Mám prácu

Ohovárajú vás v práci? Toto urobte, ak nechcete, aby si o vás kolegovia obtierali ústa

Mám prácu  /   Diskusia

Miriam? Tú povýšili preto, lebo bola milá k šéfovi. Veď vieš, ako to myslím... A Milan z marketingu? Jasné, že mu zvýšili plat len tak - veď... 


Mark Zuckerberg pozná správnu

Bývalí zamestnanci Facebooku prehovorili: Ak tu chcete prežiť, robte, čo vám kážu a tvárte sa, že ste šťastní

Pracovné prostredie  /   Diskusia

Viac než 12 bývalých zamestnancov Facebooku nedávno prehovorilo, aký tlak cítili zo strany zamestnávateľa a ako im bolo odopierané nahlas povedať, ako naozaj vyzerá práca pre giganta v oblasti sociálnych sietí. Niektorí prácu v spoločnosti Facebook označili za kult.


Predbehnite ostatných pri hľadaní

Predbehnite ostatných pri hľadaní práce: Tieto cudzie jazyky sa naučte, zamestnávatelia sa pôjdu za vami zblázniť

Mám prácu  /   Diskusia

Kým kedysi sa hovorilo, že bez znalosti angličtiny sa človek na trhu práce nepohne, situácia sa dnes výrazne mení. Angličtina je dnes považovaná za nutnosť a zamestnávatelia vyžadujú znalosť ešte ďalšieho cudzieho jazyka. Ktorý jazyk sa oplatí študovať a ako vám môže jeho znalosť pomôcť zarobiť si pekné peniaze?


Slováci sa roka 2019

Slováci sa roka 2019 boja: Chýbajú im peniaze, toľkoto eur by potrebovali k svojim príjmom

Aktuality  /   Diskusia

Traja z desiatich Slovákov vstupujú do roku 2019 s tým, že ich čakajú výrazne vyššie výdavky na potraviny, služby či úhradu energií. Ďalších viac ako 40 % očakáva aspoň mierne zvýšenie takýchto nákladov. Tretina Slovákov by aktuálne na pokrytie všetkých potrieb požadovala navyše oproti svojim príjmom sumu od 150 do 300 eur.


Ilustračné foto

9 fatálnych chýb, ktoré zničia váš biznis: Takto sa veru nepodniká

Mám prácu  /   Diskusia

Pustili ste sa do podnikania? Každý, kto s tým začína, sa obáva, že urobí chybu, ktorá prekazí jeho sen o úspešnom a fungujúcom biznise. Mnohým zas chýba nedôvera v samého seba, trápia ich pochybnosti, či urobili správne, že začali podnikať. Viete, ktoré sú najväčšie chyby, ktoré môžete urobiť ako začínajúci (ale aj ostrieľaný) podnikateľ? Týmto sa určite vyhnite.


Žena, ktorá zvláda biznis

Žena, ktorá zvláda biznis aj rodinu: Vstáva o 4 ráno, toto je jej recept na úspech

Mám prácu  /   Diskusia

Je profesionálna koučka, úspešná podnikateľka a matka. V roku 2011 založila a je riaditeľkou spoločnosti Power Coaching s.r.o.


O rekreačné poukazy už

O rekreačné poukazy už môžete požiadať zamestnávateľa: Takto to bude fungovať

Aktuality  /   Diskusia

Rekreačné poukazy sú od začiatku roka 2019 realitou pre firmy s viac ako 49 zamestnancami. Uviedol to štátny tajomník ministerstva dopravy Peter Ďurček (nominant SNS) s tým, že ak si chcú zamestnanci uplatniť nárok na rekreáciu, môžu oň už v súčasnosti požiadať zamestnávateľa.


90-dňová kariérna diéta: Ak

90-dňová kariérna diéta: Ak už máte po krk svojej starej práce, musíte ju vyskúšať

Mám prácu  /   Diskusia

Diéta taká či onaká, dvojdňová alebo týždňová - všetky sľubujú, ako perfektne budeme vyzerať a ešte lepšie sa cítiť. Vedeli ste však, že existuje aj niečo také ako kariérna diéta? Trvá presne 90 dní a s vaším pracovným životom dokáže urobiť poriadne divy. Uvažujete, že aj vaša kariéra by si zaslúžila isté vylepšenia? Vyskúšajte túto 90-dňovú diétu -... 


Ilustračné foto

Drsné podmienky pri nábore, prísne pravidlá pre zamestnancov: Zvládli by ste pracovať v spoločnosti Apple?

Hľadám prácu  /   Diskusia

Technologická spoločnosť Apple si svojimi produktmi s nahryznutým jabĺčkom vydobyla úspech a uznanie na celom svete. „Závislosť“ zákazníkov sa dokonca v prípade predaja najnovších kusov premenila aj občasné „šialenstvo“, kedy boli ochotní nocovať pred predajňami, len aby sa im ušli ako prvým. Firmu Apple pozná väčšina ľudí len zvonku, vďaka marketingu... 


Ilustračné foto

5 spôsobov, ako zmeniť to, že máte málo peňazí: Nebude to ľahké, ale dá sa to - takto

Mám prácu  /   Diskusia

Komu by sa nezišlo pár eur navyše? Ak vás trápi mizerný zárobok alebo šéf, ktorý vám za žiadnu cenu nechce zvýšiť plat, situácia nie je stratená. Vždy existuje niekoľko možností, ako to môžete zmeniť. Ak si chcete finančne prilepšiť, inšpirujte sa nasledujúcimi piatimi spôsobmi. Netvrdíme, že to vďaka nim bude jednoduché, vďaka nim však môžete zažiť lepšie časy. Naberiete odvahu?


Ilustračné foto

Za výpoveď sa zamestnávateľovi poďakujte: Prečo je dostať padáka v skutočnosti dobrá vec?

Hľadám prácu  /   Diskusia

Dostať výpoveď sa vo všeobecnosti medzi zamestnancami považuje za katastrofu. Strata príjmu, možné mesiace hľadanie práce, absolvovanie množstva pohovorov, neistá budúcnosť... Asi toto prebehne hlavou každému, komu zamestnávateľ oznámi, že v práci končí. Nič však nie je také zlé, ako to môže na prvý pohľad vyzerať. Pozrite sa prečo.TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

Bertold Brecht

V blízkosti chýb rastú úspechy.

Bertold Brecht