Aktuality

Firmy zúfalo hľadajú zamestnancov: Ak chete prácu, teraz máte šancu, tvrdí odborník

Aktuality  /   Diskusia

Miera nezamestnanosti na Slovensku má už najväčší pokles za sebou. Začína totiž narážať na nevyhovujúcu štruktúru uchádzačov o zamestnanie, ktorým... 


Je s vami šéf

Je s vami šéf nespokojný? Za zlý výkon môže aj prostredie, v ktorom pracujete

Aktuality  /   Diskusia

Letné horúčavy už tradične so sebou prinášajú pokles pracovného výkonu. Na pohodu v práci vplývajú mnohé faktory a zamestnávatelia by mali svojim zamestnancom pripraviť optimálne podmienky, keďže v práci sa trávi približne tretina života.


Hľadáte si zamestnanie? Teraz

Hľadáte si zamestnanie? Teraz máte veľkú šancu, voľných je viac ako 100-tisíc pracovných miest

Aktuality  /   Diskusia

Trend klesajúcej nezamestnanosti a rastúceho počtu neobsadených voľných pracovných miest bude pokračovať aj v druhom polroku tohto roka. Očakáva to personálno-poradenská spoločnosť McRoy Group.


Ilustračné foto

O toto remeslo nie je záujem: Koho prácu si Slováci prestali vážiť?

Aktuality  /   Diskusia

Ľudia si dostatok chleba necenia. Dôvodom je, že spoločnosť sa má podstatne lepšie ako v minulosti. Vážnosť pekárskeho remesla tak ustupuje. V rozhovore pre TASR to uviedol dlhoročný odborník a zakladateľ pekárskeho výskumu Vojtech Szemes.


Hrozí Slovákom chudoba? Odborári

Hrozí Slovákom chudoba? Odborári navrhujú zvýšenie životného minima

Aktuality  /   Diskusia

Rast životného minima na Slovensku je nedostatočný. Viacerí poberatelia dávok sú tak ohrození rizikom chudoby. A to aj napriek tomu, že sa od 1. júla tohto roka suma životného minima zvýšila po štyroch rokoch na 199,48 eura. Tvrdí to Konfederácia odborových zväzov (KOZ) SR.


Ilustračné foto

Železniciam chýbajú zamestnanci: Toto je plán, ako si ich chcú zabezpečiť

Aktuality  /   Diskusia

Železniciam Slovenskej republiky (ŽSR), ktoré sú správcom koľají na Slovensku a zamestnávajú takmer 14.000 ľudí, chýbajú mladí ľudia v odborných profesiách. V najbližších 10 rokoch budú potrebovať viac ako 2000 nových zamestnancov. Podľa hovorkyne spoločnosti Martiny Pavlikovej sa ich preto snažia získať aj prostredníctvom duálneho vzdelávania.


Ilustračné foto

Živnostníci, pozor: Od 1. júla sa mení výška poistného

Aktuality  /   Diskusia

K 1. júlu sa prehodnocuje vznik a zánik povinného poistenia, vymeriavací základ a výška poistného, ktorú treba v nasledujúcich mesiacoch platiť. Výšku poistného sa živnostníci dozvedia z oznámenia Sociálnej poisťovne do 21. júla 2017 a zaplatia ho prvýkrát do 8. augusta 2017, a to za júl.


Kvalitný zamestnávateľ ponúka atraktívne

Správa, ktorá východniarov poteší: Táto firma rozširuje výrobu, prácu si nájde 450 ľudí

Aktuality  /   Diskusia

Prešovská Spinea, s.r.o., žiada od štátu investičnú pomoc na projekt rozšírenia a inovácie výroby ložiskových reduktorov v Prešove, v lokalite Haniska. Vyplýva to zo zámeru zverejneného Ministerstvom hospodárstva (MH) SR.


Aké sú platy na

Aké sú platy na Slovensku? Toľkoto naozaj zarábame

Aktuality  /   Diskusia

Menej ako 900 eur v hrubom, a teda menej ako priemernú mzdu v slovenskej ekonomike za minulý rok, vlani zarábalo až 55 % Slovákov pracujúcich na plný úväzok. V rámci toho 7 % Slovákov videlo na svojej výplatnej páske minulý rok menej ako 450 eur, pričom minimálna mzda bola vlani 405 eur. Vyplýva to z analýzy Poštovej banky, ktorá vychádzala z dát Štatistického úradu SR.


Ilustračné foto

Štrajk v bratislavskom Volkswagene inšpiroval aj iných: Za lepšie mzdy sa chystajú bojovať v Čechách

Aktuality  /   Diskusia

Českí odborári z mladoboleslavskej Škodovky sú pripravení štrajkovať, aby vybojovali adekvátne zvýšenie miezd.


Bratislavskí šoféri autobusov si

Bratislavskí šoféri autobusov si prilepšia: Takto sa im zvýšia platy

Aktuality  /   Diskusia

Hodinová mzda vodičov autobusov prímestskej dopravy v Bratislavskom samosprávnom kraji (BSK) sa od 1. júla zvýši na 5,77 eur zo súčasných 4,77 eur, teda o 21 %. Ich platy tak dosiahnu priemernú úroveň 1000 až 1200 eur v hrubom.Citáty o práci a kariére

Christopher Morley

Existuje iba jeden úspech – žiť svoj život podľa seba.

Christopher Morley