Zahraničné

Toto je najbohatší človek na svete: Z jeho majetku sa vám zakrúti hlava

Aktuality  /   Diskusia

Najbohatším človekom na svete je zakladateľ a šéf internetového koncernu Amazon Jeff Bezos s majetkom 112 miliárd USD (90,24 miliardy eur), vyplýva... 


Ktoré krajiny sú najobľúbenejšími

Ktoré krajiny sú najobľúbenejšími daňovými rajmi? Najviac slovenských firiem sídli tu

Aktuality  /   Diskusia

Cyprus ostáva aj v treťom kvartáli tohto roka jedným z najobľúbenejších daňových rajov pre slovenské firmy. V druhej polovici tohto roka na Cypre sídlilo spolu 933 slovenských spoločností, čo je o 61 firiem viac ako v druhom kvartáli tohto roka a v porovnaní s minulým rokom je to o 16 spoločností viac. Rebríčku daňových rajov v treťom štvrťroku 2016... 


Ilustračné foto

Aj Nemci zvýšili minimálnu mzdu: Pozrite sa, aký je rozdiel medzi tou našou a ich

Aktuality  /   Diskusia

Minimálna hodinová mzda v Nemecku sa k 1. januáru budúceho roka zvyšuje o 4 % na 8,84 eura. Rozhodol o tom v stredu kabinet kancelárky Angely Merkelovej. Na súčasnej úrovni 8,50 eura za hodinu sa nemecká minimálna mzda nachádza od jej zavedenia v januári 2015. Pri rozhodovaní o výške minimálnej mzdy vláda zohľadnila viaceré kritériá, vrátane výsledkov kolektívnych vyjednávaní.


Odložte mobil v práci

Odložte mobil v práci do šuplíka: Uvidíte, čo sa stane

Aktuality  /   Diskusia

Bez smartfónov sú ľudia v práci produktívnejší o 26 %. Dokazujú to výsledky psychologického experimentu uskutočneného spoločnosťou Kaspersky Lab v spolupráci s univerzitami vo Würzburgu a v Nottingham Trente.


Slovensku chýbajú odborníci z

Slovensku chýbajú odborníci z tejto oblasti: Kde je šanca získať prácu?

Aktuality  /   Diskusia

Posledná dekáda sa na Slovensku niesla v znamení rapídneho rastu IT sektora a Slovensko dokonca v tejto oblasti patrí k najrýchlejšie rastúcim krajinám v Európe. Kým v roku 2005 bolo na Slovensku menej ako tisícka firiem zaoberajúcich sa programovaním, poradenstvom a súvisiacimi službami, podľa Eurostatu je ich v súčasnosti približne 7000.


Ilustračné foto

Kto si žije v blahobyte a kto živorí? Takéto sú priemerné platy v krajinách Európskej únie

Aktuality  /   Diskusia

Kým ľudia žijúci v krajinách s najvyššími platmi si užívajú niekoľkotisícové mzdy, obyvatelia štátov na posledných priečkach rebríčka doslova živoria. Rozdiely medzi priemernými platmi v krajinách Európskej únie sú totiž priepastné. Zistite, ktoré krajiny si žijú v blahobyte a v ktorých krajinách ľudia musia vyžiť z pár stoviek eur mesačne. Na akom mieste sa v tomto rebríčku umiestnilo Slovensko?


Ilustračné foto

Česko zúfalo potrebuje lekárov: Zdravotníkov začali prijímať z Rumunska

Aktuality  /   Diskusia

Po ukrajinských robotníkoch sa dvere na český pracovný trh otvárajú aj ukrajinským lekárom a sestrám. Už od januára budúceho roka by na základe ministerských plánov mohli do Česka z Ukrajiny začať prúdiť každý mesiac desiatky lekárov a zdravotných sestier. Česká vláda pripravuje špeciálny projekt, ktorý má riešiť nedostatok zdravotníkov v nemocniciach.... 


Skončili nám dobré časy?

Skončili nám dobré časy? Slováci nebohatnú, čoraz viac sa zadlžujú

Aktuality  /   Diskusia

Rast finančného majetku domácností vo svete sa výrazne spomalil. V roku 2015 stúpol len o 4,9 %, čím len o niečo presiahol tempo rastu ekonomiky. V predchádzajúcich troch rokoch pritom rástli finančné aktíva domácností až dvojnásobne. Vyplýva to z výsledkov štúdie skupiny Allianz, ktorá skúma majetok a dlhy domácností vo viac ako 50 krajinách sveta.


Ilustračné foto

Roboty je dosť, chýbajú však zamestnanci: Prečo ľudia odmietajú prácu?

Aktuality  /   Diskusia

V Maďarsku práve vrcholí zber hrozna a Sándor Font by potreboval najať na sezónne práce 30 ľudí. Problém je, že ich nemá kde vziať. Dúfal, že nájde aspoň 20 sezónnych robotníkov, nakoniec však musel byť rád, že zohnal aspoň desať ľudí, väčšinou z Rumunska, konštatuje agentúra Reuters. "Ideme sa pretrhnúť, aby sme našli ľudí. Je to obrovský problém," povedal pre Reuters.


Ilustračné foto

Keď podnikať, tak v Rakúsku? Za pol roka tu vzniklo viac ako 16-tisíc firiem

Aktuality  /   Diskusia

V Rakúsku bolo v 1. polroku založených 16.324 nových firiem, čo predstavuje historický rekord. Podľa agentúry APA to znamená 126 nových firiem denne a vzniklo tak celkovo 39.000 pracovných miest. Prezident Hospodárskej komory Christoph Leitl uvádza, že po piatich rokoch podnikania je až 68 % nových firiem úspešných, čo výrazne prevyšuje celoeurópsky priemer 50 %.


Európania dostávajú za svoju

Európania dostávajú za svoju prácu čoraz viac peňazí: Ako je na tom Slovensko?

Aktuality  /   Diskusia

Hodinová cena práce v Európskej únii v druhom kvartáli medziročne vzrástla o 1,4 % a v eurozóne sa zvýšila o 1 %. V rámci eurozóny sa hodinové mzdy a platy v druhom štvrťroku medziročne zvýšili o 0,9 % a ostatné zložky ceny práce o 1,4 %. V celej EÚ hodinové mzdy a platy v druhom kvartáli vzrástli o 1,3 % a ostatné zložky ceny práce sa zvýšili o 1,6... Citáty o práci a kariére

Paul McKenna

Ľudia zlyhávajú nie preto, že chyba je v nich, ale preto, že zlyhanie je súčasťou cesty, ktorá vedie k úspechu.

Paul McKenna