Aktuality

Slováci by sa mali radovať: Nezamestnaných ľudí je historicky najmenej

Aktuality  /   Diskusia

Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku dosiahla ku koncu júna tohto roka 6,90 %. Oproti máju sa miera evidovanej nezamestnanosti znížila... 


Firmy z tohto odvetvia

Firmy z tohto odvetvia si nevedia rady: Tržby im rastú závratne, Slováci tu však nechcú pracovať

Aktuality  /   Diskusia

Dodávateľom v automobilovom priemysle na Slovensku sa dlhodobo darí. Za minulý rok vykázalo rast tržieb 70 % z nich. Vyplýva to z prieskumu poradenskej spoločnosti PwC v spolupráci so Zväzom automobilového priemyslu SR a Slovenským automobilovým inštitútom. Pociťujú však nedostatok pracovnej sily a tlak na zvyšovanie platov, preto volajú po otvorení trhu cudzincom.


Dajte si pozor na

Dajte si pozor na exekútorov: Títo ľudia sú ohrození najviac

Aktuality  /   Diskusia

očet osôb, ktorým Sociálna poisťovňa (SP) pravidelne zráža z dôchodkových dávok z dôvodu exekúcie, neustále stúpa. Kým na konci januára tohto roka Sociálna poisťovňa evidovala pri dôchodkoch 35 459 exekučných zrážok, 30. apríla tohto roka ich zaznamenala už 35 959. Informoval o tom hovorca SP Peter Višváder.


Svitá nádej pre Stredoslovákov?

Svitá nádej pre Stredoslovákov? Toto by malo ľuďom pomôcť nájsť si prácu

Aktuality  /   Diskusia

Pri znižovaní nezamestnanosti v Banskobystrickom samosprávnom kraji (BBSK) by mohli pomôcť farmárske sociálne podniky. Uviedol to kandidát na predsedu BBSK Ján Lunter na utorňajšej (23.5.) tlačovej konferencii v Rimavskej Sobote, na ktorej predstavil svoj plán na riešenie dlhodobej nezamestnanosti v kraji.


Ilustračné foto

Koľko Slovákov poberá dávky v hmotnej núdzi? V týchto okresoch je situácia najhoršia

Aktuality  /   Diskusia

Počet ľudí odkázaných na pomoc v hmotnej núdzi na Slovensku klesá. V apríli tohto roka bolo na tieto dávky odkázaných 94.910 ľudí. Medziročne sa počet poberateľov znížil o 16.209 osôb. Medzimesačne v porovnaní s aprílom 2017 počet ľudí odkázaných na túto pomoc klesol o 958. Vyplýva to z aktuálnych štatistík Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVR) SR.


Budú mať Slováci lepšie

Budú mať Slováci lepšie výplaty? Kollárova strana sľubuje o 200 eur vyšší plat

Aktuality  /   Diskusia

Hnutie Sme rodina garantuje, že po ich prípadnom štvorročnom pôsobení vo vláde bude mať každý zamestnaný človek na Slovensku o 200 eur vyšší plat v čistom. Súčasne sa mu o 50 eur mesačne znížia náklady rodinného rozpočtu na energie a dlhovú službu a splátky úverov. Rodina s jedným zamestnaným by tak mala mať o 250 eur a rodina s dvoma zamestnanými členmi... 


Ilustračné foto

Rozhodnuté: Firmy nebudú musieť zverejňovať v pracovných ponukách plat

Aktuality  /   Diskusia

Zverejňovanie platov v pracovných inzerátoch povinné nebude. Parlament neposunul do 2. čítania návrh novely Zákonníka práce, ktorú na rokovanie parlamentu predložili nezaradení poslanci Miroslav Beblavý a Jozef Mihál.


Ilustračné foto

Ďaleko do dôchodku: V ktorých krajinách pracujú ľudia najdlhšie?

Mám prácu  /   Diskusia

Štatistický úrad Európskych spoločenstiev, Eurostat, pred nedávnom skúmal, aká je priemerná dĺžka pracovného života v jednotlivých krajinách Európskej únie. Pravdepodobne každý má pocit, že sa dôchodku ani nedožije, že neustálym predlžovaním odchodu do penzie bude musieť pracovať večne. Pozrite sa ale, ako je to naozaj. V ktorých krajinách Európskej únie pracujú ľudia naozaj najdlhšie?


Ilustračné foto

Správa, ktorá rodičov nepoteší: Otcovská dovolenka nebude, rozhodla vláda

Aktuality  /   Diskusia

Dvojtýždňová otcovská dovolenka sa na Slovensku nezavedie. Parlament dnes odmietol dve novely zákonov o sociálnom poistení, ktoré predložila opozičná poslankyňa Simona Petrík (nezaradená).


Neatraktívne zamestnanie? Túto prácu

Neatraktívne zamestnanie? Túto prácu Slováci nechcú robiť, firmy musia hľadať riešenie

Aktuality  /   Diskusia

Zamestnávanie vodičov zo zahraničia je podľa Združenia cestných dopravcov Česmad Slovakia jedným z možných riešení pre dopravné firmy, ako sa vyrovnať s akútnym nedostatkom slovenských profesionálnych vodičov na domácom trhu.Citáty o práci a kariére

Konfucius

Najväčší úspech človeka nie je v tom, že nikdy nepadne, ale v tom, že vždy opäť vstane.

Konfucius