Som študent

Toto je program, ktorý otvára dvere k novej kariére: Trúfnete si prihlásiť sa doň?

Hľadám prácu  /   Diskusia

Zmeny, ktorými za ostatné mesiace program najintenzívnejšieho osobného a profesionálneho vzdelávania na Slovensku, Teach for Slovakia prechádza,... 


Ilustračné foto

Zamestnávatelia vyšli s pravdou von: Toto sú 4 dôvody, ktorými si mladí ľudia sabotujú svoju kariéru

Hľadám prácu  /   Diskusia

Neskoré príchody sú údajne najčastejším dôvodom, pre ktorý uchádzači nezískajú prácu. Ukázal tak minuloročný prieskum britskej spoločnosti Resurgo Trust, ktorá pracuje s mladými ľuďmi. Podľa nich sa firmy najčastejšie sťažujú na štyri hlavné dôvody, ktoré mladých ľudí oberajú o príležitosť získať prácu. Uhádnete, ktoré to sú?


Ilustračné foto

Ak si prácu nechcete nájsť, robte toto: 7 príkladov, ako hľadanie zamestnania nevyzerá

Hľadám prácu  /   Diskusia

Rád a odporúčaní, ako si nájsť prácu, je veľa. Viete však, aké sú zaručené spôsoby, „vďaka“ ktorým si prácu určite nenájdete? Spísali sme pre vás sedem vecí, ktoré ak budete robiť, s novou prácou sa môžete rozlúčiť. Poučte sa a vyhnite sa týmto chybám, ktoré vás len zbytočne vzďaľujú od vášho cieľa – novej práce.


Na čo myslia personalisti,

Na čo myslia personalisti, keď s vami robia pohovor? Toto sa im odohráva v hlave

Hľadám prácu  /   Diskusia

Pohovory sú často vnímané ako perfektná príležitosť ukázať, čo vo vás je, čo dokážete a prečo by vás zamestnávateľ mal prijať. Realita však býva často iná. Možno to poznáte aj vy - nervozita, stres a obavy spôsobia, že sa nedokážete predať tak, ako by ste chceli. Tajomstvom k úspešnému pohovoru však nie je len sebavedomie – na to, aby ste zabodovali,... 


Ilustračné foto

Nepozývajú vás na pohovor? Toto pravdepodobne robíte zle

Hľadám prácu  /   Diskusia

V tomto období je šanca nájsť si prácu omnoho väčšia, keďže mnohé spoločnosti s príchodom nového roka naberajú nových zamestnancov. Vám sa ale stále nedarí? Posielate životopisy do firiem, no pozvánky na pohovor ste sa zatiaľ nedočkali. Zistite, v čom môže byť problém a ako ho riešiť.


Ilustračné foto

Chcete si nájsť dobrú prácu? Zamestnávatelia ocenia, ak vo vašom životopise nájdu tento údaj

Aktuality  /   Diskusia

Dobrovoľníctvo je plusom v životopise každého uchádzača o zamestnanie. Zhodujú sa na tom personalisti. Podľa nich totiž pomoc uchádzačov iným ľuďom naznačuje, že človek je aktívny a vie napríklad pracovať v tíme.


Zarobte si rýchlo na

Zarobte si rýchlo na vianočné darčeky: Tu sú voľné brigády vo vašom meste

Hľadám prácu  /   Diskusia

Zišli by sa vám peniaze na vianočné darčeky? Pracovný portál Kariéra.sk vám ponúka zoznam brigádnických ponúk a pracovných ponúk na dohodu aj vo vašom meste. Pozrite sa, aké miesta sú voľné a koľko si môžete privyrobiť, aby ste mali pod stromčekom bohatšieho Ježiška.


Mladík získal prácu aj

Mladík získal prácu aj bez pohovoru: Stačilo, aby firme poslal takýto životopis

Hľadám prácu  /   Diskusia

Robiť veci inak ako ostatní má zmysel. Presvedčil sa o tom aj indický mladík Sumukh Mehta. Ten bol až doposiaľ neúspešný v hľadaní práce. Mal síce projekt, v ktorom pomáhal ľuďom vytvoriť si originálny životopis, potom sa však rozhodol urobiť niečo sám pre seba. A vyplatilo sa.


Mark Zuckerberg pozná správnu

Nechali školu a dobyli svet: 5 slávnych ľudí, ktorí k úspechu nepotrebovali titul

Hľadám prácu  /   Diskusia

Tisíce študentov trávia svoj čas na vysokej škole, po ktorej skončení sa prihlásia na úrade práce alebo sa zamestnajú v oblasti, ktorá nemá nič s odborom, ktorý vyštudovali. Mnohí z nich dokonca začnú vykonávať prácu, ku ktorej titul vôbec nepotrebovali. Oplatí sa stráviť 5 rokov na škole štúdiom, alebo sa dá kariéra rozbehnúť aj inak? Príklady týchto... 


Chcete uspieť na trhu

Chcete uspieť na trhu práce? Tento projekt radí, ako na to

Aktuality  /   Diskusia

Európsky týždeň odborných zručností sa koná 5.-9. decembra 2016 a cieľom projektu je podpora odborných zručností a vzdelávania. Na Slovensku sa do európskeho týždňa zapojil štátny aj súkromný sektor so 17 aktivitami.


Závisláci od telefónov, začnite

Závisláci od telefónov, začnite naozaj žiť: 4 tipy, ako tráviť menej času s mobilom

Mám prácu  /   Diskusia

Posledné výskumy naznačujú, že na našich telefónoch trávime čoraz viac času. Hľadieť hodiny do obrazovky smartfónu však nie je vždy zmysluplnou činnosťou. Pozitívom ale je, že mnohí z nás si tento zlozvyk uvedomujú a prekáža nám, že dokážeme premárniť toľko času surfovaním, četovaním či využívaním rozličných zábavných aplikácií. Máte aj vy podobný problém,... << Predchadzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>

Citáty o práci a kariére

André Maurois

Každá práca vykonávaná so zaľúbením je šťastím. Keď sa ale k práci pridá láska, nie je na svete nič radostnejšie.

André Maurois