Získaj prácu

Za toto by mali vrátiť výplatu: Z výtvorov nešikovných grafikov vás budú bolieť oči

Mám prácu  /   Diskusia

Prijať zlého grafického dizajnéra môže byť pre firmu pohroma. Stačí malý detail - najmä pri úpravách fotografií, ktorý grafik prehliadne a už... 


13 kľúčových schopností, ktoré

13 kľúčových schopností, ktoré musí ovládať bez výnimky každý: Vďaka nim sa vám bude žiť ľahšie

Mám prácu  /   Diskusia

Do života treba vojsť pripravený a dobre vyzbrojený. Nie, nemyslíme ozajstnú výzbroj, skôr tú mentálnu. Osvojiť si schopnosti, ktoré z vás urobia človeka, ktorého si ľudia zapamätajú a ktorého si budú vážiť. Ak chcete žiť čestný a dobrý život, týchto 13 schopností je preň kľúčových. Ak vám niektorá z uvedených chýba, osvojte si ju.


Steve Jobs

Pán počítačového priemyslu, Steve Jobs: 17 vecí, ktoré ste o ňom určite nevedeli

Mám prácu  /   Diskusia

Ikona, detailista, vizionár, filantrop. Človek, ktorý zmenil technológiu sveta – Steve Jobs. Toto meno poznajú snáď všetci. Od Jobsovej smrti uplynulo už 7 rokov, no napriek tomu jeho technológiu využívame aj dnes. Ktovie, čo ďalšie by tento vizionár objavil, keby jeho život neprekazila zákerná choroba.


5 vecí, na ktoré

5 vecí, na ktoré by ste mali minúť vianočné odmeny od zamestnávateľa: Tieto rady vás ale asi nepotešia

Mám prácu  /   Diskusia

Rozdávali sa u vás vo firme vianočné odmeny? Ak patríte medzi šťastlivcov, ktorým zamestnávateľ prilepší k výplate pred Vianocami, vážte si to a dobre si rozmyslite, ako tieto peniaze použijete. Láka vás urobiť si radosť, odmeniť sa alebo ich všetky minúť na vianočné darčeky? O tomto naše rady určite nebudú. Pozrite sa, ako by ste tieto odmeny mali minúť, aby ste ich využili čo najrozumnejšie.


darčeky, vianoce, peniaze, nákupy,

Aj s malou výplatou môže byť bohatý Ježiško: Týchto 8 darčekov nič nestojí, no spravia obrovskú radosť

Mám prácu  /   Diskusia

Kto povedal, že aby boli Vianoce pekné, je potrebné mať pod stromčekom darčeky za tisíce eur? Niekedy viac poteší dar, ktorý je vyrobený s láskou a dokonca stojí len pár eur. Ak vám tento rok neostalo veľa peňazí na darčeky, siahnite po alternatíve. Zapojte svoje šikovné ruky alebo kreativitu a uvidíte, ako výsledok obdarovaného ohromí. Tu je pár tipov,... 


Toľkoto peňazí by ste

Toľkoto peňazí by ste si mali odkladať, ak chcete ísť na dôchodok bohatý

Mám prácu  /   Diskusia

Ak chcete byť bohatý, musíte najprv začať platiť sám sebe, hovorí milionár David Bach, ktorý sa sám vypracoval a stal boháčom. A čo tým vlastne myslí? „Zo svojho zárobku vyplaťte ako prvú osobu sám seba,“ píše vo svojej knihe Automatický milionár. Pozrite sa, čo radí ľuďom, ktorí chcú ísť na dôchodok bohatí.


V novom roku nová

V novom roku nová práca? Tu bude najviac voľných pracovných miest, šanca pre všetkých, ktorí si hľadajú zamestnanie

Aktuality  /   Diskusia

Očakávania zamestnávateľov na Slovensku na prvý štvrťrok budúceho roka sú naďalej optimistické. Podľa pravidelného prieskumu, ktorý zrealizovala spoločnosť Manpower na vzorke 750 zamestnávateľov na Slovensku, nárast počtu zamestnancov v januári až marci budúceho roka očakáva 12 % opýtaných zamestnávateľov, 4 % oslovených firiem ich pokles.


Ilustračné foto

Ste nervózny, podráždený a v strese? Dôvod hľadajte vo vašej posteli

Mám prácu  /   Diskusia

Ak sa ľahko rozčúlite, ste frustrovaný a otrávený, pravdepodobne za to môže nedostatok spánku. Nová štúdia ukázala, že ak v noci stratíte čo i len dve hodiny spánku, prejaví sa to na vašom správaní. U ľudí, ktorým chýba spánok, sa veľmi často objavujú negatívne pocity, napríklad hnev a zlosť.


10 situácií, ktoré dobre

10 situácií, ktoré dobre poznajú iba čašníci: Toto všetko zažívajú každý deň, aj keď to vy nevidíte

Mám prácu  /   Diskusia

Práca čašníka nie je jednoduchá. Nie je to len o zapísaní si objednávky, musia byť k zákazníkom príjemní, slušní a ochotní vyhovieť ich požiadavkám. Niekedy toho čašníci zažijú počas bežného pracovného dňa viac než dosť. Tým, ktorí sa živia týmto povolaní, prípadne tým, ktorí si ho vyskúšali, budú tieto situácie dobré známe!


Už sa môžeme rozprávať

Už sa môžeme rozprávať o platoch: Takto sa zmení pracovný trh od januára 2019

Aktuality  /   Diskusia

Prezident SR Andrej Kiska podpísal novelu zákona o službách zamestnanosti, ktorou sa od začiatku budúceho roka zavedú opatrenia na zjednodušenie a zrýchlenie príchodu pracovníkov z tretích krajín na Slovensko. Tieto opatrenia majú zefektívniť, urýchliť a spružniť systém upravujúci vstup a pobyt štátnych príslušníkov tretích krajín na území Slovenska... 


8 povolaní pre ľudí,

8 povolaní pre ľudí, ktorí chcú žiť v malom meste: Tu si dobre zarobíte a vyhnete sa ruchu veľkomesta

Hľadám prácu  /   Diskusia

Netúžite žiť vo veľkom meste, no radi by ste si našli slušne platené pracovné miesto? Existuje niekoľko možností, ako sa to dá. Stačí si vybrať správnu pozíciu, ktorú je potrebná v každom meste a je relatívne dobre platovo ohodnotená. Pozrite sa, akú pozíciu by ste si mali vybrať, ak sa vám za prácou nechce presťahovať a radšej by ste si užívali pokoj malého mesta.TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

Erich Fromm

V skutočnosti moderný človek mimo pracovnú dobu má veľmi málo sebadisciplíny. Keď nepracuje, chce leňošiť, flákať sa, alebo aby sme použili krajšie slovo "uvoľniť sa".

Erich Fromm