Prostredie práce

Slováci by sa mali radovať: Nezamestnaných ľudí je historicky najmenej

Aktuality  /   Diskusia

Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku dosiahla ku koncu júna tohto roka 6,90 %. Oproti máju sa miera evidovanej nezamestnanosti znížila... 


Horúčavy nám neprospievajú: Toto

Horúčavy nám neprospievajú: Toto s nami robia vysoké teploty

Mám prácu  /   Diskusia

Aj vy často počúvate od ľudí, že sa tešia na horúce letné počasie a ako si ho užívajú? Ukazuje sa však, že takéto počasie na ľudí nevplýva najlepšie. Ako sa zvyšujú teploty na teplomeri, ľudia sú údajne viac agresívnejší, nervózni a správajú sa násilnejšie. Čo spôsobuje, že horúčavy robia z ľudí zúrivcov?


Za tip na kolegu

Za tip na kolegu odmena 10-tisíc korún: České firmy platia zamestnancom, ak privedú novú pracovnú silu

Aktuality  /   Diskusia

Českí zamestnanci stále častejšie suplujú úlohu personalistov. Motivujú ich k tomu zamestnávatelia, ktorí ich za vhodný tip na nového kolegu neváhajú honorovať aj 6-miestnou sumou. Praktiky vlastné ešte nedávno len vybraným odborom sa tento rok stávajú masovým javom naprieč profesiami a nevyhnutnosťou na zabezpečenie rastu pre zhruba dve tretiny výrobných... 


Je s vami šéf

Je s vami šéf nespokojný? Za zlý výkon môže aj prostredie, v ktorom pracujete

Aktuality  /   Diskusia

Letné horúčavy už tradične so sebou prinášajú pokles pracovného výkonu. Na pohodu v práci vplývajú mnohé faktory a zamestnávatelia by mali svojim zamestnancom pripraviť optimálne podmienky, keďže v práci sa trávi približne tretina života.


Ilustračné foto

Spánok v práci nie je hlúposť: Takéto výhody prináša podľa vedcov

Mám prácu  /   Diskusia

Každý z nás má v práci deň, kedy mu nepomôže ani káva. Jednoducho máme pocit, že by sme sa mali vrátiť späť do postele, kde by sme boli oveľa viac užitočnejší než v práci. Len málo zamestnávateľov má však k takýmto dňom svojich pracovníkov, kedy ich zmáha únava, pochopenie. Ukazuje sa však, že by sa to malo zmeniť a malo by nám byť v práci umožnené pár minútové zdriemnutie. Prečo?


Hľadáte si zamestnanie? Teraz

Hľadáte si zamestnanie? Teraz máte veľkú šancu, voľných je viac ako 100-tisíc pracovných miest

Aktuality  /   Diskusia

Trend klesajúcej nezamestnanosti a rastúceho počtu neobsadených voľných pracovných miest bude pokračovať aj v druhom polroku tohto roka. Očakáva to personálno-poradenská spoločnosť McRoy Group.


Ilustračné foto

7 situácií, ktoré poznajú iba atraktívne ženy: S týmto sa bežne stretávajú v práci

Mám prácu  /   Diskusia

Myslíte si, že atraktívny vzhľad je na pracovisku výhodou? Nemusí to platiť vždy. Sú situácie, ktoré by ženám v práci nikto nezávidel. Pozrite sa, s čím všetkým sa príťažlivé ženy bežne stretávajú na pracovisku. Pravdepodobne by ste s nimi nemenili.


Hrozí aj vám predčasná

Hrozí aj vám predčasná smrť? Toto je 10 najčastejších príčin úmrtí

Mám prácu  /   Diskusia

Viete, aké sú najčastejšie dôvody úmrtí ľudí? James a Claudia Azula Altucherovci vo svojej knihe „Nebojte sa povedať nie“ okrem iného radia aj v tom, ako povedať nie predčasnej smrti. Viete, na aké ochorenia ľudia zomierajú najčastejšie? Sú vám známe spôsoby, ako sa proti tomu chrániť? Poradíme vám, ako si ochrániť zdravie.


4 vety, ktoré by

4 vety, ktoré by ste mali povedať, ak vám šéf odmietne zvýšiť plat

Mám prácu  /   Diskusia

Odhodlali ste sa zaklopať na šéfovu kanceláriu a požiadali o zvýšenie platu? Mali ste pripravené argumenty, podložili ste svoju žiadosť, no aj tak ste dostali veľké NIE? Mnohí sa po zamietavej odpovedi stiahnu a iba kývnu plecami, že to jednoducho nevyšlo. Že skúsia šťastie o rok. Vy to však urobiť nemusíte, nemusíte akceptovať odmietnutie. Namiesto... 


Ilustračné foto

11 psychologických trikov, vďaka ktorým si získate každého: Tieto metódy by ste mali poznať

Mám prácu  /   Diskusia

Chceli by ste vedieť, ako si jednoducho nakloniť ľudí na svoju stranu? Psychologické triky dokážu divy a ak sa ich naučíte, nebude pre vás problém získať si kohokoľvek. Pripravili sme pre vás 11 tipov, ktoré by ste si mali osvojiť, ak chcete vedieť, ako pracovať s ľuďmi a stať sa medzi nimi obľúbeným.


Hrozí Slovákom chudoba? Odborári

Hrozí Slovákom chudoba? Odborári navrhujú zvýšenie životného minima

Aktuality  /   Diskusia

Rast životného minima na Slovensku je nedostatočný. Viacerí poberatelia dávok sú tak ohrození rizikom chudoby. A to aj napriek tomu, že sa od 1. júla tohto roka suma životného minima zvýšila po štyroch rokoch na 199,48 eura. Tvrdí to Konfederácia odborových zväzov (KOZ) SR.<< Predchadzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>

Citáty o práci a kariére

André Maurois

Každá práca vykonávaná so zaľúbením je šťastím. Keď sa ale k práci pridá láska, nie je na svete nič radostnejšie.

André Maurois