Mám prácu

Aj s malou výplatou môže byť bohatý Ježiško: Týchto 8 darčekov nič nestojí, no spravia obrovskú radosť

Mám prácu  /   Diskusia

Kto povedal, že aby boli Vianoce pekné, je potrebné mať pod stromčekom darčeky za tisíce eur? Niekedy viac poteší dar, ktorý je vyrobený s láskou... 


Ak chcete zmeniť svoj

Ak chcete zmeniť svoj život, začnite robiť to, čo postava v tomto videu: Ale pozor, tá napravo

Mám prácu  /   Diskusia

Dobrý život je o dobrých rozhodnutiach. Problémom je, že hoci sa aj niekedy chceme rozhodnúť správne, zvíťazí lenivosť, pohodlie a nedostatok vôle. A tak namiesto toho, aby sme športovali, vyberieme si pohodlnejšiu verziu gauča v obývačke. Namiesto toho, aby sme sa sústredili na prácu, sa zabávame sociálnymi sieťami a potom nestíhame. Pozrite si nasledujúce video: ktorá z postáv vás vystihuje?


darčeky, vianoce, peniaze, nákupy,

Pohroma pre peňaženku? Odborníčka radí, ako rozumne míňať peniaze na vianočné darčeky

Aktuality  /   Diskusia

S končiacou sa jeseňou začínajú obchodníci s kampaňou mimoriadne výhodných ponúk tovarov či služieb. Pre bežného spotrebiteľa sú tieto „neopakovateľné“ ponuky obchodníkov veľkým lákadlom. Čoho sa držať pri nakupovaní vianočných darčekov, ako nepodľahnúť vianočnému nákupnému ošiaľu a ako udržať financie pod kontrolou radí Sylvia Ďatelinková, právnička... 


Posteľový benefit: Títo zamestnanci

Posteľový benefit: Títo zamestnanci si vedia pekne prilepšiť, splnili by ste vy podmienku zamestnávateľa?

Aktuality  /   Diskusia

Väčšina nadriadených vie, že kvalitný spánok zamestnancov dokáže radikálne zlepšiť ich výkon v práci. Nie je však až toľko tých, ktorí by boli ochotní svojich zamestnancom odmeniť za to, že sa v noci dobre vyspia. Jeden však predsa existuje, je z Japonska a vlastní firmu, ktorá organizuje svadby. Pozrite sa, ako odmeňuje svojich ľudí za to, že si doprajú poriadny spánok.


Takto dlho by ste

Takto dlho by ste v jednej firme pracovať nemali: Toto je čas, kedy treba odísť

Mám prácu  /   Diskusia

Príliš časté striedanie zamestnaní vám môže pokaziť životopis. Ukazuje sa však, že aj príliš dlhé obdobie strávené na jednom mieste môže uškodiť vašej kariére. Ako dlho by ste mali ostať na jednej pozícii? Čo je „zdravé“ pre váš pracovný život a aké obdobie môže reálne uškodiť vašej kariére?


Ilustračné foto

5 najrozumnejších vecí, ktoré by mali so svojimi peniazmi spraviť tridsiatnici

Mám prácu  /   Diskusia

Ak sa aj vy radíte do kategórie tridsiatnikov, mali by ste začať uvažovať, ako čo najrozumnejšie naložiť so svojimi peniazmi. S pribúdajúcim vekom je dôležité pozerať sa do budúcna a byť na ňu pripravený – a to aj po finančnej stránke. Viete, ako na to? Ak nie, máme pre vás 5 užitočných tipov, ktorými by ste sa určite mali inšpirovať.


Poriadne čudný benefit: Firma

Poriadne čudný benefit: Firma sa rozhodla pre netradičný darček, toto darovala svojim zamestnancom

Aktuality  /   Diskusia

Americká spoločnosť BenShot pripravila pre svojich zamestnancov netradičný vianočný benefit. Každému z nich venovala strelnú zbraň podľa ich výberu. Tento darček však nie je úplne mimo záberu, keďže firma vyrába dizajnové nepriestrelné poháre, ktoré majú v skle zapustené náboje. Rodinná firma zamestnáva 16 ľudí, niektorí z nich sú vojnoví veteráni.


11 vecí, ktoré by

11 vecí, ktoré by ste mali začať robiť vo svojich 20 rokoch, aby ste v 40-ke neľutovali

Mám prácu  /   Diskusia

Mladý človek sa len málokedy zamýšľa nad budúcnosťou, nad tým, čo bude o desať, dvadsať rokov a čo má urobiť preto, aby bola jeho budúcnosť bezbolestná a príjemná. Múdro a prezieravo však robia tí, ktorí sú si vedomí toho, že na svojej kariére treba začať pracovať oveľa skôr, ešte pred hľadaním práce. Že sa treba učiť dôležitým zručnostiam, ktoré z... 


IKEA zruší 7 500

IKEA zruší 7 500 pracovných miest

Aktuality  /   Diskusia

Švédska nábytkárska spoločnosť IKEA Group plánuje v najbližších rokoch zrušiť vo svete 7500 pracovných miest, čo predstavuje takmer 5 % jej pracovnej sily. Pôjde najmä o administratívne pozície. Na druhej strane odhaduje, že vytvorí okolo 11.500 nových pracovných miest, ktoré by mali vzniknúť v súvislosti s expanziou internetovej platformy spoločnosti a novým formátom obchodov.


Pre firmu nič neznamenáte:

Pre firmu nič neznamenáte: 10 znakov, že zamestnávateľovi na vás nezáleží a ste preňho iba číslo

Mám prácu  /   Diskusia

Veľa ľudí sa v práci cíti podhodnotených. Aj vy máte pocit, že vášmu zamestnávateľovi na vás vôbec nezáleží? Aj preto necítite motiváciu a radosť z práce? Pozrite si 19 znakov, ktoré sú typické pre firmu, ktorá si neváži svojich zamestnancov. Ak nájdete podobnosť s vaším zamestnávateľom, nečakajte na zmenu.


Jednoznačný víťaz: V benefitoch

Jednoznačný víťaz: V benefitoch majú zamestnanci jasno, toto chcú ako odmenu od zamestnávateľa

Aktuality  /   Diskusia

Trinásty a štrnásty plat sú benefitom číslo jeden pre uchádzačov o prácu. Zároveň 13. a 14. plat figuruje na prvej priečke rozdielu medzi dopytom zo strany kandidátov a ponukou od zamestnávateľov. Ukázal to prieskum benefitov, ktorý na vzorke 875 ľudí naprieč 16 sektormi pracovného trhu zrealizovala personálna agentúra Grafton Slovakia. Na druhom mieste... TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

Erich Fromm

V skutočnosti moderný človek mimo pracovnú dobu má veľmi málo sebadisciplíny. Keď nepracuje, chce leňošiť, flákať sa, alebo aby sme použili krajšie slovo "uvoľniť sa".

Erich Fromm