5 činností pre lepší život: Nič nestoja, no ak s nimi začnete, neuveríte, ako sa zmeníte

Máte pocit, že vášmu životu niečo chýba? Tá povestná iskra, ktorá by vás vytrhla z letargie, stereotypu či blúdenia v kruhu? Ak cítite, že potrebujete vzpruhu, zmenu alebo čokoľvek, vďaka čomu by sa vám lepšie žilo, máme pre vás päť užitočných tipov. Tie váš život otočia hore nohami - no len v pozitívnom slova zmysle. Idete do toho?

 

 

 

 

 1. Naučte sa vypnúť
  Kedy naposledy ste si len tak vyložili nohy a užívali si pohodu a ničnerobenie? Pamätáte si, kedy ste boli v prírode a aspoň chvíľu si užívali pokoj a ticho, ktoré ponúka? Ak sa neustále naháňate a neviete naozaj vypnúť, spokojnosť nedosiahnete. Je totiž dôležité starať sa o seba - o svoje telo, ale aj myseľ. Okrem cvičenia a zdravého stravovania si doprajte dostatok spánku, meditujte a vypnite - to znamená, že sa vzdiaľte od telefónov, tabletov, počítačov či televízie. 
 2. Nadväzujte nové vzťahy
  Nový človek vo vašom živote môže fungovať ako zaujímavá vzpruha. Odborníci tiež tvrdia, že okrem získania kontaktov vraj „networkovanie“ pomáha ľuďom byť inovatívnymi, menej kritickými a podporuje v nich empatickosť. Taktiež asi nikoho neprekvapia výsledky výskumov, ktoré tvrdia, že budovanie vzťahov zvyšuje šancu získať prácu. A práve to môže byť pre vás prínosné, ak nie ste spokojný a trpíte vo svojom akutálnom zamestnaní.
 3. Naučte sa povedať nie
  Patríte aj vy medzi dobráčikov, ktorí nechcú nikoho odmietnuť? Hoci toho máte veľa, poviete si, že ďalšiu požiadavku ešte zvládnete? Nenakladajte si na plecia príliš veľa. Pre svoju dobrotu si totiž môžete spôsobiť množstvo problémov. Stres z toho, že nestíhate, nervozitu, či všetko zvládnete, únavu, pretože toho musíte veľa stihnúť. Vaše zdravie a spokojnosť sú prvoradé, preto sa nenechajte využívať a ak niečo nestíhate alebo nechcete urobiť, nebojte sa povedať nie.
 4. Stále sa niečím zamestnávajte
  Počuli ste už príslovie Nevyužitá myseľ je diablovým ihriskom? Je v ňom veľmi veľa pravdy. Ak nechávate svoju myseľ nezamestnanú, vzniká priestor na "vymýšľanie". Vkradnú sa pochybnosti, nespokojnosť, nuda, možno porovnávanie... A problém je na svete. Nevenujte čas hlúpostiam a taľafatkám. Namiesto toho si snažte nájsť činnosť, ktorá vás zamestná a bude pre vás prospešná. Môže to byť napríklad prihlásenie sa na kurz, na ktorom sa niečo nové naučíte alebo sa v niečom zdokonalíte. 
 5. Začnite pracovať pre iných
  Môžete v živote dosiahnuť obrovský úspech, mať na konte kopec peňazí, no nemusíte sa cítiť spokojný a naplnený. Myslíte si, že bohatí a úspešní ľudia sa tešia z toho, že majú v garáži automobily závratnej hodnoty? Áno, ale iba na chvíľu. Potom ich zase niečo poháňa, chcú vlastniť niečo iné, nové, hodnotnejšie. Naháňajú sa za materiálnymi vecami, pretože nechápu, že ich nekonečný maratón nezastaví nový dom, byt či nové auto. Prádznotu vyplní iba obetovanie sa pre iných, poskytnutie im pomoci, jednoducho stačí urobiť dobrý skutok. Začnite zlepšovať svet okolo seba - hoci aj maličkosťou. Uvidíte, ako sa zlepší aj ten váš.
Zdielať článok na Facebooku
10.03.2018  |  Text: es; Foto: thinkstockphotos.com
Hodnotenie článku:
2.5/5 (2 hlasov)

Citáty o práci a kariére

Lily Tomlin

Problém s bezohľadnou honbou krýs za kariérou spočíva v tom, že aj keď vyhráte, stále zostanete krysou.

Lily Tomlin