Motivácia a produktivita

Váhate, či si založiť živnosť alebo eseročku? Zistite, čo sa vám oplatí viac

Hľadám prácu  /   Diskusia

Ešte pred tým, než si povieme zopár dôležitých slov o hlavných výhodách, chceli by sme upozorniť na jeden dôležitý fakt. Podnikanie je úspešné... 


Tieto veci si do

Tieto veci si do firemného počítača neukladajte: Vyhnite sa vážnym nepríjemnostiam

Mám prácu  /   Diskusia

Priznajte sa: využívate váš firemný počítač iba na pracovné záležitosti? Odborník upozorňuje, že ak si do firemného počítača ukladáte aj osobné materiály, koledujete si o vážne problémy. Pracovné nástroje by totiž mali byť využívané len na prácu. Ak toto pravidlo neuplatňujete, mali by ste si ho čím skôr osvojiť. Prečo?


8 vecí, ktoré majú

8 vecí, ktoré majú spoločné psychicky silní ľudia: Vďaka tomuto ich nič nezlomí

Hľadám prácu  /   Diskusia

Mentálna odolnosť nie je niečo, čo sa v nás len tak objaví. Byť psychicky silným, odolávať stresovým situáciám či nepríjemnostiam je výsledkom našej osobnej voľby a tiež tvrdou disciplínou. Patríte medzi mentálne silných ľudí aj vy? Pozrite sa, čo je typické pre ľudí, ktorí sa môžu pochváliť touto výsadou.


Ilustračné foto

Strasti a útrapy kancelárskeho života: Tieto situácie zažívajú všetci, ktorí pracujú v officoch

Mám prácu  /   Diskusia

Kancelársky život má svoje výhody. Ľudia, ktorí si užívajú kancelárske prostredie, sú v zime v teple, skrytí pred dažďom a snehom, v zime si zas užívajú klimatizáciu. Byť „kancelárskou krysou“ však nie je vždy len o výhodách. Pozrite sa, s čím všetkým sa stretávajú ľudia, ktorých pracovným prostredím je office. Poznáte to aj vy?


Finančný plán pre tých,

Finančný plán pre tých, ktorí zarábajú málo: Takto si aj vy našetríte až 1 456 eur

Mám prácu  /   Diskusia

Nasporiť si 1 456 eur je slušný výkon, čo poviete? Myslíte si ale, že sa to vám s vaším nízkym platom nepodarí? Veľa ľudí míňa peniaze na zbytočnosti mávnu rukami nad drobnými výdavkami. Aj tie však môžu pomôcť pri nasporení slušnej sumy. Pozrite sa na jednoduchý finančný plán, vďaka ktorému si každý dokáže našetriť až 1 456 eur. Takto sa to podarí aj vám.


Zlozvyk, ktorý robí väčšina

Zlozvyk, ktorý robí väčšina Slovákov: Ohrozuje aj výkon v práci, dajte si naň pozor

Aktuality  /   Diskusia

Pravidelné dopĺňanie tekutín si stráži iba necelá tretina Slovákov. Väčšina ľudí pritom o vážnych rizikách dehydratácie vie. Prieskum, ktorý realizovala spoločnosť STEM/MARK na vzorke 1019 respondentov vo veku od 15 do 59 rokov, ukázal najrôznejšie zvyklosti Slovákov v súvislosti s pitným režimom. Okrem iného napríklad aj na to, že dodržiavanie pitného... 


Protesty na východe: Máme

Protesty na východe: Máme dosť vykorisťovania a neľudských podmienok, tvrdia zamestnanci tejto firmy

Aktuality  /   Diskusia

Zamestnanci firmy CROWN Bevcan Slovakia, s.r.o., vo štvrtok (13.4.) spolu s odborármi z OZ KOVO protestovali pred továrňou v Kechneci v okrese Košice - okolie. Upozorňujú na zlé pracovné podmienky a neakceptovanie návrhov zo strany odborárov.


Tento čašník robí v

Tento čašník robí v práci aj to, čo nemusí: Pozrite sa, ako pomáha zákazníčke so zákernou chorobou

Mám prácu  /   Diskusia

Sú ľudia, ktorí svoju prácu zbožňujú a nevidia problém urobiť v nej aj niečo navyše. Bez toho, aby im to šéf nariadil, bez toho, aby za to získali pridané k výplate. Presne taký je aj čašník Joe Thomas z malého bistra v americkom Springfielde. Ten totiž každú sobotu netrpezlivo očakáva svoju zákazníčku a robí pre ňu niečo, čo by nikto nečakal.


8 najväčších prešľapov šéfov:

8 najväčších prešľapov šéfov: Pre tieto ich chyby to vo firmách nefunguje

Mám prácu  /   Diskusia

Aký šéf, taká firma? Asi je niečo pravdy na tom, že to, ako to vo firme funguje, veľmi ovplyvňuje človek, ktorý stojí na jej čele. A ak to v spoločnosti nevyzerá ružovo, pravdepodobne v tom má „prsty“ aj samotný nadriadený. Ktoré prešľapy manažérov spôsobujú, že to vo firme škrípe, prípadne nejde tak, ako má? Toto je osem najväčších z nich.


Nebuďte v práci sivou

Nebuďte v práci sivou myškou: Ukážte všetkým, aký dôležitý ste pre firmu

Mám prácu  /   Diskusia

Tým, že ste získali prácu, sa to v zamestnaní nekončí. Nerátajte, že tým, že vás vybrali, máte automaticky vyhraté. V práci musíte dokazovať, že ste si dané miesto naozaj zaslúžili a ste správnou voľbou. Nestaňte sa sivou myškou, nezapadnite do sivého priemeru – škodíte tým len sám sebe. Ak totiž budete vystupovať ako kvalitný a šikovný zamestnanec,... 


Sedavá práca ako zabijak:

Sedavá práca ako zabijak: Riziko plynúce z nadmerného sedenia je väčšie, ako si myslíte

Mám prácu  /   Diskusia

Dokonca aj keď chodievate pravidelne cvičiť, ak väčšinu svojho dňa presedíte, vaše srdce je stále vo veľkom ohrození, tvrdí skupina popredných amerických kardiológov. Upozorňujú tiež, že väčšina ľudí trávi veľmi veľa svojho voľného času na stoličkách, gaučoch a v kreslách. A hoci mnohí z nás vedia, ako veľmi je to pre nás nebezpečné, nič s tým nerobíme.<< Predchadzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>

Citáty o práci a kariére

André Maurois

Každá práca vykonávaná so zaľúbením je šťastím. Keď sa ale k práci pridá láska, nie je na svete nič radostnejšie.

André Maurois