Doba určitá

Dostali ste výpoveď počas PN? O dávky sa báť nemusíte

Poradňa  /   Diskusia

Ku dňu 30.04.2017 mi v práci skončila zmluva na dobu určitú, zamestnávateľ mi poslal oznámenie o ukončení pracovného pomeru, ja som ale od 13.1.2017... 


Opakovane uzatvorený pracovný pomer

Opakovane uzatvorený pracovný pomer na dobu určitú

Doba určitá  /   Diskusia

V práci mi dali tretí raz pracovnú zmluvu na dobu určitú. Od 1.1.2011 do 31.1.2011. Mám druhú prácu, do ktorej môžem nastúpiť hneď. Môžem dať okamžitú výpoveď, zo dňa na deň?


Opätovné predĺženia pracovného pomeru

Opätovné predĺženia pracovného pomeru na dobu určitú

Doba určitá  /   Diskusia

Som zamestnaná od 1.9.2009 na zastupovanie počas materskej dovolenky. Môže so mnou zamestnávateľ, po nástupe pracovníčky z materskej dovolenky, uzatvoriť od 1.9.2011 pracovný pomer na dobu určitú?


Skončenie pracovného pomeru na

Skončenie pracovného pomeru na dobu určitú

Doba určitá  /   Diskusia

Chcela by som sa spýtať, že keď mi skončila pracovná zmluva na dobu určitú do konca marca 2011 a ja som PN od začiatku februára 2011 mohol zamestnávateľ so mnou prerušiť pracovný pomer výpoveďou? Je možné, že počas tejto PN, ktorá pretrváva aj teraz nemôže zamestnávateľ so mnou prerušiť ani predlžiť mi pracovný pomer?


Skončenie pracovného pomeru v

Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe

Skúšobná doba  /   Diskusia

Som od 7.2.2011 v skúšobnej dobe, mám zdravotné problémy s tk. Ak budem na PN, môže mi dať zamestnávateľ výpoveď alebo až po skončení PN?


Automatické predĺženie pracovného pomeru

Automatické predĺženie pracovného pomeru na dobu určitú

Doba určitá  /   Diskusia

Chcel by som sa opýtať ohľadom predĺženia pracovnej zmluvy na dobu určitú. U môjho zamestnávateľa som dňa 23.4.2009 podpísal zmluvu na dobu určitú do 31.12.2009. Ani po tomto dátume mi však nebola predĺžená zmluva a tak aj v súčasnosti pracujem stále u tohto zamestnávateľa avšak bez zmluvy. Chcel by som vedieť či sa náhodou zmluva na dobu určitú nemôže predĺžiť aj automaticky.


Opätovne uzatvorený pracovný pomer

Opätovne uzatvorený pracovný pomer na dobu určitú

Doba určitá  /   Diskusia

Mala som uzavretú pracovnú zmluvu na dobu určitú do 30. 6. 2010. Od 1. 7. 2010 som dostala novú pracovnú zmluvu na dobu určitá do 30. 6. 2011. Teraz mi však navrhujú novú pracovnú zmluvu na dobu určitú až od septembra 2011. Chcem Vás poprosiť o radu či je to možné aby mi zamestnávateľ dal zmluvu až od septembra alebo mi ju musí dať od júla.


Predĺženie pracovného pomeru na

Predĺženie pracovného pomeru na dobu určitú

Doba určitá  /   Diskusia

Máme zamestnanca, ktorému už bol dva krát predĺžený pracovný pomer na dobu určitú. Teraz s tým istým zamestnancom by sme chceli uzatvoriť ďalší pracovný pomer na dobu určitú (v skutočnosti to bude tretí krát), avšak na iný druh práce a iný úväzok aký mal doteraz. Môžeme opätovne uzatvoriť pracovný pomer na dobu určitú, keďže ide o iný druh práce a iný... 


Predĺženie pracovného pomeru na

Predĺženie pracovného pomeru na dobu určitú.

Doba určitá  /   Diskusia

Mám pracovnú zmluvu na dobu určitú (rok) a to už druhú, potom čo mi po roku opäť zmluvu predlžili. Pracovná zmluva mi čoskoro končí. Ak v zamestnaní dostanem od svojich nadriadených vytlačený rozpis pracovných zmien (zmenovku) (napr. 27.4.) na nasledujúci mesiac (máj) po mesiaci, kedy mi zmluva na dobu určitú konci (30.4.), na ktorom figuruje moje meno,... 


Zmena trvania pracovného pomeru

Zmena trvania pracovného pomeru z doby určitej na dobu neurčitú

Doba určitá  /   Diskusia

Bol som zamestnaný na dobu určitú od 1.1.2011 do 31.1.2011. Po skončení tejto doby som aj naďalej vykonával prácu a až 8.2.2011 mi dal zamestnávateľ okamžitú výpoveď z dôvodu, že nie je spokojný s mojou prácou. Nedal mi to ani písomne a ani doteraz mi výpoveď nedoručil. Čo mám teraz robiť?


Pokračovanie v práci po

Pokračovanie v práci po uplynutí doby určitej a výpovedná lehota

Doba určitá  /   Diskusia

Na vašej stránke som našiel článok "Pokračovanie v práci po uplynutí doby určitej" kde sa pán pýtal na pokračovanie pracovného pomeru. Mám podobný problém ako opisuje pán, len s tým rozdielom že v záverečných ustanoveniach mám zakotvené že obsah zmluvy možno meniť iba písomne dohodou oboch zmluvných strán. Teda nemal mi môj zamestnávateľ dať podpísať... Potrebujete poradiť? Napíšte nám

Citáty o práci a kariére

Henry Ward Beecher

Nie práca zabíja ľudí, ale starosti. Starosti sú hrdzou na čepelí.

Henry Ward Beecher