Ktorá investícia sa vám najviac zúročí? Miňte svoje peniaze na toto

Investíciou môžete dosť získať alebo tiež veľa prerobiť, záleží len na tom, kam investujete a ako veľké riziká sebou investícia nesie. Chcete investovať do niečoho, čo vám vynesie zisky? Potom vyskúšajte vzdelanie! Táto investícia nenesie takmer žiadne riziká, rozširujete svoje obzory a čo viac, naučíte sa vždy niečo nové, čo by vás mohlo a malo posunúť dopredu. Či už ide o váš súkromný alebo pracovný život investujte najmä do seba.

 

 

Kam teda investovať, aby vám to prinieslo čo najvyššie výnosy? Chcete lepšiu prácu? Skúste školenia alebo kurzy. Chcete pracovať na svojom osobnom rozvoji? Pomôže vám vhodná literatúra.

Vklad do života, ktorý sa vypláca

Školy sú dôležité, avšak nie všetci v čase, keď na ne bol priestor, študovali. Nemusí ísť len a len o školy, existujú rôzne školenia, kurzy, ktoré mnohokrát disponujú rekvalifikačnom certifikátom, môžete sa zúčastniť seminárov, využívať zahraničné stáže alebo stáže vo firmách, ktoré vás lákajú. Vzdelanie sa vám nikdy nestratí, zvýšením kvalifikácie navyše posilňujete a rozširujete svoje možnosti.

Zameriavajte sa na svoj cieľ

Chcete sa venovať marketingu? Alebo naopak potrebujete pre svoju prácu zlepšiť jazyky? Alebo je pre vás dôležité vo svojej práci sa neustále zlepšovať a nachádzať nové a nové školenia, ktorá vás posunú na vyššiu úroveň? Hľadajte kurzy, ktoré vám pomôžu zvýšiť svoju kvalifikáciu, pomôžu rozšíriť portfólio v podnikaní alebo pomôžu pri výberových konaniach na vyššiu post.

Investícia sa vám oplatí

Zamerajte sa na kurzy a školenia, ktoré končia oficiálnym certifikátom alebo minimálne osvedčením. Jednoducho preukážete, že tieto znalosti máte a pomôže vám to ďalej. Sú kurzy podľa vás drahé? Vezmite do úvahy to, že vám to dopomôže k lepšej práci, ktorá generuje vyššiu mzdu. Takže investície do kurzu sa vám oplatí a prejaví sa to následne na mzdách.

Venujete sa vo voľnom čase vzdelávaniu?

52 % nie
áno 48 %

Hlasovalo: 406


Zdielať článok na Facebooku
01.08.2020  |   Foto: Getty, moneysuccess; Autor: © Zoznam/el
Hodnotenie článku:
2.0/5 (4 hlasov)


TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

Bill Gates

Úspech je zlý učiteľ. Kvôli nemu si múdri ľudia myslia, že nemôžu prehrať.

Bill Gates