Aktuality

Správa, ktorú stredné Slovensko potrebovalo: Do Lučenca mieri nový investor, zamestná asi 100 ľudí

Aktuality  /   Diskusia

Približne sto pracovných miest by mal v Lučenci vytvoriť nový investor, spoločnosť SKL Cuting, s. r. o., ktorá plánuje v meste spustiť produkciu... 


Povinný 13. plat nemusí

Povinný 13. plat nemusí byť až taká výhra: Toto môže spôsobiť, prezrádzajú odborníci

Aktuality  /   Diskusia

Niektoré sektory slovenského hospodárstva môže zavedenie povinného 13. platu poškodiť. Problémy by mohli mať najmä firmy pôsobiace v cestovnom ruchu či v potravinárstve. Uviedla to personálno-poradenská spoločnosť McRoy Group.


Ilustračné foto

Toto sú úspory priemerného Slováka: Máte aj vy na účte 4-cifernú sumu?

Aktuality  /   Diskusia

Ku koncu marca pripadalo na každých desať eur uložených v banke vyše deväť eur požičaných. Podľa údajov Národnej banky Slovenska (NBS) stúpli vklady obyvateľov od prijatia eura o približne polovicu, a to z 21 na 31 mld. eur. Aj objem úverov výrazne rástol a za dané obdobie sa viac ako zdvojnásobil. V marci 2009 mali Slováci pôžičky za vyše 12 mld. eur,... 


Firmy z tohto odvetvia

Firmy z tohto odvetvia si nevedia rady: Tržby im rastú závratne, Slováci tu však nechcú pracovať

Aktuality  /   Diskusia

Dodávateľom v automobilovom priemysle na Slovensku sa dlhodobo darí. Za minulý rok vykázalo rast tržieb 70 % z nich. Vyplýva to z prieskumu poradenskej spoločnosti PwC v spolupráci so Zväzom automobilového priemyslu SR a Slovenským automobilovým inštitútom. Pociťujú však nedostatok pracovnej sily a tlak na zvyšovanie platov, preto volajú po otvorení trhu cudzincom.


Dajte si pozor na

Dajte si pozor na exekútorov: Títo ľudia sú ohrození najviac

Aktuality  /   Diskusia

očet osôb, ktorým Sociálna poisťovňa (SP) pravidelne zráža z dôchodkových dávok z dôvodu exekúcie, neustále stúpa. Kým na konci januára tohto roka Sociálna poisťovňa evidovala pri dôchodkoch 35 459 exekučných zrážok, 30. apríla tohto roka ich zaznamenala už 35 959. Informoval o tom hovorca SP Peter Višváder.


Svitá nádej pre Stredoslovákov?

Svitá nádej pre Stredoslovákov? Toto by malo ľuďom pomôcť nájsť si prácu

Aktuality  /   Diskusia

Pri znižovaní nezamestnanosti v Banskobystrickom samosprávnom kraji (BBSK) by mohli pomôcť farmárske sociálne podniky. Uviedol to kandidát na predsedu BBSK Ján Lunter na utorňajšej (23.5.) tlačovej konferencii v Rimavskej Sobote, na ktorej predstavil svoj plán na riešenie dlhodobej nezamestnanosti v kraji.


Ilustračné foto

Koľko Slovákov poberá dávky v hmotnej núdzi? V týchto okresoch je situácia najhoršia

Aktuality  /   Diskusia

Počet ľudí odkázaných na pomoc v hmotnej núdzi na Slovensku klesá. V apríli tohto roka bolo na tieto dávky odkázaných 94.910 ľudí. Medziročne sa počet poberateľov znížil o 16.209 osôb. Medzimesačne v porovnaní s aprílom 2017 počet ľudí odkázaných na túto pomoc klesol o 958. Vyplýva to z aktuálnych štatistík Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVR) SR.


Budú mať Slováci lepšie

Budú mať Slováci lepšie výplaty? Kollárova strana sľubuje o 200 eur vyšší plat

Aktuality  /   Diskusia

Hnutie Sme rodina garantuje, že po ich prípadnom štvorročnom pôsobení vo vláde bude mať každý zamestnaný človek na Slovensku o 200 eur vyšší plat v čistom. Súčasne sa mu o 50 eur mesačne znížia náklady rodinného rozpočtu na energie a dlhovú službu a splátky úverov. Rodina s jedným zamestnaným by tak mala mať o 250 eur a rodina s dvoma zamestnanými členmi... 


Ilustračné foto

Rozhodnuté: Firmy nebudú musieť zverejňovať v pracovných ponukách plat

Aktuality  /   Diskusia

Zverejňovanie platov v pracovných inzerátoch povinné nebude. Parlament neposunul do 2. čítania návrh novely Zákonníka práce, ktorú na rokovanie parlamentu predložili nezaradení poslanci Miroslav Beblavý a Jozef Mihál.


Ilustračné foto

Ďaleko do dôchodku: V ktorých krajinách pracujú ľudia najdlhšie?

Mám prácu  /   Diskusia

Štatistický úrad Európskych spoločenstiev, Eurostat, pred nedávnom skúmal, aká je priemerná dĺžka pracovného života v jednotlivých krajinách Európskej únie. Pravdepodobne každý má pocit, že sa dôchodku ani nedožije, že neustálym predlžovaním odchodu do penzie bude musieť pracovať večne. Pozrite sa ale, ako je to naozaj. V ktorých krajinách Európskej únie pracujú ľudia naozaj najdlhšie?Citáty o práci a kariére

Steve Jobs

Mojou prácou nie je byť dobrý na ľudí, mojou prácou je urobiť ich lepšími.

Steve Jobs