Ukončenie pracovného pomeru

Nenastúpite do práce? Pripravte sa na to, čo vám hrozí

Poradňa  /   Diskusia

Zamestnanec nám už druhý deň nenastúpil do práce ani nám neoznámil dôvod. Ako môžeme postupovať? Môžeme mu dať výpoveď? Čitateľka Jana


Doručovanie výpovede a iných

Doručovanie výpovede a iných písomností

Skončenie pracovného pomeru  /   Diskusia

Kedy sa považuje výpoveď za doručenú? Pozrite sa, aké povinnosti má pri doručovaní písomností zamestnávateľ a aké zamestnanec.


Ukončenie pracovného pomeru počas

Ukončenie pracovného pomeru počas PN

Doba určitá  /   Diskusia

Dobrý deň stal sa mi pracovný úraz, pracujem v sklade kde sa dvíhajú aj ťažšie predmety a ,,seklo ma" som momentálne na PN, no pracovná zmluva mi končí 14.12.2011 a podľa diagnózy lekára bude PN trvať oveľa dlhšie, môžu ma počas mojej PN prepustiť? alebo to urobia až po skončení mojej PN?


Ako mám skončiť pracovný

Ako mám skončiť pracovný pomer?

Skončenie pracovného pomeru  /   Diskusia

Desať rokov som zamestnaná u jedného zamestnávateľa, z toho 6 rokov som bola na materskej, môžem dať okamžitú výpoveď? Skončiť zo dňa na deň? Môžem ju dať ústne a na druhý deň ju priniesť písomne?


Skončenie pracovného pomeru počas

Skončenie pracovného pomeru počas skúšobnej doby

Skúšobná doba  /   Diskusia

Chcela by som Vás poprosiť o radu a teda o odpoveď na moje dve nasledujúce otázky: Je možné prepustiť zamestnanca zo dňa na deň, keď sa nachádza v skúšobnej lehote? Ak nie, ako sa teda musí postupovať? Stačí, aby bola výpoveď podpísaná od konateľa spoločnosti alebo musí byť výpoveď obojstranne podpísaná? Je možné prepustiť zamestnanca v skúšobnej lehote ak je zamestnanec na PN?


Ukončenie pracovného pomeru na

Ukončenie pracovného pomeru na dobu určitú

Doba určitá  /   Diskusia

Dňa 1.6.2010 som uzavrela pracovný pomer na dobu počas rodičovskej dovolenky pracovníčky, ktorú zastupujem. Chcem sa opýtať, akým spôsobom môžem tento pracovný pomer zrušiť, napríklad v prípade, že som sa rozhodla nastúpiť do nového zamestnania.


Skončenie pracovného pomeru počas

Skončenie pracovného pomeru počas PN

Doba určitá  /   Diskusia

S manželom sme na PN a v zamestnaní nám končila zmluva, ktorá bola uzatvorená na dobu určitú, a to dňom 10.10.2011, ale za nami prišiel zamestnávateľ a dal nám 7.10.2011 podpísať ukončenie pracovnej zmluvy dohodnutým termínom 10.10.2011. Môže sa to počas PN? My sme podpísali, lebo vravel, že musíme..... ale na papieri je napísané, že sme to prevzali... 


Ako napísať výpoveď -

Ako napísať výpoveď - vzor výpovede

Skončenie pracovného pomeru  /   Diskusia

Chcel by som sa spýtať, ako mám napísať výpoveď z rodinných dôvodov? Ako by to malo vyzerať ... postup ... meno a tak ... ako to mám štylizovať?


Výpoveď pre neuspokojivé plnenie

Výpoveď pre neuspokojivé plnenie pracovných úloh

Skončenie pracovného pomeru  /   Diskusia

Momentálne som asi piaty deň na PN-ke, som zamestnaná u jedného zamestnávateľa už 3 roky, na neurčitý čas. Počas posledného obdobia sa mi zhoršil zdravotný stav, nakoľko pracujem v klíme celých 8 a viac hodín a bývam často chorá, čím som musela ísť dvakrát po sebe na PN-ku. Po návrate z nej mi ponúkli prácu, ktorá mi môj zdravotný stav ešte zhoršuje,... 


Dĺžka výpovednej doby

Dĺžka výpovednej doby

Skončenie pracovného pomeru  /   Diskusia

Měl bych dotaz ohledně výpovědní doby. Jsem u posledního zaměstnavatele zaměstnán 6 měsíců, ale chtěl bych podat výpověď. Proto se chci zeptat, jak dlouhou výpovědní dobu musím ještě odpracovat.Od 1.9.2011 by to mělo být jen 1 měsíc, což by mi vyhovovalo, protože mám už sehnanou jinou práci, ale pokud by to bylo 2 měsíce, jako doteď, tak by to nebylo pro mne dobře.


Predlžuje sa výpovedná doba

Predlžuje sa výpovedná doba o čas na PN?

Skončenie pracovného pomeru  /   Diskusia

Dala som výpoveď zo zamestnania a plynie mi výpovedná lehota 2 mesiace a mala by skončiť 31.12. chcem sa opýtať, či v prípade, že budem PN alebo budem potrebovať paragraf, či sa táto výpovedná lehota posúva o dobu strávenú na PN alebo celodennom ošetrení (1 deň), čiže ak by som bol PN napr. 1 mesiac, či mi aj tak skončí pracovný pomer 31.12. alebo sa to posunie na 31.1.Potrebujete poradiť? Napíšte nám

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

John Adair

Vedenie by sa malo považovať sa príjemnú a zábavnú úlohu. Ak začnete na ňu pozerať v tomto svetle, budete sami chcieť svoje výsledky zlepšiť.

John Adair