Mám prácu

Aj s malou výplatou môže byť bohatý Ježiško: Týchto 8 darčekov nič nestojí, no spravia obrovskú radosť

Mám prácu  /   Diskusia

Kto povedal, že aby boli Vianoce pekné, je potrebné mať pod stromčekom darčeky za tisíce eur? Niekedy viac poteší dar, ktorý je vyrobený s láskou... 


Slováci v priemere dlžia

Slováci v priemere dlžia 800 eur: V tomto kraji sa ľudia zadlžujú najviac

Aktuality  /   Diskusia

Priemerná výška dlhu slovenských dlžníkov je takmer 800 eur, zatiaľ čo v roku 2016 bola priemerná výška dlhu 845 eur. Stále platí, že častejšie a viac si požičiavajú muži (52 % dlžníkov s priemerným dlhom 874 eur), zatiaľ čo podiel žien tvorí 48 % dlžníkov s priemerným dlhom vo výške 711 eur. Ukázala to analýza spoločnosti KRUK.


Každý týždeň tu pribudnú

Každý týždeň tu pribudnú 2 miliardári: V ktorej krajine sa dá ľahko zbohatnúť?

Aktuality  /   Diskusia

Každý deň tu pribudnú dvaja miliardári. Zdá sa, že Čína je zázračná krajina, v ktorej sa boháčom môže stať takmer každý. Dohromady ich je v tejto krajine až 373 a ak by sme ich majetok zrátali, jeho hodnota by bola 1,12 triliónov dolárov. Ak teda chcete zbohatnúť, vyberte sa do Číny. A že nejde len o nejaký výmysel, potvrdzuje aj štúdia švajčiarskej banky UBS a poradenskej firmy PwC.


Nízke platy, ale aj

Nízke platy, ale aj známy neduh: Toto sú hlavné dôvody, prečo Slováci odchádzajú do zahraničia

Aktuality  /   Diskusia

Až 64 % slovenských migrantov žijúcich v zahraničí by zvážilo návrat na Slovensko aj v prípade, ak by vo svojej rodnej domovine dostali ponuku práce s nižšou mzdou, než je ich momentálny príjem. Má to však svoj limit. Slovenská mzda by mohla byť nižšia v priemere len o 43 %. Vyplýva to z výskumu občianskeho združenia Pracujúca chudoba, ktorý v decembri... 


Definitívne: Minimálna mzda sa

Definitívne: Minimálna mzda sa od roku 2019 zvýši na túto sumu

Aktuality  /   Diskusia

Minimálna mzda v budúcom roku dosiahne 520 eur. Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) už podpísal nariadenie vlády, ktorým sa ustanovuje nová suma minimálneho zárobku. Predseda vlády pritom avizoval, že snahou kabinetu bude rokovať so sociálnymi partnermi o raste minimálnej mzdy aj v ďalšom období.


Miliardár Bill Gates: Pozrite

Miliardár Bill Gates: Pozrite sa, ako míňa svoje peniaze, toto ste o ňom určite nevedeli

Mám prácu  /   Diskusia

Kto je Bill Gates? A čo vlastne robí? Ako je možné, že ho pozná celý svet? Väčšina ľudí o ňom vie tri základné veci. Že je jedným z najbohatších mužov planéty, že je spoluzakladateľom najúspešnejšej spoločnosti Microsoft a že je mimoriadne vášnivým filantropom.


8 povolaní, ktoré nemajú

8 povolaní, ktoré nemajú istú budúcnosť: O 20 rokov asi prestanú existovať

Mám prácu  /   Diskusia

Niektoré povolania sa nám dnes zdajú úplne prirodzené a bežné, možno by sme si len ťažko vedeli predstaviť, aké by to bolo bez nich. No predsa je to osud niektorých zamestnaní. S nástupom nových technológií sa nahrádzaniu pozícií asi nevyhneme. Viete, ktoré povolania majú neistú budúcnosť? Tieto možno o 20 rokov prestanú existovať. Nie je medzi nimi náhodou aj to vaše?


Nie zlý, toto bol

Nie zlý, toto bol ich najhorší deň v práci VIDEO: Pozrite sa, čo zažili títo smoliari

Mám prácu  /   Diskusia

Nie vždy to v práci ide ako po masle. Aj zdanlivo jednoduché úlohy sa nedaria, základné otázky sa zdajú nezodpovedateľné, smola sa lepí na päty už do vstupu do firmy. Ak dnes máte takýto deň, nezúfajte. Môže to byť oveľa horšie. Dôkazom sú zábery vo videu nižšie, tomu sa hovorí zlý deň v práci.


Ilustračné foto

Keď je na vine šéf: Stačí, aby urobil týchto 8 chýb a zamestnanci sú ochotní dať výpoveď

Mám prácu  /   Diskusia

Niekedy je až neuveriteľné, ako sa manažéri sťažujú na to, že strácajú svojich zamestnancov. Nepozerajú sa totiž na dôvody, prečo sa ľudia rozhodli opustiť svoj džob. Nevidia, že často sú za odchodom zamestnancov práve oni. A pritom by stačila malá zmena, aby si svojich ľudí udržali! Aké najčastejšie a najväčšie chyby robia manažéri a šéfovia, ktorými donútia ľudí dať výpoveď?


Klamať sa nevypláca VIDEO:

Klamať sa nevypláca VIDEO: Žena tvrdila šéfovi, že ovláda 7 jazykov, zo stretnutia totálny trapas

Mám prácu  /   Diskusia

Nikdy o sebe netvrďte to, čo nie je pravda. Ak neovládate cudzí jazyk, program či neoplývate špeciálnou zručnosťou, nepredstierajte, že ste v tom profík. Môže sa vám to totiž nepekne vypomstiť. Pozrite sa na príbeh ženy, ktorá tvrdila svojmu šéfovi, že ovláda 7 jazykov a pomôže mu prekladať na stretnutí s dôležitými ľuďmi. Takýto preklad by ste ale zvládli pravdepodobne aj vy.


8 typov kolegov, s

8 typov kolegov, s ktorými pracovať je kríž: Pozrite sa, ako ich zvládnuť

Pracovné prostredie  /   Diskusia

Určite to poznáte. Sú typy kolegov, s ktorými spolupracovať je na nevydržanie. Možno zbytočne preháňajú, sú príliš opatrní alebo naopak, do ničoho sa im nechce. Myslíte si, že spolupráca s nimi je nemožná? Nemusí to tak byť. Stačí, ak ku každému z nich budete pristupovať správne. Naučte sa to.TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

Bertold Brecht

V blízkosti chýb rastú úspechy.

Bertold Brecht