Kurzy a štúdium

5+1 nevyhnutných vecí pre život, ktoré sa v škole neučia, no ovládať by ich mal každý

Mám prácu  /   Diskusia

Škola odovzdáva človeku veľa informácií a poznatkov, mala by mu tiež pomôcť čo najviac rozšíriť jeho obzory. Je však niekoľko vecí, ktoré sa... 


HR Development Academy vám

Jeseň s HR Development Academy výhodnejšie

Kurzy a štúdium  /   Diskusia

Úspešný projekt HR Development Academy vám aj tento rok ponúka atraktívny program na tohtoročnú jeseň/zimu! Ako vždy vám prinesieme aktuálne informácie, ktoré sa profesionálne zaoberajú oblasťou rozvoja ľudských zdrojov a poskytneme inšpirácie i praktické skúsenosti renomovaných odborníkov z významných firiem.


Online vzdelávanie zadarmo

Skvelá príležitosť úplne zadarmo: Študujte online so zahraničnými lektormi a získajte certifikát

Kurzy a štúdium  /   Diskusia

Študovať v zahraničí môžete aj z domu, a navyše úplne zadarmo. Túto možnosť ponúka online platforma Coursera. Na webovej stránke si stačí vybrať oblasť záujmu a vzdelávať sa spolu s ostatnými študentmi z celého sveta. Nájdite si kurz, ktorý vás zaujíma a učte sa od lektorov z univerzít z celého sveta.


Ilustračné foto

Ste nezamestnaní a chcete zmeniť profesiu? Vyhľadajte si rekvalifikačný kurz

Kurzy a štúdium  /   Diskusia

Úrady práce začali poskytovať viac príspevkov na rekvalifikačné kurzy pre uchádzačov o zamestnanie. Nezamestnaní si však musia v prvom rade vyhľadať vhodný rekvalifikačný kurz a následne podať žiadosť na úrade práce. Podmienkou jeho preplatenia je úspešné dokončenie kurzu.


Ilustračné foto

Túžite po uznávanom vzdelaní? Študovať môžete na svetových univerzitách zadarmo a online

Kurzy a štúdium  /   Diskusia

Vzdelávať sa môžete kedykoľvek a kdekoľvek. Najväčšie vzdelávacie inštitúcie ponúkajú rôzne online kurzy zadarmo. Stačí sa registrovať a pustiť sa do štúdia. Jediné, čo k tomu budete potrebovať je ovládanie anglického jazyka.


Ilustračné foto

Zanechal si vysokoškolské štúdium? Je čas dokončiť si ho externe

Kurzy a štúdium  /   Diskusia

Žijeme v časoch, kedy váha vysokoškolského štúdia býva spochybňovaná a počuť rôzne hlasy hovoriace, že máme veľa vysokoškolákov a málo murárov, profesistov, či nástrojárov a že Slovensko potrebuje viac stredoškolských odborníkov. Je to v skutočnosti tak? Porozprávali sme sa o tom s Branislavom Zlochom, riaditeľom pre marketing a rozvoj Vysokej školy manažmentu/City University of Seattle.


Ilustračné foto

Chcete zmeniť prácu? Úrad vám môže preplatiť rekvalifikáciu

Kurzy a štúdium  /   Diskusia

Ak ste dlhodobo nezamestnaní, je čas uvažovať nad rekvalifikáciou. Vzdelávacie kurzy majú v ponuke úrady práce. Ak nemajú taký, ktorý vám vyhovuje, môžete si vzdelanie zabezpečiť z vlastnej iniciatívy a úrad vám môže preplatiť náklady maximálne do výške 600 eur.


Ilustračné foto

Nájdite si rekvalifikačný kurz! Preplatí ho úrad práce

Kurzy a štúdium  /   Diskusia

Ak ste evidovaní na úrade práce a chcete si zvýšiť rekvalifikáciu alebo pracovať v inej sfére, môže si vybrať rekvalifikačný kurz a požiadať úrad práce o jeho preplatenie. Úrady na ne dostávajú peniaze z národných projektov.


Ilustračné foto

Ako nájsť správneho učiteľa anglického jazyka?

Kurzy a štúdium  /   Diskusia

Je to beh na dlhé trate. Stačí prvé kolo prijímacieho pohovoru v anglickom jazyku a už odpadne 90 percent záujemcov. Tí zvyšní dostanú ďalšiu šancu, aby si na vlastnej koži overili, či sú schopní učiť akčnou „Callanovou metódou“. Čo všetko si musia preskákať mladí lektori anglického jazyka, než dostanú šancu učiť v Anglickej škole?


Ilustračné foto

Študuj a leť zadarmo do Ameriky!

Kurzy a štúdium  /   Diskusia

Vysoká škola manažmentu a City University of Seattle prinášajú novinku, ktorá na Slovensku ešte nebola. Ako doplnok k štúdiu (BSBA a MBA) ponúka škola svojím novým študentom bonus - príležitosť zadarmo cestovať do USA a zažiť atmosféru jedného z najdynamickejšie sa rozvíjajúcich regiónov v severnej Amerike – mesto Seattle.


Ilustračné foto

Po anglicky ďalej zájdeš. Získaj zdarma online kurz angličtiny

Kurzy a štúdium  /   Diskusia

Chystáte sa na pracovný pohovor, ktorý bude prebiehať v anglickom jazyku alebo sa iba bojíte komunikovať v rodnými Angličanmi? Využite možnosť vzdelávať sa bezplatne.Citáty o práci a kariére

Plutarchos

Práca je pre človeka ako vlaha pre rastlinu – živí ho, ale môže ho aj zatopiť.

Plutarchos