Domáce

Za nočnú a prácu cez víkendy sa bude priplácať: Od 1. mája si takto prilepšíte

Aktuality  /   Diskusia

Účinnosť novely Zákonníka práce, ktorou sa majú zvýšiť príplatky za prácu, sa rozloží. Včera (15.1.) sa na tom dohodli zástupcovia zamestnancov... 


Poďte pracovať pre RegioJet:

Poďte pracovať pre RegioJet: Žltý dopravca zháňa ľudí, voľných je 40 miest

Hľadám prácu  /   Diskusia

V polovici decembra pripravuje RegioJet najväčšiu expanziu vo svojej histórii. Prevádzku žltých expresných vlakov rozširuje až o 40 %, spúšťa nové linky a začne premávať do Rakúska. Viaceré novinky sa chystajú aj v autobusovej doprave. Pre rozšírenie prevádzky aktuálne hľadá desiatky nových stevardov, rušňovodičov, šoférov autobusov, dispečerov, elektromechanikov a údržbárov.


Dobrá správa pre Vráble:

Dobrá správa pre Vráble: Najväčší investor neodíde, prácu dá ďalším 280 ľuďom

Aktuality  /   Diskusia

Najväčší zamestnávateľ vo Vrábľoch, Kongsberg Automotive, plánoval odísť zo Slovenska. Závod, ktorý u nás zamestnáva 1200 ľudí, chcel výrobu presunúť do Maďarska. Dôvodom bola nezmyselná byrokracia, ale aj nezáujem štátu. Zahraničného investora sa však podarilo presvedčiť, aby ostal. Ľudia tak zamestnanie nestratia a spoločnosť dokonca rozširuje výrobu. Novú prácu si nájde 280 ľudí.


Finančná negramotnosť kvári Slovákov:

Finančná negramotnosť kvári Slovákov: S peniazmi to nevieme, zahanbil nás prieskum

Aktuality  /   Diskusia

Až 63 % Slovákov si nevytvára dostatočnú rezervu, dlhodobé aktíva netvorí a na budúcnosť sa nezabezpečuje 94 %. Úver či pôžičku spláca viac než polovica a až 85 % smeruje peniaze do neprimerane vysokej spotreby. Ukázal to prieskum Nadácie Partners a agentúry Focus.


Ilustračné foto

Poberáte dávky v hmotnej núdzi? Pripravte sa na zmeny: Od júla budúceho roka budú vyššie

Aktuality  /   Diskusia

Hospodárska a sociálna rada SR v pondelok (6.11.) odsúhlasila návrh novely zákona o pomoci v hmotnej núdzi. Dávky v hmotnej núdzi a príspevky k týmto dávkam by sa mali od začiatku júla budúceho roka zvýšiť o 5 %. Ako po rokovaní tripartity uviedol minister práce a sociálnych vecí Ján Richter, dávky v hmotnej núdzi a príspevky v týmto dávkam sa nezvyšovali od roku 2009.


Máme sa až tak

Máme sa až tak zle? Každý šiesty Slovák si vie odložiť z výplaty takúto sumu

Aktuality  /   Diskusia

Slováci si dokážu odložiť 106 eur mesačne. Vyplynulo to z prieskumu Slovenskej sporiteľne, ktorý pre ňu uskutočnila spoločnosť IMAS International v júli tohto roka prostredníctvom telefonických rozhovorov na reprezentatívnej vzorke 500 respondentov vo veku nad 15 rokov. V minuloročnom prieskume to bolo o deväť eur menej. Každý šiesty Slovák je schopný odložiť si mesačne viac ako 200 eur.


Dobrosrdeční alebo naivní? Slováci

Dobrosrdeční alebo naivní? Slováci si berú pôžičky za iných, splácajú takéto sumy

Aktuality  /   Diskusia

Vyše 28 % Slovákov si niekedy vzalo úver pre finančné potreby niekoho iného. Ukázal to prieskum, ktorý si nechala vypracovať spoločnosť KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK), ktorá sa zameriava na správu pohľadávok finančných ústavov a korporátnych zákazníkov.


Ponúkajú plat 1 145

Ponúkajú plat 1 145 eur a voľné miesta: Ak ste nezamestnaný, využite túto šancu

Aktuality  /   Diskusia

ZSSK CARGO hľadá adeptov na povolanie rušňovodiča. Najviac ich potrebuje v bratislavskom regióne.


Ilustračné foto

Starobné dôchodky sa od januára 2018 zvýšia: Pozrite sa, o koľko stúpnu

Aktuality  /   Diskusia

Starobné dôchodky sa od začiatku budúceho roka zvýšia najmenej o 8,40 eura a predčasné starobné dôchodky o minimálne 8,20 eura. Informoval o tom hovorca Sociálnej poisťovne Peter Višváder. Starobné penzie vyššie ako 1 050 eur a predčasné starobné dôchodky nad 1 025 eur však stúpnu percentuálne, a to o 0,8 %. Nový mechanizmus zvyšovania dôchodkov podľa... 


Nástupné platy v Jaguari

Nástupné platy v Jaguari sú vraj polovičné, ako sľubovali, tvrdia kollárovci

Aktuality  /   Diskusia

Nástupný plat v automobilke Jaguar Land Rover (JLR) pri Nitre ponúkaný cez úrady práce je bez príplatkov 650 eur brutto, čo je asi polovica zo sľubovanej sumy a o tretinu nižší, ako je v bratislavskom Volkswagene. Uviedol to na brífingu Milan Krajniak, podpredseda opozičného hnutia Sme rodina - Boris Kollár. Aj po započítaní rôznych príplatkov (napríklad... 


TOP 10 firiem, pre

TOP 10 firiem, pre ktoré by sa mladí Slováci vrátili zo zahraničia domov: Čo je pre nich dream job?

Aktuality  /   Diskusia

Študujú v Londýne, ale pracovať sa možno vrátia domov. Aspoň taký je zámer londýnskej pobočky organizácie Nexteria, ktorá v metropole Veľkej Británie zorganizovala kariérne podujatie Night of Chances (NOC). Prvýkrát v histórii sa organizátori podujatia vybrali lákať šikovných Slovákov na návrat do vlasti až do Anglicka. Séria panelových diskusií, workshopov... Citáty o práci a kariére

Christopher Morley

Existuje iba jeden úspech – žiť svoj život podľa seba.

Christopher Morley