Toto je najbohatší človek na svete: Z jeho majetku sa vám zakrúti hlava

Najbohatším človekom na svete je zakladateľ a šéf internetového koncernu Amazon Jeff Bezos s majetkom 112 miliárd USD (90,24 miliardy eur), vyplýva z najnovšieho poradia časopisu Forbes. Akcia Amazonu počas uplynulých 12 mesiacov stúpla o 59 %, čo zvýšilo hodnotu Bezosovho majetku o 39,2 miliardy USD. To bol najprudší 1-ročný nárast majetku, odkedy Forbes začal v roku 1987 sledovať miliardárov. Prvýkrát sa na čele ocitol človek s majetkom vyšším než 100 miliárd USD.

Bezos z prvého miesta zosadil po štyroch rokoch spoluzakladateľa Microsoftu Billa Gatesa (90 miliárd USD), ktorý od roku 1995 neobsadil prvé miesto len šiestykrát. Tretím je legendárny americký investor Warren Buffett (84 miliárd USD). Najbohatším Európanom je na štvrtom mieste majiteľ francúzskej skupiny vyrábajúcej luxusný tovar LVMH Bernard Arnault (72 miliárd USD). Na piatom mieste sa umiestnil s majetkom 71 miliárd USD zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg.


Prečítajte si tiež: Muž prestal plytvať peniazmi na tieto 3 veci: Za 5 rokov sa stal milionárom


Počet dolárových miliardárov podľa Forbesu dosiahol rekordných 2208. Ich majetok má celkovo hodnotu 9,1 bilióna USD, čo je o 18 % viac než pred rokom. Dvadsať najbohatších ľudí na svete má spoločne majetok 1,2 bilióna USD, čo je približne ročný výkon mexickej ekonomiky.

Zdielať článok na Facebooku
07.03.2018  |  Zdroj: TASR, redakcia; Foto: AP Photo/Reed Saxon
Hodnotenie článku:
5.0/5 (1 hlasov)

Citáty o práci a kariére

Lily Tomlin

Problém s bezohľadnou honbou krýs za kariérou spočíva v tom, že aj keď vyhráte, stále zostanete krysou.

Lily Tomlin