6 povolaní, pri ktorých vás strasie: Keď uvidíte, čím si zarábajú iní, budete ďakovať za vašu prácu

Frflete a ponosujete sa na vašu prácu? Možno zmeníte rétoriku, keď si pozriete nasledujúcich šesť nie práve najpríjemnejších povolaní. Potom možno uznáte, že vo vašom zamestnaní predsa len nie je až tak zle ako si myslíte. Alebo jej aj vaša práca rovnako náročná? Overte si to a napíšte nám do komentára, či by ste si s ľuďmi, ktorých uvidíte na fotografiách, vymenili zamestnania.

 

 

Výroba šachtových poklopov

Robotníci z Indie vyrobia ročne zhruba 2 700 šachtových poklopov pre New York. Teploty, pri akých tavia materiál, sú neuveriteľné, až okolo 1 200 - 1500 stuňov Celzia. Aj preto táto práca patrí medzi najnebezpečnejšie na svete. Stačí totiž malá chyba pri práci a výsledkom je nešťastie.

 

Ťažba síry

Sopku Kawah Ijen nájdete na ostrove Jáva. Vedeli ste, že uprosted neho je sírové jazero? Miestni, ktorí tu pracujú a získavajú z neho síru, pracujú bez akýchkoľveko ochranných prostriedkov. A aká je ich pláca? Dostávajú menej ako 5 dolárov na deň. Porovnajte si to s vaším zamestnaním.

 

Čistenie kanálov

Pracujú 12 hodín denne a dýchajú smrad z odpadkov. Väčšinou nemajú žiadne špeciálne ochranné nástroje, zvyčajne pracujú v spodnej bielizni. Plat? Za túto špinavú drinu majú čističi kanálov 5 dolárov na deň.

 

Testovanie deodorantov

Testovači pracujú v spoločnostiach, ktoré vyrábajú antiperspiranty a deodoranty. Ich úlohou je zistiť, ako efektívne sú a či naozaj chránia pred zápachom.

 

Elektrikári v Číne

Byť elektrikárom v Číne znmená mať aj poriadnu odvahu a nebáť sa výšok. Ich elektrické vedenia sú totiž v obrovských výškach a ak je potrebná údržba, elektrikári nemajú na výber. Veď sa pozrite na fotografiu nižšie, o akej výške presne hovoríme. Zvládli by ste vyliezť tak vysoko a ešte tam aj pracovať?

 

Výskumníci vyvíjajúci liek proti malárii

Nasledujúci obrázok nie je vhodných pre tých, ktorí neznášajú komáre. Vedci, ktorí sa snažia bojovať proti malárii, občas sami slúžia ako návnada pre komáre. Tak totiž najlepšie spoznajú správanie sa komárov prenášajúcich maláriu. Dali by ste sa na toto nahovoriť?

Zdielať článok na Facebooku
27.01.2019  |  Zdroj: brightside; Foto: flickr, imgur; Autor: © Zoznam/es
Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

Lily Tomlin

Problém s bezohľadnou honbou krýs za kariérou spočíva v tom, že aj keď vyhráte, stále zostanete krysou.

Lily Tomlin