Pracujete v IT a hľadáte prácu? Nové miesta pribudnú v týchto slovenských mestách

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: thinkstockphotos.com

Ness Košice Development Center (KDC) podpísalo spoluprácu so spoločnosťou Masternaut, ktorá je európskym lídrom v oblasti a poskytovania riešení pre zefektívňovanie manažmentu vozových parkov firmám. Masternaut v súčasnosti zamestnáva 600 špecialistov a svoje služby poskytuje viac ako 10.000 zákazníkom.

„Začiatok spolupráce s takým prestížnym klientom je dôkazom kvality našich služieb a najmä spokojnosti partnerov. V Košiciach vzniká ďalší perspektívny tím programátorov, ktorý sa postupne rozrastie na 50 zamestnancov," komentoval Marek Uhrín, generálny manažér Ness KDC, s tým, že košická spoločnosť má aktuálne otvorených viac ako 60 pracovných ponúk a v nasledujúcich týždňoch tento počet vzrastie na 100. "Pri aktuálnom stave 385 zamestnancov tak do konca roka výrazne prekročíme métu 400. Berúc do úvahy tieto fakty, aktuálne trhové trendy i uznávaný kredit a know-how našich ľudí, môžem hrdo prehlásiť, že NESS KDC patrí k absolútnej špičke softvérového inžinierstva, a to nielen v regionálnom, ale celosvetovom ponímaní," dodal.

Spoločnosť vyzdvihol aj košický primátor Richard Raši. Podľa neho patrí medzi dlhodobo etablovaných a rozvíjajúcich sa zamestnávateľov v Košiciach, ktorí významnou mierou prispievajú k jeho rozvoju a skvalitňovaniu života jeho obyvateľov.

NESS KDC je súčasťou korporácie NESS Software Engineering Services (SES), ktorá je jedným zo svetových lídrov v oblasti poskytovania služieb softvérového inžinierstva. Košický Ness aktuálne spolupracuje s desiatimi zahraničnými partnermi na inováciách a vývoji softvérových produktov. Programátori NESS KDC sú súčasťou tímov pracujúcich na projektoch nadnárodných spoločností, ktoré patria ku globálnym lídrom vo sférach ich pôsobenia. NESS KDC v tomto roku oslávilo desať rokov pôsobnosti.

Ilustračné foto Galéria fotiek (2) Zdroj: thinkstockphotos.com

Ďalších 30 IT pracovných miest v Žiline

Dohromady 30 nových pracovných miest, hlavne pre programátorov a IT odborníkov, vytvorí bratislavská firma Pantheon Technologies v novootvorenej pobočke v Žiline. Spoločnosť podľa jej konateľa Tomáša Janča v súčasnosti zamestnáva vo vývojových centrách v Bratislave a Banskej Bystrici 150 ľudí.

"Nerobíme rozdiely medzi našimi zamestnancami v Bratislave a ostatých mestách. Nové centrá otvárame pre to, že hľadáme kvalitných ľudí, a nie lacnejšiu pracovnú silu. Naši zamestnanci v Žiline budú mať rovnaké platy aj podmienky ako naši ľudia v Bratislave a Bystrici," uviedol Jančo.

Doplnil, že firma je na trhu od roku 2001 a vybojovala si pevné postavenie vo svete IT v oblasti R&D (research and development). Venuje sa výskumu počítačových sietí a vývoju prototypových softvérov v oblasti sietí. Väčšina biznisu smeruje do amerického Silicon Valley, kde firma ponúka vývoj a implementáciu softvéru na zákazku pre najväčších svetových hráčov v oblasti networkingu. "Pantheon sa venuje výskumu počítačových sietí a vývoju softvérov a dúfame, že aj na týchto výsledkoch bude stáť internet v budúcnosti. Už dnes pracujeme na riešeniach, ktoré prídu do praxe o niekoľko rokov. Naším hlavným cieľom je poskytovanie vysoko kvalitných služieb. To všetko zabezpečujeme výhradne z vlastných zdrojov a bez akejkoľvek štátnej pomoci," dodal Jančo.

Nedostatok softvérových odborníkov Pantheon Technologies rieši aj investíciou do vzdelávania potenciálnych zamestnancov. "Od budúceho týždňa spúšťame už po druhýkrát na Strednej priemyselnej škole Jozefa Murgaša v Banskej Bystrici krúžky Java a Python academy. Od začiatku semestra otvárame v spolupráci s Univerzitou Mateja Bela (UMB) predmety programovací jazyk Java a programovací jazyk Python. Študenti UMB si ich môžu zapísať ako voliteľné predmety a získať za ne kredity. Podobné zámery má Pantheon aj so školami v Žiline a jej blízkom okolí," uzatvoril konateľ Pantheon Technologies.

Viac o téme: Miesto Práca Pracovné Košice Žilina IT
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Zdroj: TASR; Foto: thinkstockphotos.com
 
Staršie správy
Staršie správy