Zahraničné

Muž zomrel na pracovnej ceste počas sexu: Rodina sa môže "tešiť", od firmy dostane odškodné

Aktuality  /   Diskusia

Súd tvrdí, že francúzska spoločnosť je zodpovedná za smrť svojho zamestnanca, ktorý zomrel na zástavu srdca. Pikantné na celej situácii je však... 


Ako vyzerá firma snov?

Ako vyzerá firma snov? Pijete v nej pivo a hráte pingpong: Pozrite sa, ako si užívajú zamestnanci tejto banky

Mám prácu  /   Diskusia

Posedieť si v práci s kolegami pri pive? Takúto vymoženosť by ste asi čakali skôr od nejakého start-tupu než od finančnej – a ešte k tomu tak formálnej, inštitúcie, akou banka určite je. Nejde však o žiaden vtip, v Hongkongu je to úplne bežná vec. Britská banka Standard Chartered nechala pre svojich zamestnancov vytvoriť priestor, v ktorom sa môžu stretávať a vymieňať si nápady.


1 000 dolárov na

1 000 dolárov na deň za jedenie pizze: Hľadá sa 10 ochutnávačov, hádajte, ako bude prebiehať pohovor

Hľadám prácu  /   Diskusia

Predstavte si, že by vaša práca spočívala v tom, že sedíte doma, jete pizzu a dostávate za to viac než slušný plat. Koľkí by túto prácu brali? Nie, nejde o nereálnu predstavu, nedosiahnuteľný sen všetkých milovníkov pizze, škótska spoločnosť Ooni naozaj ponúka takéto zamestnanie. Je ochotná platiť až 1 000 dolárov na deň. Idete do toho?


Málo nasporené a poriadne

Málo nasporené a poriadne dlhy: Nelichotivé zistenia o Slovákoch, takto sme dopadli v štúdii bohatstva národov

Aktuality  /   Diskusia

Rok 2017 bol vo finančnom meradle výnimočným rokom. Napriek rastúcemu politickému napätiu to bol vhodný rok pre investorov a sporiteľov, keď na celom svete vrcholilo ekonomické oživenie a finančným trhom sa darilo, najmä tým akciovým. Výsledkom bol rast finančného majetku domácností v celosvetovom meradle o 7,7 %. Dlhy vo svete stúpli o 6 %.


Amazon v USA zvyšuje

Amazon v USA zvyšuje minimálne mzdy: Tomuto sa hovorí slušná hodinovka

Aktuality  /   Diskusia

Spoločnosť Amazon zvyšuje minimálnu mzdu všetkým americkým zamestnancom na 15 USD (12,92 eur) na hodinu od začiatku budúceho mesiaca. Internetový obchod zároveň v utorok oznámil, že zo zvýšenia miezd bude profitovať viac ako 350.000 pracovníkov, a to ako tých, ktorí pracujú na plný, tak aj čiastočný, dočasný a sezónny úväzok.


V tejto firme si

V tejto firme si zamestnanci sami navrhujú výšku platu: Má to ale jeden háčik, pristúpili by ste naň?

Aktuality  /   Diskusia

Londýnsky startup Smarkets umožnil svojim zamestnancom, aby si zvolili výšku svojho platu. Stanovenie platu funguje na základe spoločného konsenzu a plat každého zamestnanca je zverejnený na firemnom intranete. Toto rozhodnutie má svoje plusy aj mínusy, no ako hovorí šéf spoločnosti Jason Trost, funguje to.


V supermarkete už neminiete

V supermarkete už neminiete majland: Šikovná aplikácia vám ukáže, kde nájdete to, čo hľadáte

Aktuality  /   Diskusia

Holandská medzinárodná spoločnosť Ahold Delhaize začala na ich trhu testovať aplikáciu, ktorá zákazníkov naviguje medzi regálmi supermarketu. Aplikácia, ktorá v Čechách prevádzkuje sieť obchodov Albert, ukazuje zákazníkom najrýchlejšiu cestu k vybranému produktu. Ušetria tak čas, no zároveň aj peniaze, pretože sa tak zníži šanca zatúlania do neznámych... 


Novodobé šialenstvo? Rodičia sú

Novodobé šialenstvo? Rodičia sú ochotní platiť svojim deťom trénera počítačových hier

Aktuality  /   Diskusia

Tréner sa väčšinou deťom platí v športe, napríklad pri tenise alebo golfe. Zdá sa však, že po novom sa už uživia aj kouči počítačových hier. Špeciálne jedna z nich, Fortnite, zažíva obrovský boom a dokonca aj sami rodičia chcú, aby sa v tvrdej konkurencii presadili ich deti.


17 krajín, v ktorých

17 krajín, v ktorých sa oplatí byť učiteľom: Pozrite na tie platy

Aktuality  /   Diskusia

Byť učiteľom na Slovensku nie je niečo, za čím by sa mladí ľudia húfne hrnuli. Práca s deťmi, príprava na vyučovanie a k tomu nástupný plat 700 eur? Tisícka v hrubom až po rokoch? Mnohí absolventi sa preto radšej obzerajú po súkromných školách, kde ich zaplatia výrazne lepšie. Sú však krajiny, v ktorých sa byť učiteľom oplatí, pretože ponúkaný plat... 


Rok musíte dovolenkovať a

Rok musíte dovolenkovať a ešte vám za to aj zaplatia: Nežartujeme, toto je skutočná pracovná ponuka

Aktuality  /   Diskusia

Niekto šetrí na dovolenku celý rok, iní dostanú ročnú dovolenku zadarmo. Reťazec luxusných letovísk Vidanta v Mexiku spustil netradičnú marketingovú kampaň. Vyberie nového zamestnanca, ktorý bude mať iba jednu jedinú úlohu: užívať si luxusnú dovolenku a zážitky z nej zdieľať na sociálnych sieťach.


Chcel si privyrobiť, nedopriali

Chcel si privyrobiť, nedopriali mu: 13-ročného chlapca niekto udal, predával hot dogy bez licencie

Hľadám prácu  /   Diskusia

Kým ostatní chlapci v jeho veku jazdia na bycikli alebo hrajú futbal, trinásťročný Jaequan Faulkner z americkej Minnesoty vo voľnom čase podniká. Priamo pred domov si postavil stánok s hot dogmi. To, že si takto privyrábal, sa však niekomu nepáčilo. Na malého podnikateľa poslal inšpekciu, vraj párky v rožku predáva bez licencie.TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

Bertold Brecht

V blízkosti chýb rastú úspechy.

Bertold Brecht