HASH(0x3dcc7f0)

Budete terčom posmeškov: Týchto 12 vecí si do práce nikdy neoblečte, inak si o vás budú kolegovia šuškať

Do práce chodíme v prvom rade pracovať, rozvíjať sa, nadobúdať nové zručnosti a skúsenosti. To, ako do nej chodíme oblečení, nie je až tak dôležité, zároveň však nie zanedbateľné. Mali by sme vedieť, aký typ oblečenia sa do práce hodí a ktoré kúsky by sme mali nechať radšej doma. Sú však ľudia, ktorí si zamestnanie mýlia s rôznymi inými miestami a tým, ako chodia do práce oblečení, si akurát robia vo firme zlé meno. Pozrite sa, čo sa do práce naozaj nehodí.

 

 

 1. Čokoľvek priesvitné
  Priesvitné oblečenie sa do práce naozaj nehodí, vyslúžite si ním poznámky alebo pohľady, ktoré vám možno nebudú príjemné. Ak máte niečo priesvitné, dajte si pod to radšej ďalšiu vrstvu oblečenia.
 2. Tepláky na jogu či legíny
  Idete do práce, nejdete cvičiť. Možno sa v takom oblečení cítite príjemne a pohodlne, naozaj však nebudete pôsobiť reprezentatívne.
 3. Všetko, čo je príliš obtiahnuté alebo príliš voľné
  Časy raperov sú už dávno za nami, rozlúčte sa preto s oblečením, v ktorom ste sa strácali. To však platí aj pre ďalší extrém, malé a priúzke oblečenie. Odev by vám mal sedieť akurátne, aby ste sa v ňom cítili pohodlne. Nemal by zvýrazňovať vaše nedokonalosti, či pôsobiť, že ste ho zdedili po obéznej sesternici.
 4. Odhalené ramená
  Topy s odhalenými ramenami pôsobia žensky a nežne, do práce sa však naozaj nehodia. Ideálne sú na posedenie s priateľmi, tam ich využite.
 5. Tričká, ktoré odhaľujú váš chrbát alebo brucho/príliš krátke oblečenie
  Takýto top oblečenia je jednoducho nevkusný. Obzvlášť, ak nemáte úplne dokonalú postavu a vidieť to, čo by malo zostať pred očami kolegov zakryté.
 6. Viditeľná spodná bielizeň
  Nie, vaši kolegovia nie sú zvedaví na vaše boxerky či nohavičky. Ak chcete, aby si o vás začali šuškať a komentovať vašu spodnú bielizeň, vždy dbajte o to, aby zostala skrytá.
 7. Príliš veľa zvieracích vzorov
  Tak toto je silná šálka kávy. Príliš veľa zvieracích vzorov pôsobí lacno, dámy, ak nechcete získať nálepku lacnej, zvážte ich zaradenie do šatníka.
 8. Kroksy
  Nech sú akokoľvek pohodlné, hodia sa skôr na záhradu alebo na pláž. V práci na ne ani nepomyslite.
 9. Čokoľvek, čo by ste si vzali do telocvične
  Tepláky či športová súprava – tie radšej nechajte v taške do fitka.
 10. Čokoľvek, čo by ste si vzali do baru alebo na diskotéku
  Do baru alebo na diskotéku sa v obliekaní môžete odviazať, sami ale uznáte, že prísť v takom oblečení do práce by asi nepôsobilo dobre.
 11. Špinavé, smradľavé oblečenie
  Ak si chcete zadovážiť okamžité faux-pas, stačí, ak si na sebe oblečiete páchnuce či znečistené oblečenie. Nečudujte sa, ak budú od vás kolegovia bočiť.
 12. Tielko
  Páni, áno, rozumieme, chcete sa pochváliť vypracovanými ramenami. Ušetrite ale kolegov d tohto pohľadu. Do posilňovne ideál, ale do zamestnania sú pre vás tielka jednoducho tabu!

Dávate si záležať na tom, aby ste chodili do práce vhodne oblečený?

37 % nie
áno 63 %

Hlasovalo: 486


Zdielať článok na Facebooku
03.12.2018  |  Zdroj: businessinsider; Text: jm; Foto: gettyimages
Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)


TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

Bill Gates

Úspech je zlý učiteľ. Kvôli nemu si múdri ľudia myslia, že nemôžu prehrať.

Bill Gates