Motivácia a produktivita

10 jednoduchých rád, ako byť v práci šťastnejší

Motivácia a produktivita  /   Diskusia

V práci aj v živote si môžete vybrať, či budete šťastný. Nestačí však iba zvolať: „Rozhodol som sa byť šťastný.“ dúfať, že vaše problémy zázračne... 


8 pravidiel úspešných ľudí,

8 pravidiel úspešných ľudí, ktoré vám pomôžu v práci i doma

Motivácia a produktivita  /   Diskusia

Chcete byť úspešný? Kto by nechcel, všakže? Možno si povzdychnete, že si všetko musíte vydrieť a nikto vám zadarmo nič nedal. Možno je na čase mierne zmeniť prístup a inšpirovať sa u tých, ktorí už úspešní sú. A s tým vám radi pomôžeme. Tak aké sú zvyky úspešných ľudí?


6 znakov silnej osobnosti,

6 znakov silnej osobnosti, ktoré si môže osvojiť každý

Motivácia a produktivita  /   Diskusia

Mnoho ľudí si myslí, že ich osobnostné črty sú niečo, s čím sa človek narodí. Zatiaľ čo niektorí ľudia sa narodia s dobrým zmyslom pre humor a veľkou charizmou, iným môžu tieto vlastnosti chýbať. Preto môžu mať pocit, že je takmer nemožné ich získať. Tieto vlastnosti sa však dajú postupom času rozvíjať, i keď pri niektorých si to vyžaduje dôslednú,... 


Presviedčali ho, že nemá

Presviedčali ho, že nemá na vyššie pozície. Dnes je z neho senior školiteľ

Hľadám prácu  /   Diskusia

Absolvoval umeleckú školu, pracoval v pekárni aj na stavbe, no vždy túžil po manažérskej pozícii. „Doma ma však odhovárali, že na to nemám, ja som ale veril svojmu snu a šiel si za ním,“ hovorí Erik Kaľavský, senior školiteľ v najrozšírenejšej sieti elektro predajní PLANEO Elektro.


8 pravidiel úspešných ľudí,

8 pravidiel úspešných ľudí, ktoré vám pomôžu v práci i doma

Motivácia a inšpirácia  /   Diskusia

Chcete byť úspešný? To asi každý z nás. Možno si povzdychnete, že si všetko musíte vydrieť a nikto vám zadarmo nič nedal. Možno je na čase mierne zmeniť prístup a inšpirovať sa u tých, ktorí už úspešní sú. A s tým vám radi pomôžeme. Tak aké sú zvyky úspešných ľudí?


3 tipy, ako zvládnuť

3 tipy, ako zvládnuť dlhodobú prácu z domu: Pozrite sa, čo radí psychologička Silvia Langermann

Mám prácu  /   Diskusia

Na jednej strane trávime viac času doma s rodinou, na druhej strácame worklife balance. Ako zmeniť tento pracovný stereotyp? Ako premeniť vlastnú domácnosť na pohodlnú kanceláriu s efektívnym pracovným výsledkom? Opýtali sme sa našej koučky a psychologičky Silvii Langermann, ktorá nám poskytla 3 skvelé rady.


Ilustračné foto

Týchto 7 návykov vám pomôže cítiť sa v práci lepšie

Motivácia a produktivita  /   Diskusia

Porucha pozornosti vôbec nie je niečo nové – mohli by sme ju nazvať aj poruchou nového veku, o ktorej stále viac hovorí. Našťastie na ňu existuje aj liek. Aj keď jednotlivci sa tím pravdepodobne nechvália, mnohí majú problém sa počas pracovnej doby sústrediť. Možno aj vy patríte medzi tých, ktorí si musia veci niekoľko krát prečítať predtým, ako ich... 


4 veci, ktoré by

4 veci, ktoré by ste mali robiť každé ráno, aj keď vám budú proti srsti

O práci s humorom  /   Diskusia

Aj vy ste ráno radi, že ste vôbec vstali z postele a nejako sa dostali do práce, prípadne na home office zapli počítač? Potom sa však na seba hneváte, že nič nerobíte, lebo po skončení pracovnej doby vám už neostáva energia? A čo ak by ste to všetko otočili a ráno využili pre seba? Tieto štyri triky bude asi zo začiatku ťažké aplikovať, ak si ale zvyknete, budete z nich len profitovať.


Ilustračné foto

Ako zamestnanci zvládli prácu z domu počas koronavírusu? Pozrite sa, čo ukázal prieskum

Mám prácu  /   Diskusia

Zhruba 70 % ľudí mladšej generácie malo problém s prácou na diaľku. Vyplýva to z prieskumu realitno-poradenskej spoločnosti Cushman & Wakefield, ktorý zisťoval postoje 40.000 respondentov z celého sveta pred vypuknutím pandémie nového koronavírusu a počas nej.


Tieto zábery si vychutnáte:

Tieto zábery si vychutnáte: Pozrite sa, ako to vyzerá, keď pracujú šikovní zamestnanci

Mám prácu  /   Diskusia

Šikovní, zruční a talentovaní ľudia budú žiadaní vždy. Aj vy máte radi dobre odvedenú a kvalitnú prácu? Na niečo také je radosť sa pozerať. Pre všetkých, ktorí vedia oceniť zručnosť a majstrovstvo, máme výber ukážok tých najšikovnejších zamestnancov. Vychutnajte si zábery ľudí, ktorí vedia, čo robia a robia to naozaj dobre.


6 dôvodov, prečo v

6 dôvodov, prečo v práci nevládzete: Možno robíte tieto chyby

Mám prácu  /   Diskusia

Zazvoní budík, no vy nevládzete vstať. Neviete, ako ste sa vlastne dopravili do práce. Klipkáte očami, zívate a niekedy ani neviete, kde je sever. Spozorovali ste na sebe v poslednom čase únavu? Ak zle spíte, necítite sa dobre a v práci neviete normálne fungovať, niekde je problém. Ak vám chýba energia aj vo vašom voľnom čase, mali by ste spozornieť.... << Predchadzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

Bill Gates

Úspech je zlý učiteľ. Kvôli nemu si múdri ľudia myslia, že nemôžu prehrať.

Bill Gates