Vzťahy na pracovisku

Tieto veci si do firemného počítača neukladajte: Vyhnite sa vážnym nepríjemnostiam

Mám prácu  /   Diskusia

Priznajte sa: využívate váš firemný počítač iba na pracovné záležitosti? Odborník upozorňuje, že ak si do firemného počítača ukladáte aj osobné... 


8 vecí, ktoré majú

8 vecí, ktoré majú spoločné psychicky silní ľudia: Vďaka tomuto ich nič nezlomí

Hľadám prácu  /   Diskusia

Mentálna odolnosť nie je niečo, čo sa v nás len tak objaví. Byť psychicky silným, odolávať stresovým situáciám či nepríjemnostiam je výsledkom našej osobnej voľby a tiež tvrdou disciplínou. Patríte medzi mentálne silných ľudí aj vy? Pozrite sa, čo je typické pre ľudí, ktorí sa môžu pochváliť touto výsadou.


Ilustračné foto

Strasti a útrapy kancelárskeho života: Tieto situácie zažívajú všetci, ktorí pracujú v officoch

Mám prácu  /   Diskusia

Kancelársky život má svoje výhody. Ľudia, ktorí si užívajú kancelárske prostredie, sú v zime v teple, skrytí pred dažďom a snehom, v zime si zas užívajú klimatizáciu. Byť „kancelárskou krysou“ však nie je vždy len o výhodách. Pozrite sa, s čím všetkým sa stretávajú ľudia, ktorých pracovným prostredím je office. Poznáte to aj vy?


Tento čašník robí v

Tento čašník robí v práci aj to, čo nemusí: Pozrite sa, ako pomáha zákazníčke so zákernou chorobou

Mám prácu  /   Diskusia

Sú ľudia, ktorí svoju prácu zbožňujú a nevidia problém urobiť v nej aj niečo navyše. Bez toho, aby im to šéf nariadil, bez toho, aby za to získali pridané k výplate. Presne taký je aj čašník Joe Thomas z malého bistra v americkom Springfielde. Ten totiž každú sobotu netrpezlivo očakáva svoju zákazníčku a robí pre ňu niečo, čo by nikto nečakal.


Nebuďte v práci sivou

Nebuďte v práci sivou myškou: Ukážte všetkým, aký dôležitý ste pre firmu

Mám prácu  /   Diskusia

Tým, že ste získali prácu, sa to v zamestnaní nekončí. Nerátajte, že tým, že vás vybrali, máte automaticky vyhraté. V práci musíte dokazovať, že ste si dané miesto naozaj zaslúžili a ste správnou voľbou. Nestaňte sa sivou myškou, nezapadnite do sivého priemeru – škodíte tým len sám sebe. Ak totiž budete vystupovať ako kvalitný a šikovný zamestnanec,... 


Ilustračné foto

Máte kolegov klamárov? Nenechajte sa vodiť za nos, takto jednoducho odhalíte lož

Mám prácu  /   Diskusia

Väčšina klamstiev v práci sa odhalí až neskôr – až keď podpíšete pracovnú zmluvu, keď máte mať sľubovaný rozhovor o plate, no nadriadený sa tvári, akoby o žiadosti o vyššiu mzdu nikdy nepočul alebo keď zistíte, že v kolektíve to nie je také, ako sľuboval pracovný inzerát. Máte pocit, že vás v práci vodia za nos? Nerobte zo seba hlupáka: naučte sa odhaliť klamárov, pomôžu vám tieto rady.


Kedy sme v živote

Kedy sme v živote najšťastnejší? Najkrajšie obdobie prichádza v tomto veku

Mám prácu  /   Diskusia

Myslíte si, že najšťastnejšie obdobie života človeka je vo veku 20 alebo 30 rokov, keď je človek mladý, zdravý a plný ideálov? Nemusí to byť celkom pravda. Skutočné šťastie vraj – podľa vedcov, prichádza o niečo neskôr. V ktorom veku sme najšťastnejší?


6 najhorších viet, ktoré

6 najhorších viet, ktoré môže šéf vysloviť: Tieto slová by zamestnanci najradšej nikdy nepočuli

Mám prácu  /   Diskusia

Sú vety, ktoré vyjdú z úst nadriadeného a na výkon zamestnancov zapôsobia priam magicky – predovšetkým ak ide o slová pochvaly a vďaky. Na druhej strane je však niekoľko viet, ktoré na zamestnanca zapôsobia úplne iným spôsobom, tým najhorším možným. Ktoré vety by šéfovia nemali vysloviť, ak nechcú vyvolať apatiu a nechuť k práci vo svojich zamestnancoch?... 


Šéf predal firmu, svojim

Šéf predal firmu, svojim zamestnancom sa odmenil kráľovsky: Každý z nich dostal mastnú odmenu

Mám prácu  /   Diskusia

Turecký podnikateľ Nevzat Ayidin vlastnil úspešnú spoločnosť, ktorá sa zaoberala doručovacími službami. Rozhodol sa ju však predať. A na predaji naozaj slušne zarobil – dostal za ňu 589 miliónov dolárov. Čo by ste s takým majetkom urobili vy? Kúpili si vilu, odišli bývať k moru, prípadne si splnili dávny sen a žili zo zvyšku týchto peňazí? Turecký biznismen urobil niečo, čo nikto nečakal.


Ilustračné foto

9 vecí, ktorými vytočíte kolegov do vývrtky: Toto v práci radšej nerobte

Mám prácu  /   Diskusia

Stať sa v práci neobľúbeným sa dá rozprávkovo rýchlo. Mnohí z nás často v práci uplatňujú – niekedy aj nevedomky, svoje zlozvyky, ktorými však svojich kolegov vytáčajú do vývrtky. Potom sa len márne čudujeme, čo vlastne kolegovia proti nám majú. Zdravá miera sebareflexie nikdy neuškodí – pozrite sa, čo vašim spolupracovníkom môže prekážať a zvážte, či niektorý z týchto zlozvykov nerobíte aj vy.


Ilustračné foto

4 vety, ktoré túžia počuť všetci zamestnanci: Hovorí ich aj váš šéf?

Mám prácu  /   Diskusia

Šéfa si väčšinou nevyberáme. Ak máte šťastie, pracujete pod človekom, ktorý si všíma odbornosť a šikovnosť svojich podriadených a neváha im to dať najavo. Stať sa však môže aj to, že vaším šéfom bude človek, od ktorého sa pochvál či prejavov vďačnosti asi nedočkáte. Vyjadriť vďaku svojim zamestnancom pritom vôbec nie je také ťažké. Pozrite sa, aké štyri... << Predchadzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>

Citáty o práci a kariére

André Maurois

Každá práca vykonávaná so zaľúbením je šťastím. Keď sa ale k práci pridá láska, nie je na svete nič radostnejšie.

André Maurois