Všetky články

V 54 rokoch si otvoril vlastný bar: Spoznajte príbehy ľudí vo veku 40+, ktoré vás presvedčia, že nikdy nie je neskoro

Hľadám prácu  /   Diskusia

Nenechali si nahovoriť, že sú už vo veku, kedy by mali mať stabilné zamestnanie a že na zmeny v ich pracovnom živote je už neskoro. Ak ste aj... 


Ako si nájsť prácu

Ako si nájsť prácu v roku 2020: Neurobte zbytočné chyby, takýto postup dodržte

Hľadám prácu  /   Diskusia

Vnímate príchod nového roka ako vašu šancu na zmenu? Na lepší život, zaujímavejšiu prácu, v ktorej sa budete môcť realizovať? Mnoho ľudí vstupuje do nového roka s odhodlaním zrealizovať veľké zmeny. Odísť z práce, v ktorej ich šéf prehliada alebo uprednostňuje niekoho iného, nájsť si zamestnanie, v ktorej dostanú za svoju prácu adekvátnu odmenu. Že... 


10 povolaní, v ktorých

10 povolaní, v ktorých nájdete najviac psychopatov: Patrí sem aj to vaše?

Mám prácu  /   Diskusia

Psychológ Kevin Dutton z Oxfordskej univerzity z katedry Experimentálnej psychológie zrealizoval rozsiahlu štúdiu o psychopatoch. Prieskum realizoval v Spojenom kráľovstve a jeho súčasťou tiež bolo zistiť, v akých povolaniach sa najčastejšie objavujú psychopati. Čo zistili? Pozrite si rebríček 10 povolaní, v ktorých pracuje najviac psychopatov.


Týchto 6 trikov potrebujete,

Týchto 6 trikov potrebujete, ak sa chcete bleskovo naučiť cudzí jazyk

Mám prácu  /   Diskusia

Túžite sa naučiť cudzí jazyk, no neviete, ako na to? Hľadáte spôsoby, akým sa na vás cudzia reč „nalepí“ rýchlejšie? Na to, aby ste si osvojili cudzí jazyk, nemusíte nikam vycestovať, pokojne môžete zostať doma. Vyskúšajte týchto 6 šikovných trikov, vďaka ktorým sa ho naučíte bleskovo rýchlo.


5 predsavzatí, ktoré by

5 predsavzatí, ktoré by ste si mali dať aj vtedy, ak si predsavzatia nedávate: Majte fantastický rok 2020

Mám prácu  /   Diskusia

Viete, čo by ste chceli od nového roka? Chcete, aby bol rok 2020 lepší, krajší, úspešnejší? Aby sa vám viac darilo, boli ste spokojnejší v živote aj v práci? Máme pre vás niekoľko rád, ktoré vám k tomu dopomôžu. Inšpirujte sa týmito predsavzatiami, aj keď si predsavzatia nedávate.


V novom roku nová

V novom roku nová a lepšia práca? Máme pre vás zaujímavé ponuky s platom od 1 500 eur

Zaujímavé pracovné ponuky  /   Diskusia

Plánujete si v novom roku nájsť lepšiu prácu? Takú, v ktorej by ste mohli ukázať svoj potenciál, prípadne si aj lepšie zarobiť? Kariéra.sk má pre vás niekoľko zaujímavých pracovných ponúk so slušným platom od 1 500 eur. Naberte odvahu mať lepšie zamestnanie, stačí si pripraviť životopis a poslať ho na niektorú z týchto pracovných ponúk.


Minimálna mzda od 1.

Minimálna mzda od 1. januára 2020: Takáto bude jej výška

Aktuality  /   Diskusia

Minimálna mesačná mzda na Slovensku sa od začiatku budúceho roka zvýši zo súčasných 520 eur na 580 eur. Najnižší hrubý zárobok za každú odpracovanú hodinu stúpne na 3,333 eura zo súčasných 2,989 eura. Čistý príjem zamestnanca pracujúceho za minimálnu mzdu tak oproti tomuto roku vzrastie o 46,39 eura na 476,39 eura.


Týchto zamestnancov by mal

Týchto zamestnancov by mal šéf vyvážiť zlatom: Pozrite sa, ako pracujú, neuveríte vlastným očiam

O práci s humorom  /   Diskusia

Sú zamestnanci, ktorí sú pre firmu hotovým pokladom. Pracujú so zapálením, nadšením, majú motiváciu a okrem toho aj podávajú nadpriemerný výkon. Niektorí sú dokonca až tak zruční, že je takmer nemožné ich nahradiť. Pozrite sa na zamestnancov, ktorí v práci predvádzajú ozajstné umenie - ich šéf by ich mal vyvážiť zlatom.


Máte vysoké EQ? Týchto

Máte vysoké EQ? Týchto 5 znakov je typických pre ľudí, ktorí majú nadpriemernú emocionálnu inteligenciu

Mám prácu  /   Diskusia

Dokážete zvládať emocionálne náročné situácie? Alebo sa položíte pri prvej maličkosti? Aj o tom je emocionálna inteligencia. Výskum ukázal, že existuje spojitosť medzi emocionálnym kvocientom a kariérnym úspechom. Nie všetci sa s ním však narodia, no v porovnaní s inteligenčným kvocientom, emocionálnu inteligenciu ľudia môžu získať a praxou zlepšovať.


Aj vy si môžete

Aj vy si môžete nasporiť 1 000 eur: Takto si vytvorte rezervný fond, aby vás nezaskočili ťažké časy

Mám prácu  /   Diskusia

Každý by mal myslieť na budúcnosť a možné horšie časy. Nikdy neviete, aká situácia môže nastať, či náhodou nebudete mať neočakávané výdavky. Aby vás ťažké časy nezaskočili, je dobré mať vytvorený rezervný fond. Aj malá suma v ňom bude lepšia ako nič. Pozrite sa, ako si môžete ľahko nasporiť 2 000 eur a pripraviť sa tak na prípad, že u vás nastanú finančné suchoty alebo ťažká životná situácia.


Schudnete aj ušetríte kopu

Schudnete aj ušetríte kopu peňazí: Zabudnite na diéty, dobre sa pozrite na svoje ruky

Mám prácu  /   Diskusia

Takáto diéta tu ešte nebola. Že vám pri chudnutí pomôžu iba vaše ruky? Znie to neuveriteľne, ale táto teória tvrdí, že veľkosť vašej ruky určuje veľkosť porcií, ktoré by ste mali zjesť. Pozrite sa, v čom spočíva tajomstvo tejto - na jednej strane diéty, na strane druhej skvelého spôsobu, ako ušetriť pri nakupovaní potravín. S veľkou pravdepodobnosťou... TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

Karel Čapek

Keď nemám čo robiť, pracujem.

Karel Čapek