5 extrémne nebezpečných pracovných miest

Premýšľali ste niekedy nad tým, aké sú najnebezpečnejšie pracovné miesta na svete? Tu je vaša šanca zistiť viac... Každá práca je svojím spôsobom zložitá a nebezpečná, ale tieto povolania sú niečo úplne iné. Na vykonávanie týchto povolaní sú potrebné špeciálne zručnosti a ľudia pri nich vystavujú svoje telo veľkým nebezpečenstvám. Aj keď veľa ľudí pri výkone týchto pracovných miest prišlo o život, stále ich robia.

 

 

Odmínovanie

Toto je určite jedna z najnebezpečnejších a najstrašidelnejších pracovných úloh. Na svete ostáva veľké množstvo vojnových mín a ich úlohou je nájsť ich a bezpečne odstrániť. Hoci títo odborníci majú ochranné vybavenie, výbuch míny je ťažké prežiť, a preto veľa ľudí pri tejto práci prišlo o život.

Baníci

Ste pod zemou, ktorá na vás kedykoľvek môže spadnúť a neustále vdychujete toxický prach. Baníci sú určite odvážni, pretože každý deň ohrozujú ich životy a zdravie. Drvivá väčšina baníkov má problémy s pľúcami a časté kolapsy jaskýň niekedy odrezávajú od sveta a zabíjajú veľké množstvo ľudí.

Umývači okien

Keď hovoríme o umývaní okien, nikto automaticky nemyslí na nebezpečenstvo, ale vo veľkých metropolách sú umývači okien neuveriteľne dobre zaplatení a majú na to dobrý dôvod. Ich práca je jednou z najnebezpečnejších na svete, pretože sú vo vysokých nadmorských výškach, kde musia umývať okná mrakodrapov. Silné vetry, závraty a poruchy zariadenia sú bežné prípady, ktoré môžu byť smrteľné.

Lovci krabov

Pravdepodobne ste už počuli o lovcoch, ktorí cestujú po vytrvalých moriach pri hľadaní vzácnych krabov. Je to jedno z najlepšie platených pracovných miest na svete. Aj keď je však plat dobrý, nebezpečenstvo je tiež veľké. Smrteľné more a nebezpečné poveternostné podmienky môžu ponoriť loď za sekundu a zariadenia na vyhľadávanie krabov môžu byť niekedy ešte nebezpečnejšie.

Drevorubači

Nie je také nebezpečné byť drevorubačom v našej krajine, ale na iných miestach sveta je to určite najnebezpečnejšia práca. Obrovské stromy s hmotnosťou niekoľkých ton, obrovské a ostré sekery, ktoré vás môžu zahltiť, a veľké a výkonné vozidlá predstavujú nikdy nekončiacu hrozbu. Drevorubači čelia veľkému riziku a v tomto podnikaní smrť nie je až taká zvláštna vec.

Zdielať článok na Facebooku
11.07.2020  |   Foto: Getty, muskimagazin; Autor: © Zoznam/el
Hodnotenie článku:
1.6/5 (7 hlasov)


TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

Bill Gates

Úspech je zlý učiteľ. Kvôli nemu si múdri ľudia myslia, že nemôžu prehrať.

Bill Gates