4 veci, ktoré by ste mali robiť každé ráno, aj keď vám budú proti srsti

Aj vy ste ráno radi, že ste vôbec vstali z postele a nejako sa dostali do práce, prípadne na home office zapli počítač? Potom sa však na seba hneváte, že nič nerobíte, lebo po skončení pracovnej doby vám už neostáva energia? A čo ak by ste to všetko otočili a ráno využili pre seba? Tieto štyri triky bude asi zo začiatku ťažké aplikovať, ak si ale zvyknete, budete z nich len profitovať.

 

 

 1. ​​Zacvičte si
  Koľkí ľudia z vášho okolia neustále opakujú, že chcú schudnúť, začať zdravo žiť a športovať? A teraz spočítajte tých, ktorí to aj naozaj robia. Problémom je, že mnoho ľudí po príchode z práce jednoducho nevládze a nedokážu sa dokopať k cvičeniu či aktivite. Ak je to aj váš problém, existuje šikovné riešenie: začnite cvičiť ráno. Choďte si zabehať, navštívte fitko alebo cvičte doma podľa inštruktážnych videí hneď ráno po zobudení. Vyhnete sa tak tomu, že po príchode z práce na pohyb nebudete mať energiu.
 2. Začnite tým najdôležitejším
  Uľahčite si to, začnite v práci tými najťažšími či najdôležitejšími úlohami. V skorých ranných hodinách vás bude len málokto vyrušovať, pretože veľa ľudí funguje tak, že vstávajú neskôr a pracujú do večerných hodín. Ak si ale vy nastavíte skorší budík, získate náskok a čas, ktorý môžete využiť na sústredenie sa nad zložitými úlohami.
 3. Neutekajte do práce, venujte sa partnerovi
  Prídete z práce unavený a na nič nemáte energiu, ani na rozhovor s partnerom či posedenie s ním niekde na večeri? Urobte to ráno. Doprajte si pokojné, nerušené raňajky s vaším partnerom, porozprávajte sa, odštartujte deň bez stresu. Tak aspoň budete môcť spolu tráviť čas príjemne a utužíte váš vzťah, čo je v súčasnej rýchlej dobe občas naozaj ťažké.
 4. Chcete rozbehnúť niečo vlastné? Urobte to hneď ráno
  Snívate o rozbehnutí vlastného podnikania alebo malého projektu? Pracovný deň vás ale často tak vyčerpá, že po návrate zo zamestnania už na vlastné projekty nemáte čas? Otočte to. Budík si nastavte o niečo skôr a do vlastného podnikania vložte svoje úsilie hneď ráno. Takto sa nestane, že budete svoje aktivity zanedbávať, ale reálne ich posuniete bližšie k cieľu.
Zdielať článok na Facebooku
22.06.2020  |  Zdroj: businessinsider; Foto: gettyimages; Autor: © Zoznam/es
Hodnotenie článku:
5.0/5 (1 hlasov)


TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

Bill Gates

Úspech je zlý učiteľ. Kvôli nemu si múdri ľudia myslia, že nemôžu prehrať.

Bill Gates