5 tipov pre tých, ktorí chcú vedieť, ako byť úspešný, no nechce sa im čítať motivačné knihy

Milujete knihy, radi sa vzdelávate, chcete sa pohnúť vo vašej kariére, ale stále nemáte čas na čítanie? Radi by ste sa inšpirovali známymi a úspešnými ľuďmi ich receptom na úspech? Je tu riešenie - stačia vám slúchadlá do uší a vzdelávať sa môžete v podstate kedykoľvek. Máme pre vás 5 tipov na audioknihy, ktoré vám dodajú potrebnú motiváciu a naštartujú váš kariérny rast.

 

 

 

 1. Chriss Voss: Nikdy nerobte kompromis alebo vyjednávajte tak, ako by vám išlo o život
  „Manželka chcela mačku, ja som chcel psa. Tak sme urobili kompromis a máme mačku." Takto nejako si predstavuje výsledok vyjednávania Chris Voss, bývalý hlavný vyjednávač FBI. Chris Voss začínal ako radový policajt a postupne sa vypracoval až do pozície, kedy sám viedol rokovania s najväčšími zločincami, únoscami, vrahmi a teroristami. Stal sa špičkovým špecialistom na vyjednávanie, v ktorých ide o všetko, o holý ľudský život. V takýchto rokovaniach nemožno robiť kompromisy.
  Chris svoje skúsenosti s vyjednávaním s únoscami dnes zúročuje ako poradca veľkých spoločností pri ich strategických rokovaniach. Vo svojom odbore je považovaný za jednu z najväčších autorít na svete. Jeho kniha je unikátnou a zábavnou príručkou pre kritické i každodenné situácie, ktorá vás naučí zvládať konflikty v práci či doma.
 2. Phil Knight: Umenie víťaziť
  Ako mladý a zvedavý si Phil Knight, vtedy čerstvý absolvent vysokej školy ekonomickej, požičal od otca päťdesiat dolárov a založil firmu s jednoduchým cieľom - dovážať z Japonska kvalitnú a pritom lacnú bežeckú obuv. V súčasnosti dosahuje Knightova spoločnosť Nike každoročný obrat 30 miliárd dolárov a jej "fajka" je viac ako len obyčajné logo. Je to symbol elegancie a úspechu a stal sa jednou z mála ikon, ktoré okamžite rozpoznajú ľudia v každom kúte sveta.
 3. Stephen R. Covey: 7 návykov skutočne efektívnych ľudí
  Stephen R. Covey bol americkým lektorom, odborníkom na rodinnú problematiku a vedenie ľudí, prednášal tiež na univerzite v Utahu. Je autorom bestselleru 7 návykov skutočne efektívnych ľudí, ktorý časopis Time zaradil medzi 25 najvplyvnejších kníh o manažmente. V publikácii objasňuje sedem základných návykov, ktoré odporúča pre premenu v cieľavedomú, sebavedomú a harmonickú osobnosť. Covey v knihe radí, ako vytrvať pri dosiahnutí cieľov a ako pracovať so svojím odhodlaním.
 4. Jan Mühlfeit: Pozitívny leader
  Vedeli ste, že pozitívny prístup zvyšuje produktivitu až o jednu tretinu? Bývalý prezident európskeho Microsoftu Jan Mühlfeit zhrnul svoje dlhoročné skúsenosti v oblasti vedení ľudí do štyroch krokov. Odhaľte, ako inšpirovať vlastný tím, ako dosiahnuť vytýčené výsledky, a pritom si zachovať rovnováhu medzi úspechom a šťastím. Zistite, ako sa zbaviť stresu, negativizmu a odomknite v sebe svoj potenciál.
 5. Timothy Ferriss: Štvorhodinový pracovný týždeň
  Timothy Ferriss so svojimi knihami Štvorhodinové telo a Štvorhodinový pracovný týždeň vedie rebríček bestsellerov New York Times. Časopis Wired ho nazval „supermanom zo Silicon Valley“, podľa Fast Company patrí medzi najinovatívnejších podnikateľov. Pôsobí ako poradca na jednej z fakúlt Singularity University, ktorá sídli vo výskumnom centre NASA Ames, kde skúma technológie urýchľujúce riešenie globálnych problémov. Takže zabudnite na systém, kedy po celé dni driete a vlastný život odkladáte na dôchodok. Luxusný život nie je len pre bohatých. Americký autor Timothy Ferriss vo svetovom bestselleri predstavuje spôsoby, ako si užívať aj v produktívnom veku. Podľa autora stačí so šikovnosťou využívať možnosti, ktoré nám moderný svet ponúka. Ako zefektívniť čas strávený prácou? Ako presvedčiť  šéfa, aby oceňoval výkonnosť a nie prítomnosť? A ako si počas niekoľkých týždňov zaistiť stály príjem z drobného podnikania, ktoré bude vyžadovať minimum pozornosti?
Zdielať článok na Facebooku
09.03.2019  |  Zdroj: wikipedia, pigula.blog.respekt.cz, sport.cz, janmuhlfeit; Autor: © Zoznam/kch
Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

Lily Tomlin

Problém s bezohľadnou honbou krýs za kariérou spočíva v tom, že aj keď vyhráte, stále zostanete krysou.

Lily Tomlin