Zahraničné

Zarábať na videách už nebude môcť každý: YouTube mení podmienky, takto pritvrdil

Aktuality  /   Diskusia

Pred piatimi rokmi populárny portál YouTube umožnil zarábať naozaj hocikomu. Ktokoľvek sa mohol zaregistrovať, nahrať videá a začať inkasovať... 


Ilustračné foto

Toto je 50 najšťastnejších krajín sveta: Pozrite sa, či medzi ne patrí aj Slovensko

Aktuality  /   Diskusia

Najšťastnejšími na svete sú obyvatelia Nórska. Vyplýva to z prieskumu, ktorý na objednávku OSN urobila organizácia Sieť na hľadanie riešení na dosiahnutie udržateľného rozvoja (SDSN). Výsledky boli zverejnené dnes (20.3.), keď si svet pripomína Medzinárodný deň šťastia.


Chcete pracovať na Novom

Chcete pracovať na Novom Zélande? Táto firma vám zaplatí cestu na pohovor aj výlety v krajine

Aktuality  /   Diskusia

Nový Zéland hľadá 100 talentovaných pracovníkov pre svoj technologický sektor a záujemcom ponúka, že im uhradí náklady na cestu na pohovor, ubytovanie na štyri dni v hlavnom meste Wellington a tiež výlety v krajine, informovala tlačová agentúra AP.


Ilustračné foto

Slováci pracujúci vo Veľkej Británii: Majú sa obávať toho, čo s nimi bude po brexite?

Aktuality  /   Diskusia

Slováci pracujúci vo Veľkej Británii dlhšie ako dva roky si nemyslia, že ich nadchádzajúci brexit vážne ovplyvní. Tí, ktorí pracujú a platia dane, sa chystaného obmedzenia voľného pohybu osôb neobávajú a hovoria, že majú právo v krajine ostať. Vyplýva to z odpovedí Slovákov žijúcich vo Veľkej Británii, ktorých oslovila TASR.


Chceli by ste mať

Chceli by ste mať v práci prestávky na sex? Túto výhodu sa snaží presadiť švédsky politik

Aktuality  /   Diskusia

Ak hľadáte dobrú výhovorku, prečo sa presťahovať do Švédska, táto bude dokonalá. Členo rady švédskeho mestečka Övertorneå nedávno prišiel so zaujímavým nápadom. Navrhuje, aby všetci zamestnanci mali počas pracovnej doby prestávky na sex. Prečítajte si, čo ho k takémuto netradičnému nápadu viedlo.


Ilustračné foto

Českí zamestnanci sa majú na čo tešiť: Viac ako polovica firiem plánuje zvyšovať platy

Aktuality  /   Diskusia

Pridať na platoch svojim zamestnancom plánuje tento rok väčšina českých podnikov. Celkovo by tak mali urobiť tri pätiny firiem, z veľkých podnikov má tieto plány až 85 %. Malé firmy sú opatrnejšie, najmä pre obavy z chystaného rozšírenia elektronickej evidencie tržieb (EET). Vyplýva to z dnes zverejneného prieskumu českej Hospodárskej komory (HK).


Sedemročné dievčatko požiadalo o

Sedemročné dievčatko požiadalo o prácu v Google: Toto jej odpísal sám riaditeľ spoločnosti

Aktuality  /   Diskusia

Chloe Bridgewaterová z anglického Herefordu má viac odvahy než jej 7-roční vrstovníci. Dievčatko, ktoré fascinujú technológie, sa rozhodlo podať žiadosť o zamestnanie priamo do známej internetovej spoločnosti Google. Na jej list odpovedal samotný boss amerického gigantu, ktorému aj list adresovala.


Šéfovi Volkswagenu znížia plat:

Šéfovi Volkswagenu znížia plat: Ročne bude zarábať už "iba" 10 miliónov eur

Aktuality  /   Diskusia

Nemecká automobilka Volkswagen plánuje stanoviť strop na ročný plat svojho šéfa na úrovni 10 miliónov eur. Uviedol to nemenovaný zdroj oboznámený so situáciou.


Čaká svet kríza? Priepasť

Čaká svet kríza? Priepasť medzi superboháčmi a chudobnými je čoraz väčšia

Aktuality  /   Diskusia

Priepasť medzi boháčmi a chudobnými nebola nikdy taká široká ako dnes. A prehlbujúca sa nerovnosť môže viesť k veľkej nestabilite. Vyplýva to z analýzy charitatívnej organizácie Oxfam, ktorú zverejnila pred začiatkom Svetového ekonomického fóra (WEF) v Davose. Podľa štúdie je dnes priepasť medzi hŕstkou superboháčov a chudobnejšou polovicou svetovej populácie oveľa väčšia ako pred rokom.


Ilustračné foto

Hľadáte si prácu? Česko trpí nedostatkom kvalifikovaných pracovníkov aj robotníkov: Využite príležitosť

Aktuality  /   Diskusia

České firmy zápasia s najnižšou nezamestnanosťou za uplynulých osem rokov, chýbajú im kvalifikovaní ľudia aj robotníci. Rast miezd je neodvratný, tento rok sa v porovnaní s vlaňajškom ešte zrýchli. Ekonomika sa s tým vyrovná, ale firmy spoliehajúce sa na lacnú prácu sa môžu dostať do problémov.


Volkswagen Slovakia v Bratislave.

Volkswagen chystá prepúšťanie: O prácu príde 30-tisíc ľudí

Aktuality  /   Diskusia

Nemecká automobilka Volkswagen plánuje v nasledujúcich rokoch zrušiť 30.000 pracovných miest, z toho väčšinu v Nemecku. Cieľom je zníženie nákladov a zvýšenie ziskovosti. Oznámila to dnes spoločnosť, ktorá ostatný rok zápasí s dôsledkami rozsiahleho emisného škandálu. Ten ju už doteraz stál miliardy dolárov, najmä v dôsledku pokút a kompenzácií v USA.<< Predchadzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>

Citáty o práci a kariére

André Maurois

Každá práca vykonávaná so zaľúbením je šťastím. Keď sa ale k práci pridá láska, nie je na svete nič radostnejšie.

André Maurois