Mzda

Skoncujte s biedou: Viac peňazí môžete mať v peňaženke aj vy, stačí ak urobíte toto

Mám prácu  /   Diskusia

Túžite po tom, aby ste mali v peňaženke viac peňazí? Aby ste si mohli dovoliť míňať na drobné aj väčšie radosti, vytvárať si finančnú rezervu... 


Pracujú z domu a

Pracujú z domu a na konte majú milióny: Tomuto sa hovorí práca snov

Hľadám prácu  /   Diskusia

Nemusia chodiť do práce, pracovný čas si stanovujú sami, dovolenky majú koľko chcú a zarábajú toľko, že peniaze nemajú kedy minúť. Zaujímalo vás niekedy, koľko asi zarábajú vaši obľúbení spisovatelia? Tí najlepší a najznámejší si dokážu zarobiť neskutočné peniaze, veď sa pozrite na tie sumy.


Slovenské ženy zarábajú o

Slovenské ženy zarábajú o 18% menej než muži: Čo treba urobiť, aby boli platy spravodlivé?

Aktuality  /   Diskusia

Podľa Indexu rodovej rovnosti zarábajú ženy v EÚ v priemere o 16 % menej ako muži. Na Slovensku tento rozdiel predstavuje 18 %. Vo výsledku to štatisticky znamená, že presne od 25. 10. 2018 budú ženy s priemerným zárobkom pracovať do konca roka zadarmo. Ministerstvo sociálnych vecí a rodiny SR poukazuje na tento problém Dňom rovnosti v odmeňovaní, ktorý bol ustanovený práve na 25. október.


Čím viac peňazí, tým

Čím viac peňazí, tým väčšie maniere? Pozrite sa, za čo sú bohaté rodiny dnes ochotné platiť

Aktuality  /   Diskusia

Potreby bohatých rodín sa drasticky zmenili od roku 1960, pretože bohatstva nebolo nikdy viac než v súčasnosti. Aspoň to tvrdia najnovšie prieskumy spoločnosti Pavillion Agency, ktorá sa zaoberá sprostredkúvaním personálu pre domácnosť. Ukazuje sa, že kým v roku 1960 mali bohaté rodiny jeden či dva domy, dnešní boháči ich majú až štyri alebo päť. Takisto... 


Od 1. januára 2019

Od 1. januára 2019 vyššie platy: Kto si polepší a o koľko?

Aktuality  /   Diskusia

Tabuľkové platy zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme od budúceho roka vzrastú v priemere o 10 %. Taktiež sa zredukuje počet tabuliek upravujúcich jednotlivé platové tarify. Najdôležitejšou zmenou však je, že všetky platové tarify budú nad úrovňou minimálnej mzdy. Vyplýva to z novely zákona o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone... 


Matematik prezradil, ako vyhral

Matematik prezradil, ako vyhral v lotérii: Okabátil systém, vyhral 14-krát a išiel na predčasný dôchodok

Mám prácu  /   Diskusia

Kto by nechcel vyhrať v lotérii? Získať obrovskú kopu peňazí a splniť si všetky svoje sny. Prestať chodiť do práce, kúpiť si veľký dom, poriadne auto, rozmaznávať sa. Veríte pri zaškrtávaní čísel na šťastie? Pravdepodobne robíte chybu. Rumunsko-austrálsky matematik totiž prišiel na to, ako sa dá systém obísť a vyhrať. S radami, čo presne treba robiť, sa podelil aj s ostatnými.


Ilustračné foto

Pôjdeme skôr do dôchodku? V parlamente sa bude schvaľovať tento vekový strop

Aktuality  /   Diskusia

Dôchodkový vek na Slovensku by sa mal ústavne zastropovať na 64 rokov. Ústavný návrh koaličného Smeru-SD v stredu (17.10.) vzala na vedomie vláda. V súčasnosti je v parlamente v druhom čítaní. Na definitívne schválenie však strana potrebuje ústavnú väčšinu, teda aj hlasy opozície.


Myslel si, že je

Myslel si, že je to e-mail od šéfa, firma prišla o 165-tisíc eur: Dajte si pozor na CEO podvod

Prostredie práce  /   Diskusia

Polícia upozorňuje na finančné podvody páchané elektronickou formou. Pozor si treba dávať na podvodné e-mailové správy, v ktorých sa páchateľ vydáva za obchodného partnera alebo dokonca riaditeľa spoločnosti. Polícia verejnosť upozorňuje v súvislosti s nedávnym podvodom, kedy podobným spôsobom prišla firma o 167.524 eur.


Schválené: Minimálna mzda bude

Schválené: Minimálna mzda bude v roku 2019 vyššia, pozrite sa na tú sumu

Aktuality  /   Diskusia

Minimálna mzda má od budúceho roka stúpnuť na 520 eur zo súčasnej úrovne 480 eur. Návrh ministerstva práce v stredu schválila vláda.


Štátnych zamestnancov čakajú zmeny:

Štátnych zamestnancov čakajú zmeny: Úprava platov, menej tabuliek, pozrite sa, čo sa chystá

Aktuality  /   Diskusia

Tabuľkové platy štátnych zamestnancov sa majú upraviť. Vládny návrh zákona v pondelok odobril Výbor Národnej rady (NR) SR pre financie a rozpočet. Cieľom je odstránenie rozdielu medzi minimálnou mzdou a platovými tarifami. Taktiež sa zredukuje počet tabuliek upravujúcich jednotlivé platové tarify.


Aké by mali byť

Aké by mali byť platy na Slovensku? Pozrite sa, koľko by mal zarábať Bratislavčan, Košičan či Žilinčan

Mám prácu  /   Diskusia

Medzi tým, koľko dáva zamestnávateľ za vykonanú prácu a tým, koľko človek reálne potrebuje pre život, je v mnohých prípadoch veľmi veľký rozdiel. Niekomu totiž plat sotva stačí na pokrytie základných potrieb a po zaplatení účtov a všetkých ostatných poplatkov toho na účte nezostáva veľa. Predstavte si však, že by ste existovali v ideálnom svete a platy... TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

Jaroslav Holeček, Zväz automobilového priemyslu SR

Vzdelanie k zvolenej profesii nie je vecou získania papiera, ale príprava na získanie vzťahu k povolaniu.

Jaroslav Holeček, Zväz automobilového priemyslu SR