponožky alebo uložia do banky? Pozrite sa, ako Slováci zveľaďujú svoje peniaze, tu ich má uložené vačšina

Aktuality  /   Diskusia

Aj keď v posledných rokoch úspory v bankách pre takmer nulové úrokové sadzby nezarábajú, väčšina úspor plynie práve na bankové účty. Ako povedal generálny riaditeľ Across Private Investments Maroš Ďurik, Slováci sú stále konzervatívni, čo ich oberá o zhodnotenie prostriedkov. "Väčšina úspor Slovákov sa v súčasnosti znehodnocuje, keďže na bankovom účte... << Predchadzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

Lily Tomlin

Problém s bezohľadnou honbou krýs za kariérou spočíva v tom, že aj keď vyhráte, stále zostanete krysou.

Lily Tomlin