V 54 rokoch si otvoril vlastný bar: Spoznajte príbehy ľudí vo veku 40+, ktoré vás presvedčia, že nikdy nie je neskoro

Nenechali si nahovoriť, že sú už vo veku, kedy by mali mať stabilné zamestnanie a že na zmeny v ich pracovnom živote je už neskoro. Ak ste aj vy v práci, ktorá vás nenapĺňa alebo túžite rozbehnúť svoje vlastné podnikanie, no roky ste ho odkladali, pretože ste si neverili, možno vás inšpirujú príbehy ľudí v strednom veku, ktorí nabrali odvahu zmeniť svoj život a podarilo sa im to.

 

 

 

  • Napísať knihu bez rúk

Mám štyri vnúčatá, mám 54 rokov, 1. januára som vydala svoj prvý román. Nedokážem sa hýbať pre amyotrofickú laterálnu sklerózu, tak som knihu musela napísať svojimi očami.
 

  • Prvá výstava malieb v 60-ke

Mám cez 60 rokov a práve plánujem prvú výstavu svojich malieb.
 

  • Nikdy nie je neskoro nájsť prácu, ktorá človeka napĺňa

V 37 rokoch som dala výpoveď v práci. Keď som zistila, že nikdy nebudem môcť mať deti, rozhodla som sa stať dobrovoľníčkou v Kambodži, neskôr v Etiópii a založila som charitu, ktorá pomáha bojovať proti ženskej obriezke. Onedlho budem mať 50 rokov a teším sa, čo mi prinesie nová dekáda.
 

  • Po päťdesiatke svoj vlastný bar

Mám 54 rokov a práve som si otvoril svoj bar.


 

 

  • Vlastná kniha a štúdium práva pred 50-kou

Mám štyri deti, vydala som svoju prvú knihu v 45 rokoch a vo veku 47 rokov som začala študovať právo. Niektorí z nás "rozkvitnú" neskôr, vtedy, keď zistíme, čo naozaj chceme.

 

  • Objaviť svoje nadanie

Roky som bola mamou na plný úväzok. Po štyridsiatke som objavila svoju vášeň pre interiérový dizajn. Dokonca som vyhrala v televíznej súťaži týkajúcej sa dizajnu, vďaka čomu mám teraz klientov a množstvo projektov. Prispievam do médií, píšem stĺpček do známeho magazínu. Tento rok budem mať 60 a neviem sa zastaviť!

 

  • Zmeniť pracovné odvetvie sa môže oplatiť

Vo svojich 47 rokoch som sa presunul z úplne iného odvetvia do oblasti ľudských zdrojov. Teraz mám 50 rokov a som HR manažér. Po prvýkrát v živote som manažérom.

 

  • Do školy aj v štyridsiatke

Tento rok oslávim 40 rokov a vraciam sa späť na univerzitu.

 

  • Presťahovanie sa za úspechom

V 43 rokoch som dala výpoveď v práci v Londýne a presťahovala sa do Francúzska, aby som založila filmársku spoločnosť. Chcela som úplne zmeniť svoj život, kariéru a začať robiť dokumentárne filmy na full-time. Moja spoločnosť začala rásť rýchlejšie než som očakávala a dnes sa podieľa na tvorbe štyroch výnimočných dokumentárnych filmov.

 

  • Úspešná scenáristka

Mám 48 rokov a začala som pracovať ako scenáristka a režisérka vo svojich 44 rokoch. Tento rok chcem zažiariť svojím scenárom pre televízny projekt. Držím palce všetkým ženám po štyridsiatke, ktoré stále majú ambície.

Myslíte si, že to ľudia v strednom veku majú ťažšie, ak chcú zmeniť kariéru alebo začať podnikať?

54 % nie
áno 46 %

Hlasovalo: 268


Zdielať článok na Facebooku
19.01.2020  |  Zdroj: boredpanda; Foto: boredpanda; Autor: © Zoznam/es
Hodnotenie článku:
4.5/5 (2 hlasov)


TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

Bill Gates

Úspech je zlý učiteľ. Kvôli nemu si múdri ľudia myslia, že nemôžu prehrať.

Bill Gates