Mzda

4 tipy na lacnú letnú dovolenku, ak nechcete vycestovať k moru

Mám prácu  /   Diskusia

Koronakríza narušila životy mnohým ľuďom. Niektorí prišli o prácu, iným boli znížené platy. Leto, ktoré si ľudia zvykli naplánovať na oddych,... 


Nízke platy, ale aj

Nízke platy, ale aj známy neduh: Toto sú hlavné dôvody, prečo Slováci odchádzajú do zahraničia

Aktuality  /   Diskusia

Až 64 % slovenských migrantov žijúcich v zahraničí by zvážilo návrat na Slovensko aj v prípade, ak by vo svojej rodnej domovine dostali ponuku práce s nižšou mzdou, než je ich momentálny príjem. Má to však svoj limit. Slovenská mzda by mohla byť nižšia v priemere len o 43 %. Vyplýva to z výskumu občianskeho združenia Pracujúca chudoba, ktorý v decembri... 


Definitívne: Minimálna mzda sa

Definitívne: Minimálna mzda sa od roku 2019 zvýši na túto sumu

Aktuality  /   Diskusia

Minimálna mzda v budúcom roku dosiahne 520 eur. Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) už podpísal nariadenie vlády, ktorým sa ustanovuje nová suma minimálneho zárobku. Predseda vlády pritom avizoval, že snahou kabinetu bude rokovať so sociálnymi partnermi o raste minimálnej mzdy aj v ďalšom období.


V tomto sme naozaj

V tomto sme naozaj dobrí: Slováci vedia sporiť, predbehli nás len Rakúšania, koľko si vieme mesačne odložiť?

Aktuality  /   Diskusia

Slováci si mesačne dokážu ušetriť v priemere 106 eur. Oproti ostatným sledovaným krajinám je SR na druhom mieste po Rakúsku, kde za mesiac ušetria 245 eur. Tretí Česi si dokážu odložiť bokom mesačne 96 eur. Vyplýva to z prieskumu, ktorý pri príležitosti Svetového dňa sporenia pre skupinu Erste zrealizovala spoločnosť IMAS International.


Pracujú z domu a

Pracujú z domu a na konte majú milióny: Tomuto sa hovorí práca snov

Hľadám prácu  /   Diskusia

Nemusia chodiť do práce, pracovný čas si stanovujú sami, dovolenky majú koľko chcú a zarábajú toľko, že peniaze nemajú kedy minúť. Zaujímalo vás niekedy, koľko asi zarábajú vaši obľúbení spisovatelia? Tí najlepší a najznámejší si dokážu zarobiť neskutočné peniaze, veď sa pozrite na tie sumy.


Slovenské ženy zarábajú o

Slovenské ženy zarábajú o 18% menej než muži: Čo treba urobiť, aby boli platy spravodlivé?

Aktuality  /   Diskusia

Podľa Indexu rodovej rovnosti zarábajú ženy v EÚ v priemere o 16 % menej ako muži. Na Slovensku tento rozdiel predstavuje 18 %. Vo výsledku to štatisticky znamená, že presne od 25. 10. 2018 budú ženy s priemerným zárobkom pracovať do konca roka zadarmo. Ministerstvo sociálnych vecí a rodiny SR poukazuje na tento problém Dňom rovnosti v odmeňovaní, ktorý bol ustanovený práve na 25. október.


Od 1. januára 2019

Od 1. januára 2019 vyššie platy: Kto si polepší a o koľko?

Aktuality  /   Diskusia

Tabuľkové platy zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme od budúceho roka vzrastú v priemere o 10 %. Taktiež sa zredukuje počet tabuliek upravujúcich jednotlivé platové tarify. Najdôležitejšou zmenou však je, že všetky platové tarify budú nad úrovňou minimálnej mzdy. Vyplýva to z novely zákona o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone... 


Matematik prezradil, ako vyhral

Matematik prezradil, ako vyhral v lotérii: Okabátil systém, vyhral 14-krát a išiel na predčasný dôchodok

Mám prácu  /   Diskusia

Kto by nechcel vyhrať v lotérii? Získať obrovskú kopu peňazí a splniť si všetky svoje sny. Prestať chodiť do práce, kúpiť si veľký dom, poriadne auto, rozmaznávať sa. Veríte pri zaškrtávaní čísel na šťastie? Pravdepodobne robíte chybu. Rumunsko-austrálsky matematik totiž prišiel na to, ako sa dá systém obísť a vyhrať. S radami, čo presne treba robiť, sa podelil aj s ostatnými.


Ilustračné foto

Pôjdeme skôr do dôchodku? V parlamente sa bude schvaľovať tento vekový strop

Aktuality  /   Diskusia

Dôchodkový vek na Slovensku by sa mal ústavne zastropovať na 64 rokov. Ústavný návrh koaličného Smeru-SD v stredu (17.10.) vzala na vedomie vláda. V súčasnosti je v parlamente v druhom čítaní. Na definitívne schválenie však strana potrebuje ústavnú väčšinu, teda aj hlasy opozície.


Myslel si, že je

Myslel si, že je to e-mail od šéfa, firma prišla o 165-tisíc eur: Dajte si pozor na CEO podvod

Prostredie práce  /   Diskusia

Polícia upozorňuje na finančné podvody páchané elektronickou formou. Pozor si treba dávať na podvodné e-mailové správy, v ktorých sa páchateľ vydáva za obchodného partnera alebo dokonca riaditeľa spoločnosti. Polícia verejnosť upozorňuje v súvislosti s nedávnym podvodom, kedy podobným spôsobom prišla firma o 167.524 eur.


Schválené: Minimálna mzda bude

Schválené: Minimálna mzda bude v roku 2019 vyššia, pozrite sa na tú sumu

Aktuality  /   Diskusia

Minimálna mzda má od budúceho roka stúpnuť na 520 eur zo súčasnej úrovne 480 eur. Návrh ministerstva práce v stredu schválila vláda.TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

Robert Frost

Mozog je obdivuhodný orgán. Začne pracovať hneď ako ráno vstaneme a neprestane, kým neprídeme do práce.

Robert Frost