Práca a voľný čas

Aj géniovia robia chyby: Toto je 8 zlozvykov typických pre ľudí s vysokým IQ

Mám prácu  /   Diskusia

Je dobré byť chytrým. Ľudia s vysokým IQ väčšinou zarábajú viac peňazí, vedia nahromadiť majetok a dokonca vraj žijú dlhšie. Z tohto pohľadu... 


Chystáte sa na dovolenku?

Chystáte sa na dovolenku? Toto je 8 spôsobov, ako na nej ušetriť pekné peniaze

Mám prácu  /   Diskusia

Dovolenka predstavuje pre mnohých Slovákov väčší výdavok. Oddychovať a relaxovať však chce každý, a preto sa snažíme už pri kúpe, ale aj na dovolenke samotnej čo najviac ušetriť. Hľadáte aj na tohtoročnú dovolenku pár užitočných tipov? Máme ich pre vás presne osem: vďaka nim si užijete oddych aj bez toho, aby to vašu peňaženku zabolelo.


Ako sa dostať k

Ako sa dostať k super práci? Podarí sa to aj vám, stačí urobiť toto

Hľadám prácu  /   Diskusia

Ak si hľadáte novú alebo lepšiu prácu, určite viete, že to nie je len tak. Nová a dobrá práca vám nespadne do cesty náhodou, musíte ju trpezlivo hľadať a niekedy prejsť poriadny kus „cesty“, kým sa k nej konečne dostanete. Na to, aby sa vám podarilo, je však potrebná istá stratégia: myslieť tri ťahy dopredu. Viete, ktoré ťahy to sú?


11 vecí, ktoré robia

11 vecí, ktoré robia úspešní ľudia v nedeľu večer: Toto zaraďte medzi svoje činnosti aj vy

Mám prácu  /   Diskusia

Nenechajte sa ovplyvniť nedeľnými smútkami. Víkend je na to, aby ste si ho plnohodnotne užili a nie, nemal by vám to prekaziť ani blížiaci sa pondelok. Ako skvelá inšpirácia, ako si čo najviac užiť víkend, vám môže poslúžiť zoznam vecí, ktoré počas voľných dní robia úspešní ľudia. Pozrite sa na týchto 11 aktivít, ktoré sa oplatí zaradiť aj do vášho života.


9 vecí, ktoré sebavedomí

9 vecí, ktoré sebavedomí ľudia nikdy nerobia a ktoré by ste nemali robiť ani vy

Hľadám prácu  /   Diskusia

Základnou črtou sebavedomého človeka je, že verí v seba a svoje schopnosti. Ak by totiž neveril v seba on sám, prečo by tak mali robiť iní? Práve dôvera v seba samého posúva človeka bližšie k úspechu. Pozrite si, čo vo svojom živote sebavedomí a úspešní života zásadne nerobia a prečo.


10 otázok, ktoré ukážu,

10 otázok, ktoré ukážu, či ste naozaj inteligentný: Odhaľte pravdu týmto testom

Hľadám prácu  /   Diskusia

Väčšina ľudí si o sebe myslí, že sú inteligentní. Takisto mnoho z nich verí, že sú inteligentnejší než ostatní. Problémom je, že aj ostatní si myslia to isté, čo spôsobuje, že sa ľudia navzájom podceňujú. A tak tí, ktorí sú presvedčení o svojej inteligencii, ignorujú rady ostatných, pretože si myslia, že nie sú dostatočne dobré a trpia zároveň frustráciou,... 


Ilustračné foto

Šťastie sa dá kúpiť: Na toto sa oplatí minúť peniaze, ak si ich chcete naozaj užiť

Mám prácu  /   Diskusia

Tvrdo pracujete každý jeden deň? Nezostáva vám však po zaplatení všetkých účtov a výdavkov dostatok peňazí, ktoré by ste si mohli užiť? Poriadne zvažujete, na čo minúť tú trochu peňazí, ktorá vám zostane? Vedci tvrdia, že by ste ich mali použiť na to, čo vás urobí šťastnými.


Bojíte sa o svoju

Bojíte sa o svoju finančnú budúcnosť? Toto je 5 spôsobov, ako sa stresovať pre peniaze menej

Hľadám prácu  /   Diskusia

Či sa nám to páči alebo nie, bez peňazí sa človek v živote nepohne. Nikto sa nechce ocitnúť vo finančnej tiesni a pocit, že by sme zrazu ostali bez peňazí, môže byť niekedy stresujúci. Avšak namiesto neustáleho stresovania je lepšie podniknúť kroky, ktoré uľavia od obáv a pocitov strachu. Naučte sa, ako sa nebáť o svoju finančnú budúcnosť, inšpirujte sa týmito piatimi radami.


24 hlúpych viet, ktoré

24 hlúpych viet, ktoré si úspešní ľudia nikdy nepovedia: Toto zničí vaše sebavedomie

Hľadám prácu  /   Diskusia

Viete si predstaviť, že by neexistovali niektoré vaše obľúbené produkty? Stačilo totiž naozaj veľmi málo a nemuseli by vzniknúť. Predstavte si, že by si zakladatelia veľkých a slávnych firiem povedali, že ich nápad nie je dosť dobrý a že nemá šancu uspieť. Toto sú totiž vety, ktoré zaručenie zničia sebavedomie každého človeka a spôsobia, že upustí od... 


8 vecí, ktoré bohatí

8 vecí, ktoré bohatí ľudia vedia o peniazoch a vy nie

Mám prácu  /   Diskusia

Ľuďom, ktorí k svojim financiám pristupujú zodpovedne a rozumne, sa väčšinou darí. Sebadisciplína a zbieranie vedomostí sa často vypláca, a tak sa ich bankové konto postupne rozrastá. Chceli by ste vedieť, čo vedia o narábaní s financiami ľudia, ktorých sa peniaze držia? Porovnajte si, či sú vaše poznatky rovnaké.


Úspešní a neúspešní ľudia:

Úspešní a neúspešní ľudia: Toto sú najväčšie rozdiely medzi nimi. Ku ktorým patríte vy?

Mám prácu  /   Diskusia

Ako si predstavujete úspešného človeka? Je to ten, kto má obrovský majetok na bankovom účte, drahé auto a luxusné bývanie? Toto sú vo väčšine prípadov tie najčastejšie definície úspechu. Na posúdenie, či je človek úspešný, však existujú aj iné parametre. Je to napríklad kvalita jeho medziľudských vzťahov alebo spokojnosť so životom či v práci... A práve... << Predchadzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>

Citáty o práci a kariére

André Maurois

Každá práca vykonávaná so zaľúbením je šťastím. Keď sa ale k práci pridá láska, nie je na svete nič radostnejšie.

André Maurois