Vyhorenie

10 vecí, ktoré vám v živote chýbajú, no môžete si za to iba vy sami

Hľadám prácu  /   Diskusia

Chýba vám v živote šťastie? Zdá sa vám, že máte nanič život? Mnoho ľudí sa sťažuje, ako sa im nedarí, ako je všetko zlé, ako nevedia nájsť pokoj... 


Ilustračné foto

10 nepriestrelných dôvodov, prečo sa rozlúčiť so svojou prácou: Ak zažívate toto, hneď podajte výpoveď

Mám prácu  /   Diskusia

Máte toho vo vašej aktuálne práci už po krk? Často si opakujete, že by ste už najradšej dali výpoveď a mali svätý pokoj? Niekedy sú takéto myšlienky len dôsledkom náročnejšieho obdobia v zamestnaní, niekedy však nejde len o chvíľkové pocity. Ak zvažujete, že dáte výpoveď, porovnajte si vaše dôvody s nasledujúcimi. Ak sa zhodujú, nemusíte váhať a začnite si hľadať novú prácu.


Ilustračné foto

Nedarí sa vám v práci? Pomôže vám táto maličkosť

Mám prácu  /   Diskusia

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, ako vplýva kvalita vzduchu na pracovisku na výkon zamestnancov? Pravdepodobne si myslíte, že čím ďalej sa uplatňujú čoraz vyššie a vyššie štandardy, a kvalita vzduchu už preto dnes nemôže byť problémom. Pravdou však je, že štandardy nie sú také vysoké, aké by mali byť.


Dobre sa pozrite na

Dobre sa pozrite na kolegu vedľa vás: Ak sedíte pri nesprávnej osobe, hrozí vám výpoveď

Mám prácu  /   Diskusia

Ľudia, ku ktorým v práci sedíte najbližšie, výrazne ovplyvňujú váš deň v zamestnaní. Môžu vám spraviť lepšiu náladu, no zároveň môže byť ich prítomnosť pre vás utrpením. Asi nikoho neprekvapí, že dokonca môžu ovplyvniť aj to, ako si svoju prácu vykonávate. Tejto téme sa venoval nedávny zahraničný prieskum, pozrite sa na jeho zaujímavé výsledky.


Ilustračné foto

Zbytočné povolania: Ľudia, ktorí ich majú, trpia: Patríte medzi nich aj vy?

Mám prácu  /   Diskusia

Čo by ste povedali neznámemu človeku o vašej práci? Chválili by ste firmu, v ktorej pracujete, svojich kolegov, boli by ste hrdý na vašu náplň práce? Alebo by ste sa vyjadrili úplne opačne? Mnohé nedávne prieskumy naznačujú, že čoraz viac ľudí je nespokojných so svojou prácou a nevidia v nej žiaden zmysel. Prečo je to tak? Nad tým sa zamýšľa Rutger... 


Nenechajte sa zničiť sedavým

Nenechajte sa zničiť sedavým zamestnaním: Tieto jednoduché cviky zvládnete aj v kancelárii

Mám prácu  /   Diskusia

Sedavé zamestnanie je pre človeka nebezpečné, pokiaľ sa dostatočne nehýbete vo svojom voľnom čase. Že máte tento problém aj vy? Nenechajte sa zničiť sedavým štýlom života, pozrite si video, v ktorom sa naučíte niekoľko jednoduchých cvikov. Vďaka nim sa ľahko rozhýbete a vaše telo sa vám poďakuje. Ktoré to sú?


Ilustračné foto

Choroby z povolania zabíjajú, každý deň zomrie pri práci viac ako 6 000 ľudí: Ako sa chrániť?

Aktuality  /   Diskusia

Na Slovensku stále pretrváva nízke právne vedomie vo vzťahu k bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci (BOZP). Slováci si neuvedomujú a podceňujú riziká poškodenia zdravia, sú ochotní riešiť pracovné úlohy aj na jeho úkor. Preventívnymi opatreniami by pritom predišli poškodeniu svojho zdravia. Každoročne je 28. apríl Svetovým dňom bezpečnosti a ochrany... 


Protesty na východe: Máme

Protesty na východe: Máme dosť vykorisťovania a neľudských podmienok, tvrdia zamestnanci tejto firmy

Aktuality  /   Diskusia

Zamestnanci firmy CROWN Bevcan Slovakia, s.r.o., vo štvrtok (13.4.) spolu s odborármi z OZ KOVO protestovali pred továrňou v Kechneci v okrese Košice - okolie. Upozorňujú na zlé pracovné podmienky a neakceptovanie návrhov zo strany odborárov.


Sedavá práca ako zabijak:

Sedavá práca ako zabijak: Riziko plynúce z nadmerného sedenia je väčšie, ako si myslíte

Mám prácu  /   Diskusia

Dokonca aj keď chodievate pravidelne cvičiť, ak väčšinu svojho dňa presedíte, vaše srdce je stále vo veľkom ohrození, tvrdí skupina popredných amerických kardiológov. Upozorňujú tiež, že väčšina ľudí trávi veľmi veľa svojho voľného času na stoličkách, gaučoch a v kreslách. A hoci mnohí z nás vedia, ako veľmi je to pre nás nebezpečné, nič s tým nerobíme.


Ilustračné foto

9 vecí, ktorými vytočíte kolegov do vývrtky: Toto v práci radšej nerobte

Mám prácu  /   Diskusia

Stať sa v práci neobľúbeným sa dá rozprávkovo rýchlo. Mnohí z nás často v práci uplatňujú – niekedy aj nevedomky, svoje zlozvyky, ktorými však svojich kolegov vytáčajú do vývrtky. Potom sa len márne čudujeme, čo vlastne kolegovia proti nám majú. Zdravá miera sebareflexie nikdy neuškodí – pozrite sa, čo vašim spolupracovníkom môže prekážať a zvážte, či niektorý z týchto zlozvykov nerobíte aj vy.


Ilustračné foto

4 vety, ktoré túžia počuť všetci zamestnanci: Hovorí ich aj váš šéf?

Mám prácu  /   Diskusia

Šéfa si väčšinou nevyberáme. Ak máte šťastie, pracujete pod človekom, ktorý si všíma odbornosť a šikovnosť svojich podriadených a neváha im to dať najavo. Stať sa však môže aj to, že vaším šéfom bude človek, od ktorého sa pochvál či prejavov vďačnosti asi nedočkáte. Vyjadriť vďaku svojim zamestnancom pritom vôbec nie je také ťažké. Pozrite sa, aké štyri... Citáty o práci a kariére

Bertold Brecht

V blízkosti chýb rastú úspechy.

Bertold Brecht