Práca a voľný čas

Melódia, ktorá udrží vaše srdce zdravé: Vedci tvrdia, že túto skladbu by si mal vypočuť každý

Mám prácu  /   Diskusia

Väčšina ľudí pozná a minimálne raz počula Beethovenovu 9. symfóniu, predovšetkým jej záverečnú časť známu ako Ódu na radosť. Táto viac ako 190-ročná... 


10 vecí, ktoré budete

10 vecí, ktoré budete v starobe ľutovať, že ste ich neurobili: Nečakajte, kým bude neskoro

Mám prácu  /   Diskusia

Možno ste vo veku, kedy si neuvedomujete, ako rýchlo čas plynie. Človek si je len málokedy vedomý, že život uteká, že nečaká, kým sa spamätáme. Roky ubiehajú a ak čas, ktorý máme, nevyužívame rozumne, môže sa stať, že budeme mnohé ľutovať. Aké veci by sme mali stihnúť, kým ešte máme dostatok času?


5 spôsobov, ako si

5 spôsobov, ako si nasporiť 1 000 eur, aj keď žijete od výplaty k výplate

Mám prácu  /   Diskusia

Tiež sa krátko po výplatnom dni čudujete, kam vaše zarobené peniaze zmizli? Že sa na vašom účte dlho neohrejú a vy už netrpezlivo očakávate ďalší mesiac? Nezáleží na tom, ako veľmi sa snažíte, aj tak vždy zostanete s pár eurami na konte? Môžete to zmeniť. Ako? Máme pre vás 5 užitočných rád, ako si aj z malej výplaty môžete nasporiť napríklad 1 000 eur. Inšpirujte sa.


Ťahá vám na tridsiatku?

Ťahá vám na tridsiatku? Neurobte vo svojom živote tieto chyby, varuje psychologička

Hľadám prácu  /   Diskusia

Vieme byť dnes dospelí? Žijeme v období, kedy sa deti snažia správať ako dvadsiatnici a zrelí dospelí sa obliekajú a upravujú tak, aby vyzerali na 29. Mladí vyzerajú staršie, starší vyzerajú mladšie, dospelosť vyzerá inak. Zdá sa, že sa z nej stala dlhá výprava niekde od 20. roku života a ťahá sa občas aj po tridsiatke. Podľa Meg Jayovej, autorky knihy... 


Chcete sa konečne dobre

Chcete sa konečne dobre vyspať? Toto urobte so svojím smartfónom, tabletom či notebookom

Mám prácu  /   Diskusia

V dnešnom svete technológií je väčšina z nás permanentne prilepená k svojim telefónom, tabletom či počítačom. Používame ich v práci, denne s nimi strávime množstvo hodín, beriem si ich aj domov a tam ich používame znova. Možno sa vám to zdá ako nevinná praktika, ich používanie však spôsobuje, že sa niektorí ľudia nevedia dobre vyspať. Že to dobre poznáte aj vy?


Dalajlámov recept na šťastný

Dalajlámov recept na šťastný život: Toto robte každé ráno, zmena vás prekvapí

Mám prácu  /   Diskusia

To, ako odštartujete ráno, má vplyv na celý váš deň. Je preto dôležité začať ho tak, aby ste boli dobre naladený a spokojný. Inšpirovať sa môžete Dalajlámom, ktorý prezradil svoj recept na správny začiatok nového dňa. Chcete vedieť, v čom spočíva jeho tajomstvo?


Ilustračné foto

Bohatý otec chcel naučiť syna, aké to je byť chudobný: Dopadlo to ale úplne inak

Mám prácu  /   Diskusia

Čo pre vás znamená bohatstvo? Keď počujete toto slovo, začnete automaticky myslieť na čísla bankového účtu? Je to smutné, no väčšina ľudí v modernom svete je taká chudobná, že bohatstvo si spája iba s peniazmi a majetok iba s číslami. Tieto dve slová však môžu mať aj iné významy a definície.


Ilustračné foto

Kľajete ako pohan? Používanie vulgarizmov je znakom inteligencie, tvrdia vedci

Mám prácu  /   Diskusia

Že sú nadávky vo vašom slovníku úplne bežné? Nemusíte sa za ne hanbiť, výsledky nedávneho výskumu naznačujú, že používanie vulgarizmov je typické pre ľudí s vysokým IQ. Prekvapujúce? Pozrite sa, ako vedci toto tvrdenie odôvodňujú.


Máte problémy so spánkom?

Máte problémy so spánkom? Doktor vymyslel metódu, vďaka ktorej zaspíte do 60 sekúnd

Mám prácu  /   Diskusia

Viete, že vás čaká náročný deň v práci, no aj napriek tomu, že ste sa do postele uložili skôr, sa vám nedá zaspať? Prehadzujete sa v posteli, skúšate „rátať ovečky“, gúglite si, aké triky zaberajú, ak sa vám nedá privolať spánok? Trik tohto doktora vám pravdepodobne uľahčí fungovanie. Naučte sa, ako bleskovo zaspať.


Ilustračné foto

Ako boháči vychovávajú svoje deti? Tieto návyky by ste mali vštepovať aj vašim potomkom

Mám prácu  /   Diskusia

Sme produkty prostredia, v ktorom žijeme a toto prostredie ovplyvní aj niekoľko generácií po nás. Toto tvrdenie prináša Tom Corley, spisovateľ a finačný poradca. Podľa neho majú bohatí ľudia výrazne odlišné návyky než chudobní ľudia. Všetky opisuje v knihe Bohaté návyky, chudobné návyky. Corley je presvedčený, že bohatí uvažujú odlišne a toto myslenie... 


Hrozí aj vám predčasná

Hrozí aj vám predčasná smrť? Toto je 10 najčastejších príčin úmrtí

Mám prácu  /   Diskusia

Viete, aké sú najčastejšie dôvody úmrtí ľudí? James a Claudia Azula Altucherovci vo svojej knihe „Nebojte sa povedať nie“ okrem iného radia aj v tom, ako povedať nie predčasnej smrti. Viete, na aké ochorenia ľudia zomierajú najčastejšie? Sú vám známe spôsoby, ako sa proti tomu chrániť? Poradíme vám, ako si ochrániť zdravie.



<< Predchadzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>

Citáty o práci a kariére

André Maurois

Každá práca vykonávaná so zaľúbením je šťastím. Keď sa ale k práci pridá láska, nie je na svete nič radostnejšie.

André Maurois