Koľko zarobíte v čistom? Vyskúšajte si novú kalkulačku mzdy

Našli ste zaujímavú pracovnú ponuku s platom, ktorý nie je na zahodenie? Koľko peňazí vám ale príde na účet? Je totiž rozdiel, aká suma je uvedená v pracovnej zmluve a koľko peňazí reálne dostanete. Pracovný portál Kariéra.sk pred nedávnom spustil šikovnú kalkulačku mzdy. Vďaka nej si budete vedieť prerátať nielen to, koľko budete zarábať v čistom, ale aj naopak – ak viete, koľko eur potrebujete na fungovanie v bežnom živote, vypočíta vám, koľko takáto suma predstavuje v hrubom.

 

Hrubá a čistá mzda predstavujú odlišné sumy. V pracovných inzerátoch a na pohovoroch sa väčšinou uvádza mzda v hrubom, no uchádzačov zaujíma suma v čistom, teda to, koľko im reálne príde na účet. Ak si hľadáte prácu a filtrujete si ponuky od výšky platu, potrebujete vedieť, o akú sumu ide v hrubom. A keď už natrafíte na atraktívny pracovný inzerát, chcete vedieť, koľko presne bude vás plat v čistom. A na to je tu kalkulačka mzdy na Kariéra.sk.

Novú kalkulačku mzdy nájdete vo vrchnom menu pracovného portálu kariéra.sk.

Môžete si zvoliť, či chcete vypočítať čistú mzdu alebo hrubú. Stačí zadať sumu, uviesť počet detí, manžela alebo manželku bez príjmu a kliknúť na tlačidlo Vypočítať.

Kalkulačka mzdy sa hodí aj pre tých, ktorí chcú vedieť, koľko peňazí v hrubom predstavuje ich čistá mzda.

A to nie je všetko. Hneď po tom, ako zistíte, aký bude váš plat, si môžete pozrieť voľné pozície z vašej pracovnej oblasti, ktoré ponúkajú plat, o aký máte záujem.

Chcete si aj vy prepočítať plat? Novú kalkulačku mzdy môžete vyskúšať tu.

Zdielať článok na Facebooku
14.03.2019  |  kariera.sk; Autor: © Zoznam/es
Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)


TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

Bill Gates

Úspech je zlý učiteľ. Kvôli nemu si múdri ľudia myslia, že nemôžu prehrať.

Bill Gates