Zahraničné

Pracovníčku letiska natočili, ako narába s batožinou VIDEO: Takto to vyzerá, keď sa niekomu nechce pracovať

Mám prácu  /   Diskusia

Ak ste si niekedy z dovolenky letecky doniesli domov rozbitý alebo zničený kufor, nasledujúce video možno objasní, prečo sa vám to stalo. Mladá... 


Šéfovi Volkswagenu znížia plat:

Šéfovi Volkswagenu znížia plat: Ročne bude zarábať už "iba" 10 miliónov eur

Aktuality  /   Diskusia

Nemecká automobilka Volkswagen plánuje stanoviť strop na ročný plat svojho šéfa na úrovni 10 miliónov eur. Uviedol to nemenovaný zdroj oboznámený so situáciou.


Čaká svet kríza? Priepasť

Čaká svet kríza? Priepasť medzi superboháčmi a chudobnými je čoraz väčšia

Aktuality  /   Diskusia

Priepasť medzi boháčmi a chudobnými nebola nikdy taká široká ako dnes. A prehlbujúca sa nerovnosť môže viesť k veľkej nestabilite. Vyplýva to z analýzy charitatívnej organizácie Oxfam, ktorú zverejnila pred začiatkom Svetového ekonomického fóra (WEF) v Davose. Podľa štúdie je dnes priepasť medzi hŕstkou superboháčov a chudobnejšou polovicou svetovej populácie oveľa väčšia ako pred rokom.


Ilustračné foto

Hľadáte si prácu? Česko trpí nedostatkom kvalifikovaných pracovníkov aj robotníkov: Využite príležitosť

Aktuality  /   Diskusia

České firmy zápasia s najnižšou nezamestnanosťou za uplynulých osem rokov, chýbajú im kvalifikovaní ľudia aj robotníci. Rast miezd je neodvratný, tento rok sa v porovnaní s vlaňajškom ešte zrýchli. Ekonomika sa s tým vyrovná, ale firmy spoliehajúce sa na lacnú prácu sa môžu dostať do problémov.


Volkswagen Slovakia v Bratislave.

Volkswagen chystá prepúšťanie: O prácu príde 30-tisíc ľudí

Aktuality  /   Diskusia

Nemecká automobilka Volkswagen plánuje v nasledujúcich rokoch zrušiť 30.000 pracovných miest, z toho väčšinu v Nemecku. Cieľom je zníženie nákladov a zvýšenie ziskovosti. Oznámila to dnes spoločnosť, ktorá ostatný rok zápasí s dôsledkami rozsiahleho emisného škandálu. Ten ju už doteraz stál miliardy dolárov, najmä v dôsledku pokút a kompenzácií v USA.


Podporujete Trumpa? Dajte výpoveď:

Podporujete Trumpa? Dajte výpoveď: Takýto mail poslal šéf svojim zamestnancom

Aktuality  /   Diskusia

Šéf americkej spoločnosti GrubHub poslal pred pár dňami svojim zamestnancom obsiahly e-mail. Odporúčal v ňom, aby tí, ktorí sympatizujú s názormi Donalda Trumpa, dali výpoveď. Matt Maloney, riaditeľ spoločnosti zaoberajúcej sa donáškou jedla, rozposlal tento mail tisícke zamestnancov po kontroverzných vyhláseniach Donalda Trumpa. Tvrdí, že odmieta Trumpovu... 


Ktoré krajiny sú najobľúbenejšími

Ktoré krajiny sú najobľúbenejšími daňovými rajmi? Najviac slovenských firiem sídli tu

Aktuality  /   Diskusia

Cyprus ostáva aj v treťom kvartáli tohto roka jedným z najobľúbenejších daňových rajov pre slovenské firmy. V druhej polovici tohto roka na Cypre sídlilo spolu 933 slovenských spoločností, čo je o 61 firiem viac ako v druhom kvartáli tohto roka a v porovnaní s minulým rokom je to o 16 spoločností viac. Rebríčku daňových rajov v treťom štvrťroku 2016... 


Ilustračné foto

Aj Nemci zvýšili minimálnu mzdu: Pozrite sa, aký je rozdiel medzi tou našou a ich

Aktuality  /   Diskusia

Minimálna hodinová mzda v Nemecku sa k 1. januáru budúceho roka zvyšuje o 4 % na 8,84 eura. Rozhodol o tom v stredu kabinet kancelárky Angely Merkelovej. Na súčasnej úrovni 8,50 eura za hodinu sa nemecká minimálna mzda nachádza od jej zavedenia v januári 2015. Pri rozhodovaní o výške minimálnej mzdy vláda zohľadnila viaceré kritériá, vrátane výsledkov kolektívnych vyjednávaní.


Odložte mobil v práci

Odložte mobil v práci do šuplíka: Uvidíte, čo sa stane

Aktuality  /   Diskusia

Bez smartfónov sú ľudia v práci produktívnejší o 26 %. Dokazujú to výsledky psychologického experimentu uskutočneného spoločnosťou Kaspersky Lab v spolupráci s univerzitami vo Würzburgu a v Nottingham Trente.


Slovensku chýbajú odborníci z

Slovensku chýbajú odborníci z tejto oblasti: Kde je šanca získať prácu?

Aktuality  /   Diskusia

Posledná dekáda sa na Slovensku niesla v znamení rapídneho rastu IT sektora a Slovensko dokonca v tejto oblasti patrí k najrýchlejšie rastúcim krajinám v Európe. Kým v roku 2005 bolo na Slovensku menej ako tisícka firiem zaoberajúcich sa programovaním, poradenstvom a súvisiacimi službami, podľa Eurostatu je ich v súčasnosti približne 7000.


Ilustračné foto

Kto si žije v blahobyte a kto živorí? Takéto sú priemerné platy v krajinách Európskej únie

Aktuality  /   Diskusia

Kým ľudia žijúci v krajinách s najvyššími platmi si užívajú niekoľkotisícové mzdy, obyvatelia štátov na posledných priečkach rebríčka doslova živoria. Rozdiely medzi priemernými platmi v krajinách Európskej únie sú totiž priepastné. Zistite, ktoré krajiny si žijú v blahobyte a v ktorých krajinách ľudia musia vyžiť z pár stoviek eur mesačne. Na akom mieste sa v tomto rebríčku umiestnilo Slovensko?Citáty o práci a kariére

Paul McKenna

Ľudia zlyhávajú nie preto, že chyba je v nich, ale preto, že zlyhanie je súčasťou cesty, ktorá vedie k úspechu.

Paul McKenna