Networking

Pracujete na počítači? Dajte si pozor, zamestnávateľ môže sledovať, čo na ňom robíte

Mám prácu  /   Diskusia

Ak je vašim pracovným nástrojom počítač, zbystrite pozornosť. Čokoľvek, čo v práci robíte, totiž môže byť sledované vašim zamestnávateľom. Ako... 


Týchto 5 zvláštnych vecí

Týchto 5 zvláštnych vecí robia firmy svojim zamestnancom bežne: A majú na to právo!

Mám prácu  /   Diskusia

Zdá sa vám občas, že váš šéf na niektoré veci nemá právo, prípadne sa vám jeho konanie niekedy nezdá správne? Pri niektorých situáciách má ale váš zamestnávateľ plné právo robiť to, čo robí. Ktoré z vecí, ktoré sa dejú možno aj vo vašej firme, musíte jednoducho tolerovať?


Ilustračné foto

7 prekliatí najinteligentnejších ľudí: Ak ste génius, budete trpieť

Networking  /   Diskusia

Existuje predpoklad, že extrémne vysoké IQ, prináša svoje výhody. Napríklad sa nemusíte veľa učiť na školské písomky, keď čítate o komplikovaných konceptoch, okamžite im porozumiete a dokonca by ste zrejme vedeli postaviť aj raketu. Všetko to môže byť pravda, no existujú aj značné nevýhody inteligencie. Chcete vedieť s akými ťažkosťami sa musia vyrovnávať a čo skutočne trápi geniálnych ľudia?


Ilustračné foto

Materské mlieko, drogy a humor: 13 vedecky podložených znakov, že ste múdrejší ako ostatní

Networking  /   Diskusia

Ako zistíte či je niekto inteligentný? Napadli vám IQ testy? Našťastie, existujú náznaky, vďaka ktorým ste schopní odčítať relatívnu inteligenciu ľudí bez toho, aby ste im nanucovali improvizované IQ testy. Desaťročia vedeckého výskumu poukazujú na trinásť prekvapivých príznakov múdrych hlavičiek.


Barack Obama bol na

Objav vedcov vás dostane: Maturitná FOTOgrafia dokáže predpovedať vašu budúcnosť

Networking  /   Diskusia

Rodičia nás učili, aby sme ľudí neposudzovali podľa ich zovňajšku, nedá sa však vyvrátiť, že niekedy sa nám podarí skutočne trefný odhad. V roku 2010 vedci zistili, že je možné predpokladať niečí úspech len na základe fotky jeho tváre. Dokonca objavili, že maturitné fotografie zhotovené desiatky rokov skôr sú ešte výpovednejšie.


Ilustračné foto

Strašia vás pribúdajúce roky? 15 dôvodov prečo sa tešiť na vyšší vek

Networking  /   Diskusia

V dvadsiatke sa vám zdá, že ste na vrchole a na starších pozeráte zvrchu. Napriek vášmu presvedčeniu, to najlepšie vás ešte len čaká. Pribúdajúcich rokov sa netreba báť, naopak mali by ste si vychutnať všetko, čo príde. Čo prinesú pribúdajúce roky?


Ilustračné foto

Emailová komunikácia vie byť utrpenie: Držte sa týchto tipov a vyhnite sa problémom

Networking  /   Diskusia

Bez ohľadu na akej pozícii momentálne pracujete, zrejme sa základnej emailovej komunikácii nevyhnete. Podľa štúdie, ktorú vypracoval McKinsey Global Institute, dvadsaťosem percent pracovného týždňa sa strávi čítaním a odpovedaním na emaily.


Facebook

Sociálne siete sú pascou pre hlupákov: Týchto 10 ľudí pripravili o prácu

Networking  /   Diskusia

Sociálne siete sú dnes veľkým trendom a pre zamestnanca je čím ďalej, tým ťažie oddeliť svoj osobný život od toho pracovného. Ak aj vy máte účet na sociálnej sieti, je načase si uvedomiť, že všetko čo zverejníte prestáva byť súkromné. V práci môžete excelovať, ale ak váš šéf uvidí na internete niečo nevhodné, ľahko o ňu prídete. Podobnú situáciu zažilo týchto desať ľudí.


Pozor na sociálne siete:

Pozor na sociálne siete: Táto aplikácia vás môže zachrániť pred výpoveďou

Networking  /   Diskusia

Dnes už takmer všetci používame sociálne siete a prezentujeme sa na nich rôznymi spôsobmi. Niekedy na nástenku zavesíme fotografie zo súkromia a z osláv, na ktorých sme pod vplyvom omamných nápojov a podobne. Takéto obrázky by však zamestnávatelia nemali vidieť. S aplikáciou Clear si nemusíte lámať hlavu s odstraňovaním starých nevhodných statusov, urobí to za vás.


Ilustračné foto

Slováci by mali využiť potenciál sociálnych sietí na hľadanie práce

Získaj prácu  /   Diskusia

Slováci zatiaľ neprišli na to, že sociálne siete sú najlepší pracovný portál. Nedokážu ich efektívne využívať na získanie pracovného miesta. Vyplýva to z prieskumu personálnej agentúry Adecco, ktorý realizovala v 24 krajinách.


Google odhalil najvyhľadávanejšie výrazy

Google pozrel do ‚duše‘ Slovákom. Odhalil najvyhľadávanejšie pracovné výrazy v roku 2014

Networking  /   Diskusia

Slováci túžia po lepších pracovných podmienkach. Rozmýšľajú nad prácou v zahraničí a pred veľkým rozhodnutím si overujú všetky potrebné informácie. Najviac ich zaujala práca v Rakúsku, ale nepohrdli by ani prácou na doma. Exkluzívne vám prinášame najvyhľadávanejšie výrazy spájané so slovom „práca“ a „mzda“ vo vyhľadávači Google na Slovensku v roku 2014.<< Predchadzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

Bill Gates

Úspech je zlý učiteľ. Kvôli nemu si múdri ľudia myslia, že nemôžu prehrať.

Bill Gates