Mzda

Ako nežiadať o vyšší plat? Toto sú tie najhoršie argumenty a situácie: Vyhnite sa im

Mám prácu  /   Diskusia

Chcete byť pri vyjednávaní o vyšší plat úspešný? Dajte si pozor na načasovanie a použite vhodné argumenty. Pozrite sa, akým situáciám sa vyhnúť,... 


Synovia chceli ukázať, ako

Synovia chceli ukázať, ako si vážia svoju mamu: 5 rokov sporili, aby jej splnili sen VIDEO

Mám prácu  /   Diskusia

Dvaja bratia sa rozhodli šetriť päť rokov, aby svojej mame darovali to, po čom dlhé roky túžila: jej vysnívané auto. Daniel Knust z Austrálie nahral video z momentu, kedy mame Carol spolu so svojím bratom odovzdal kľúče od jej vysnívaného automobilu BMW Radu 3. Pozrite sa, ako zareagovala ich mama, keď jej synovia odovzdávali darček.


Ilustračné foto

Správa, na ktorú Slováci čakali: Firmy budú musieť zvyšovať platy rýchlejšie, tvrdia odborníci

Aktuality  /   Diskusia

V slovenskej ekonomike chýbajú ľudia a firmy musia zvyšovať platy rýchlejšie, ako rastie produktivita práce. Tento jav nie je škodlivý, lebo sa dobieha výrazná medzera, ktorá vznikla v posledných desiatich rokoch, keď bola produktivita práce výrazne vyššia ako rast miezd. V diskusnej relácii na TABLET.TV to povedal riaditeľ Inštitútu zamestnanosti Michal Páleník.


Ilustračné foto

MANUÁL, ako dostať vyšší plat: Vieme, aké argumenty použiť a koľko by ste si mali vypýtať

Mám prácu  /   Diskusia

Požiadať o vyšší plat je niekedy skutočné umenie. Musíte vystihnúť správny moment, byť dokonale pripravený a mať v zálohe aj dobré argumenty. Chystáte sa aj vy v tomto období porozprávať s vaším šéfom o plate? Pripravili sme pre vás užitočný manuál, v ktorom sa dozviete, ako presvedčiť nadriadeného, aby vám pridal, poradíme tiež, akú sumu je optimálne... 


Fíni platia každý mesiac

Fíni platia každý mesiac nezamestnaným 560 eur: Pozrite sa, aké sú zatiaľ výsledky experimentu

Hľadám prácu  /   Diskusia

O fínskom experimente, ktorý garantuje vybraným 2 000 nezamestnaným ľuďom každý mesiac príjem 560 eur na ich účte, ste už asi počuli. Ľudia vo veku 25-58 rokov, ktorých do projektu vybrali, tak dostávajú každý mesiac rovnakú sumu a budú ju dostávať po dobu 2 rokov. A to aj vtedy, ak si nájdu prácu. Cieľom experimentu je povzbudiť ľudí, aby si našli... 


Bude sa trinásty plat

Bude sa trinásty plat vyplácať povinne? Toto navrhuje SNS

Aktuality  /   Diskusia

O potrebe uzákonenia trinásteho platu pre všetkých zamestnancov, ktorí vo firme odpracovali aspoň rok, chce predseda SNS Andrej Danko hovoriť s koaličnými partnermi.


Zamestnanci Volkswagenu sa môžu

Zamestnanci Volkswagenu sa môžu tešiť: Vyplatia im takéto odmeny

Aktuality  /   Diskusia

Spoločnosť Volkswagen Slovakia vyplatí svojim zamestnancom odmeny za hospodársky výsledok automobilky za minulý rok. Priemerná výška odmeny predstavuje 1 560 eur. Informovala o tom hovorkyňa Volkswagen Slovakia Lucia Makayová.


Ako sa prestať obávať,

Ako sa prestať obávať, že skončíte na mizine: 5 finančných rád, ktoré sa oplatí poznať

Mám prácu  /   Diskusia

Žiť život, v ktorom sa nemusíte obávať finančných problémov, si môže dovoliť len málo ľudí. Dá sa to však aj keď nie ste práve milionár. Tajomstvo spočíva v nastavení svojho životného štandardu a urobení správnych krokov. Máme pre vás päť tipov, ako si môžete zlepšiť svoju finančnú situáciu a nežiť v neustálom strachu z nepríjemných situácií, ktoré sa môžu objaviť.


Ilustračné foto

Bude sa rodičovský príspevok vyplácať inak? Parlament bude hlasovať o tomto návrhu

Aktuality  /   Diskusia

Rodičia by mali mať možnosť flexibilne čerpať rodičovský príspevok na dieťa. Jeho mesačná výška by závisela od počtu mesiacov, za ktorý sa ho rodič rozhodne vyčerpať. Navrhujú to nezaradení poslanci Simona Petrík, Jozef Mihál a Miroslav Beblavý v návrhu novely zákona o rodičovskom príspevku. Právnou normou by sa mal parlament zaoberať už na najbližšej schôdzi.


Ilustračné foto

Šanca získať hypotéku sa zvyšuje: Takto sa bude od apríla posudzovať váš príjem

Aktuality  /   Diskusia

Horný strop príjmu pre získanie zvýhodnenej hypotéky pre mladých sa od budúceho mesiaca zvýši. Nárok na ňu budú mať tí mladí, ktorých priemerný príjem nepresiahne 1 287 eur.


Platy hlboko pod minimálnou

Platy hlboko pod minimálnou mzdou: Pre ľudí v týchto povolaniach žiadajú vyššie výplaty

Aktuality  /   Diskusia

Dôstojnejšie a spravodlivejšie mzdy pre zamestnancov vo verejnej správe žiadajú nezaradení poslanci Národnej rady SR. Miroslav Beblavý, Viera Dubačová, Katarína Macháčková, Simona Petrík, Zuzana Zimenová a Jozef Mihál a Oto Žarnay predkladajú do parlamentu novelu zákona, ktorá upravuje tabuľkové platy vo verejnej správe. Ako vo štvrtok (2.3.) na tlačovej... << Predchadzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>

Citáty o práci a kariére

André Maurois

Každá práca vykonávaná so zaľúbením je šťastím. Keď sa ale k práci pridá láska, nie je na svete nič radostnejšie.

André Maurois