Doba určitá

Dostali ste výpoveď počas PN? O dávky sa báť nemusíte

Poradňa  /   Diskusia

Ku dňu 30.04.2017 mi v práci skončila zmluva na dobu určitú, zamestnávateľ mi poslal oznámenie o ukončení pracovného pomeru, ja som ale od 13.1.2017... 


Ilustračné foto

Doba určitá. Môžem skončiť v práci skôr, ak mám choré dieťa?

Doba určitá  /   Diskusia

Pracujem na dobu určitú od 1. januára do 31. decembra 2013. Môžem ukončiť pracovný pomer skôr? Môjmu synovi sa zhoršil zdravotný stav, má ísť na liečenie, potrebujem byť s ním a neviem ako mám postupovať. Má 28 mesiacov. Dal by sa ukončiť pracovný pomer aj dohodou? Ako rýchlo?


Ilustračné foto

Koľkokrát je možné predĺžiť pracovný pomer na dobu určitú?

Doba určitá  /   Diskusia

Tri roky som pracovala na dobu určitú, ktorú mi vždy po roku predlžovali. Teraz mi dal zamestnávateľ dodatok na ďalšie dva roky na zastupovanie počas materskej dovolenky. V dodatku však nie je uvedený žiaden dátum, len to, že sa jedná o zastupovanie počas materskej dovolenky jednej kolegyne.


Ilustračné foto

Pracujem na dobu určitú. Platí výpovedná doba?

Doba určitá  /   Diskusia

Potrebovala by som poradiť ohľadom ukončenie pracovného pomeru. Pracovnú zmluva mám uzatvorenú od 1. januára 2013 do 31. decembra 2013, na dobu určitú bez skúšobnej lehoty. Mám nárok na výpovednú dobu?


Ilustračné foto

Pracujem na dobu určitú. Je možné predčasne ukončiť zmluvu?

Doba určitá  /   Diskusia

Chcela by som vedieť, či môže zamestnávateľ predčasne ukončiť pracovný pomer na dobu určitú. Ak áno, mám nárok na odstupné?


Ilustračné foto

Pri výpovedi invalidnému zamestnancovi je potrebný súhlas úradu práce

Doba určitá  /   Diskusia

Sme dve zamestnankyne chránenej dielne, s ktorými zamestnávateľ uzavrel pracovnú zmluvu na dva roky. Po dvadsiatich dvoch mesiacoch, čiže dva mesiace pred zmluvou určenou dobou, nám chce ukončiť pracovný pomer s tým, že už sa viac tomu nechce venovať. Aké sú naše možnosti? Obe sme čiastočne invalidné.


Ilustračné foto

Pracovný pomer sa môže automaticky predĺžiť z doby určitej na neurčitú

Doba určitá  /   Diskusia

Pracovný pomer na dobu určitú mi skonči 31. marca 2013. V prípade, ak mi zamestnávatel nestihne predložit novú pracovnú zmluvu na podpis a zadá mi prácu na daľší mesiac, je to považované za predĺženie pracovnej zmluvy?


Ilustračné foto

Odpracoval som dva roky. Dostanem odstupné?

Doba určitá  /   Diskusia

Dňa 25. marca 2010 som uzatvoril pracovnú zmluvu na rok rok. Prvým dodatkom k zmluve sa pracovný pomer predĺžil do 25. marca 2012. Druhým dodatkom sa pracovný pomer predĺžil do 25. marca 2013. Obdržal som oznámenie o skončení pracovného pomeru ku dňu 25.03.2013. Mám nárok na odstupné? Firma vraví, že nie. Čítal som vyjadrenie, že podľa nového Zákonníka... 


Ilustračné foto

Musí mi zamestnávateľ zmeniť zmluvu na dobu neurčitú?

Doba určitá  /   Diskusia

Je zamestnávateľ povinný mi predĺžiť pracovnú zmluvu na dobu neurčitú, ak som u neho zamestnaná od 1. februára 2008 a zmluva mi bola predĺžená dodatkom k pracovnej zmluve už dvakrát a to v roku 2010 a 2012. V poslednom dodatku mi pracovný pomer končí dňa 01.02.2014. Ak v tom čase budem na rodičovskej dovolenke môže so mnou zamestnávateľ ukončiť pracovný... 


Ilustračné foto

Je možné skončiť pracovný pomer pred uplynutím doby určitej?

Doba určitá  /   Diskusia

Uzavrela som pracovný pomer na dobu určitú od 1. decembra 2012 do 15. apríla 2013. Majitelia podniku mi odkázali po riaditeľke, že ukončujú so mnou pracovný pomer k 1. februáru 2013. Pracovné povinnosti si riadne plním, neporušila som pracovnú disciplínu. Na dohodu so zamestnávateľom nie som ochotná pristúpiť, nakoľko túto prácu mám rada a nič som neporušila.


Ilustračné foto

Pracujem na dobu určitú. Dozviem sa o predĺžení zmluvy?

Doba určitá  /   Diskusia

Nemôžem sa v Zákonníku práce dočítať, či je povinný zamestnávateľ upovedomiť zamestnanca o nepredĺžení zmluvy. Teda ak zamestnanec má pracovnú zmluvu na dobu určitú, ktorá mu končí dňa 30.11.2012 s následným predĺžením už na dobu neurčitú. Je zamestnávateľ povinný oboznámiť zamestnanca o tom, že zmluva mu nebude predĺžená?Potrebujete poradiť? Napíšte nám

Citáty o práci a kariére

Erich Fromm

V skutočnosti moderný človek mimo pracovnú dobu má veľmi málo sebadisciplíny. Keď nepracuje, chce leňošiť, flákať sa, alebo aby sme použili krajšie slovo "uvoľniť sa".

Erich Fromm