Kariérny rast

Čo robiť, ak vás nikde nechcú zamestnať? Toto radil kariérny kouč

Hľadám prácu  /   Diskusia

Chcete si vybudovať kariéru alebo vás zaujíma, čo prinesie na trh práce kroronakríza? Na všetky vaše otázky zodpovedal a k tomu pridal aj množstvo... 


V 54 rokoch si

V 54 rokoch si otvoril vlastný bar: Spoznajte príbehy ľudí vo veku 40+, ktoré vás presvedčia, že nikdy nie je neskoro

Hľadám prácu  /   Diskusia

Nenechali si nahovoriť, že sú už vo veku, kedy by mali mať stabilné zamestnanie a že na zmeny v ich pracovnom živote je už neskoro. Ak ste aj vy v práci, ktorá vás nenapĺňa alebo túžite rozbehnúť svoje vlastné podnikanie, no roky ste ho odkladali, pretože ste si neverili, možno vás inšpirujú príbehy ľudí v strednom veku, ktorí nabrali odvahu zmeniť svoj život a podarilo sa im to.


Pracovať 8 hodín denne

Pracovať 8 hodín denne sa už dnes ľuďom nechce: Zamestnancom vyhovuje robiť len takto dlho

Mám prácu  /   Diskusia

Zvoní osemhodinovému pacovnému času umieračik? Najnovším trendom vo svete sa stávajú polovičné úväzky alebo práca na voľnej nohe. Tvrdí to nedávny prieskum, ktorého výsledkom je, že ľudia cítia potrebu byť flexibilní, chcú mať viac času sami pre seba, pre vzdelávanie sa a zdokonaľovanie a taktiež chcú mať priestor aj pre svoj osobný a rodinný život.


Dať v práci výpoveď

Dať v práci výpoveď alebo zostať? Tento KVÍZ vám pomôže, ak váhate, čo urobiť

Mám prácu  /   Diskusia

Aj by ste chceli zostať, aj by ste chceli zmeniť vzduch a vyskúšať niečo nové. Váhate však, pretože vám niečo zo súčasnej práce vyhovuje. Postačí to však oproti tomu, čo vás v zamestnaní hnevá? Ak sa rozhodujete medzi možnosťou, či dať v práci výpoveď alebo zostať, možno vám poradí nasledujúci kvíz.


8 najväčších chýb, ktoré

8 najväčších chýb, ktoré robia neúspešní ľudia: Neskončite ako oni

Mám prácu  /   Diskusia

Je ťažké priznať si, že v živote niečo nevyšlo tak, ako malo. Veľa ľudí si nedokáže priznať pravdu, že za to, ako sa majú, si môžu tak trochu aj sami. A práve v tomto zlozvyku spočíva ich neúspech. No nielen v ňom, zlých návykov je viacero. Chcete vedieť, ktoré to sú? Neskončite ako ľudia, ktorí sa nedajú poučiť, neopakujte po nich tieto najčastejšie chyby.


Týchto 6 trikov potrebujete,

Týchto 6 trikov potrebujete, ak sa chcete bleskovo naučiť cudzí jazyk

Mám prácu  /   Diskusia

Túžite sa naučiť cudzí jazyk, no neviete, ako na to? Hľadáte spôsoby, akým sa na vás cudzia reč „nalepí“ rýchlejšie? Na to, aby ste si osvojili cudzí jazyk, nemusíte nikam vycestovať, pokojne môžete zostať doma. Vyskúšajte týchto 6 šikovných trikov, vďaka ktorým sa ho naučíte bleskovo rýchlo.


5 predsavzatí, ktoré by

5 predsavzatí, ktoré by ste si mali dať aj vtedy, ak si predsavzatia nedávate: Majte fantastický rok 2020

Mám prácu  /   Diskusia

Viete, čo by ste chceli od nového roka? Chcete, aby bol rok 2020 lepší, krajší, úspešnejší? Aby sa vám viac darilo, boli ste spokojnejší v živote aj v práci? Máme pre vás niekoľko rád, ktoré vám k tomu dopomôžu. Inšpirujte sa týmito predsavzatiami, aj keď si predsavzatia nedávate.


6 návykov, ktoré dodržiava

6 návykov, ktoré dodržiava väčšina úspešných ľudí: Ak chcete byť ako oni, začnite robiť toto

Mám prácu  /   Diskusia

Existujú tisícky ľudí, ktorým sa dá závidieť úspech. Nezostaňte však len pri závisti, radšej ju vymeňte za inšpiráciu. Príbehy úspešných ľudí sú síce odlišné, no jedno majú spoločné. Ich úspech závisí i od zdanlivo nenápadných návykov, ktoré dodržiavajú až podozrivo dôsledne. Mnohé z nasledujúcich mikronávykov sú medzi úspešnými ľuďmi veľmi bežné. Zaujímavé... 


Zaistite si vo firme

Zaistite si vo firme teplé miesto: Stačí robiť toto a zamestnávateľ vám nedovolí dať výpoveď

Mám prácu  /   Diskusia

Aké je tajomstvo ľudí, ktorí sú vo firme považovaní za nenahraditeľných? Myslíte si, že musia mať nadštandardné vzťahy so šéfom? Nuž, v niektorých prípadoch je to aj o tom, no sú ľudia, ktorí si svoje pevné miesto vo firme jednoducho zaistili. Pochopili totiž, akými krokmi sa to dá dosiahnuť. Chcete spoznať ich tajomstvo? Nech sa páči, tu je.


Ak si nedáte pozor

Ak si nedáte pozor na ústa, biznis skončí fiaskom: Na toto myslite, ak jednáte s čínskymi obchodnými partnermi

Mám prácu  /   Diskusia

Kultúrne rozdiely hrajú rozhodujúcu úlohu pri obchodných stretnutiach a medzikultúrnej spolupráci zamestnancov firiem. Úspešní sú tí, ktorí vedia, čo je pre klienta alebo obchodného partnera dôležité. Je pravda, že všetci sme len ľudia a že každý z nás je iný. Ale každá kultúra má svoje hodnoty, ktoré sú pre ňu dôležité a na ktorých stavia. Pozrite sa, aké sú špecifiká čínskej kultúry.


16 znakov mentálne silného

16 znakov mentálne silného človeka: Ste aj vy osobnosť, ktorú nič nezlomí?

Mám prácu  /   Diskusia

Ste človek, ktorého len tak niečo nezlomí? Myslíte si, že ste duševne tak silný, že dokážete ustáť čokoľvek? Stať sa mentálne silnou osobnosťou si vyžaduje veľa času, je to štádium, do ktorého človek musí dospieť. Viete však, čo najlepšie charakterizuje duševne nezlomného človeka? Psychoterapeutka Amy Morinová uvádza nasledujúcich 16 znakov. Sedia aj na vás?TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

Francois de La Rochefoucauld

Telesná práca oslobodzuje od duševných bolestí.

Francois de La Rochefoucauld