Nekupuj mačku vo vreci alebo 7 tipov, ako si vybrať dobrú jazykovku

Chystáte sa študovať jazyk? Sú pre vás ponuky jazykoviek španielska dedina? Rozmýšľate ako si dobre vybrať jazykovku? Máme pre vás pár dobrých tipov, čo si všímať a na čo si dať pozor.

 

 

 

 

 

 1. Dĺžka kurzu
  Ak je kurz krátky hrozí vám vysoké riziko neustálej zmeny ľudí v skupine, čo v praxi znamená vysvetľovať často krát tie isté veci dokola a prudko to znižuje efektivitu štúdia.
 2. Cena
  Nízka cena nemusí nevyhnutne znamenať lacný kurz. Treba si dať pozor na dodatočné poplatky, dĺžku a počet hodín v kurze.
 3. Knihy
  Sú v cene? Koľko budete musieť doplácať k cene kurzu?
 4. Lektori
  Nie je iba dôležité, aby škola mala „native speakrov“. Veľmi dôležité je, aby boli lektori šikovní a kvalifikovaní. Spýtajte sa v škole, ako vyberajú a vzdelávajú svojich lektorov.
 5. Testovanie
  Ani topánky si nekupujete podľa farby, ale podľa čísla. Ak škola nezistí poriadne čo viete/neviete, sotva vás môže kvalitne učiť. Objektívne vstupné, priebežné i záverečné testovanie je dôležité. Vedieť čo viete a čo všetko ste sa počas kurzu naučili zaujíma každú kvalitnú školu.
  Náš tip: TrackTest.eu
 6. Počet študentov v kurze
  Ideálny počet je 6 – 8 študentov. Väčšina škôl pracuje s 12 študentmi, čo je pri 90 minútovom vyučovacom bloku stále fajn. Je dôležité si však uvedomiť, v akom pomere je dĺžka hodiny voči počtu študentov.
 7. Služby: knižnica, WIFI, občerstvenie
  Jazyk sa učíme tým, že ho používame. Knižnica a wifi okrem toho, že vám rozšíri možnosti, vám ukáže postoj školy. Kvalitná knižnica a wifi nielen otvára možnosti študentom, ale i lektorom. Kvalitní lektori potrebujú kvalitné podmienky. A kto nepotrebuje šálku kávy alebo čaju, ak príde na angličtinu po celom dni v práci? Počkať si na hodinu v príjemnom prostredí so šálkou horúceho čaju a anglickými novinami je predsa hrozne fajn :).

Autorom článku je jazyková škola The Bridge, partner projektu Kariéra.sk na Pláži.

Zdielať článok na Facebooku
05.08.2017  |  Zdroj: Kariera.sk; Magio pláž; Foto: thinkstockphotos.com
Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

Bill Gates

Úspech je zlý učiteľ. Kvôli nemu si múdri ľudia myslia, že nemôžu prehrať.

Bill Gates