Všetky články

Posledná kvapka: Toto sú dôvody, pre ktoré zamestnanci menia prácu

Mám prácu  /   Diskusia

Slovenský pracovník toho veľa vydrží. Niekedy až prekvapivo veľa. Veľa vecí zamestnávateľom ticho prejde. Ľudom sa totiž často nechce zbytočne... 


Ilustračné foto

Koľko si odkladať z platu, aby ste mali dostatočnú finančnú rezervu? Toto radia odborníci

Mám prácu  /   Diskusia

Na krízové situácie treba myslieť skôr ako nastanú. Dlhodobá rezerva sa tvorí viac rokov a aj malá suma odkladaná pravidelne môže časom narásť na slušnú rezervu. Vo všeobecnosti je odporúčaná hranica minimálne 10 % z celkového príjmu domácnosti, zdôrazňuje analytička spoločnosti FinGO.sk Lenka Buchláková.


Ľudia neodchádzajú z firmy,

Ľudia neodchádzajú z firmy, ale od šéfa

Pre zamestnávateľov  /   Diskusia

Nikto nechce stratiť skvelého zamestnanca. Napriek tomu skvelí zamestnanci odchádzajú. Plnohodnotne ich nahradiť trvá zvyčajne 6-8 mesiacov a stojí desaťtisíce eur.


Chudoba vzrastie, kríza môže

Chudoba vzrastie, kríza môže trvať aj 5 rokov: Pozrite sa, čo predpovedá ekonómka

Aktuality  /   Diskusia

Oživenie ekonomiky, ktorú negatívne zasiahla pandémia koronavírusu, môže trvať aj päť rokov. Hlavná ekonómka Svetovej banky Carmen Reinhartová upozornila na to, že pandémia spôsobí aj prehĺbenie ekonomickej nerovnosti vo svete.


Hľadáte si prácu, ktorá

Hľadáte si prácu, ktorá bude konečne podľa vašich predstáv?

Zaujímavé pracovné ponuky  /   Diskusia

Ak máte skúsenosti v oblasti obchodu a financií máme pre vás zaujímavú pracovnú ponuku. Staňte sa súčasťou švajčiarskej spoločnosti, ktorá privátnej aj firemnej klientele poskytuje kvalitné finančné služby po celom svete viac ako 160 rokov. Spoločnosť Swiss Life Select ponúka príležitosť tým, ktorí si chcú budovať vlastný tím aj tým, ktorí chcú byť... 


Chcete viac energie a

Chcete viac energie a ostrejšiu myseľ? Vyskúšajte digitálny detox

Motivácia a inšpirácia  /   Diskusia

Technológie ženú svet neustále dopredu. Kladú na nás vysoké nároky a vyžadujú našu každodennú pozornosť. Opäť tu ale platí heslo - čoho máme v živote až príliš veľa, to nám neprináša prospech. Priznajme si to, telefón iba zriedkakedy pustíme z ruky. To však môže z dlhodobého hľadiska nášmu mozgu spôsobovať rôzne problémy. Dôvodom je vznikajúca závislosť... 


Slovenskí zamestnávatelia hlásia útlm

Slovenskí zamestnávatelia hlásia útlm náborových aktivít

Ekonomika - trh práce  /   Diskusia

Slovenskí zamestnávatelia hlásia na 4. kvartál útlm svojich náborových aktivít, avšak oproti minulému štvrťroku sa náborové prostredie významne zlepšilo. Vyplýva to z Indexu trhu práce na 4. kvartál 2020 od spoločnosti Manpower Group.


Ako si na pracovisku

Ako si na pracovisku i v živote poradiť s "toxickými" ľuďmi?

Vzťahy na pracovisku  /   Diskusia

"Toxickí" alebo problémoví ľudia popierajú akúkoľvek logiku. Zatiaľ čo niektorí žijú v blaženej nevedomosti ohľadom negativity, ktorú okolo seba šíria, druhí môžu byť naopak spokojní v nekonečnom chaose. Ako sa vedia inteligentní ľudia s týmito jedincami vysporiadať?


Výskum ukázal, aký je

Výskum ukázal, aký je ideálny vek odchodu do dôchodku

Aktuality  /   Diskusia

Vo väčšine krajín ľudia pracujú dlhšie a dlhšie. Posledná štúdia uverejnená v publikácii The Lancet Public Health analyzovala 15 284 mužov a žien vo veku 50 rokov a viac z anglickej štúdie starnutia od roku 2002 do roku 2013, na základe ktorej odpovedali na otázku, aký je najlepší vek na odchod do dôchodku.


10 dôkazov, že sa

10 dôkazov, že sa zamestnanec nehodí do firmy

Pre zamestnávateľov  /   Diskusia

Prijímanie tých správnych ľudí a následná pomoc pri ich postupe v práci je jednou z najväčších výziev, ktorým čelia zamestnávatelia a vedúci. Nestačí len nájsť talentovaných a schopných kandidátov, ale je dôležité si ich tiež udržať. Niekedy sme však oklamaní vlastným inštinktom a stáva sa, že až po chvíli si uvedomíme, že niečo nie je úplne tak, ako sme predpokladali a dúfali.


Priemerné platy v Európskej

Priemerné platy v Európskej únii za rok 2020: Kto si žije ako kráľ a kto živorí?

Mzda  /   Diskusia

Nie každý občan Európskej únie má rovnako hlboko do vrecka. Kým Dáni zarábajú vyše 5-tisíc eur, Bulhari si musia vystačiť s priemernou výplatou nižšou ako 650 eur. V roku 2020 je v Európskej únii 27 členských štátov, 19 z 27 členských štátov EÚ prijalo euro ako svoju spoločnú menu. V tomto článku sa pozrieme na hrubú mesačnú priemernú mzdu. Keďže Spojené... TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

Karel Čapek

Keď nemám čo robiť, pracujem.

Karel Čapek