Kariéra na pláži

Cestou k získaniu zamestnancov je duálne vzdelávanie. Príklad by sme si mali brať zo zahraničia

Kariéra na pláži  /   Diskusia

Kvalifikovaní pracovníci sú „nedostatkovým tovarom”. Firmy nedokážu nájsť vhodnú pracovnú silu, a ak sa kandidáti nájdu, nemajú dostatok skúseností... 


Posledná prázdninová kariérna streda

Posledná prázdninová kariérna streda na Magio Pláži

Kariéra na pláži  /   Diskusia

Každú augustovú stredu mali návštevníci Magio Pláže možnosť riešiť kariérne témy v príjemnej prázdninovej atmosfére. Túto stredu 29.8.2018 podujatie končí. Využite preto poslednú šancu bezplatne si skonzultovať svoj životopis, alebo si vyskúšať tréningovo pracovný pohovor s odbornou garantkou projektu Josephine M. Swift. Bude vám k dispozícii od 15:30 do 18:00.


Graduate program

Graduate program

Kariéra na pláži  /   Diskusia

Si štvrták na vysokej škole a máš pred sebou posledný ročník školy? Nebavia ťa už brigády, ktoré nemajú budúcnosť?


Kam na strednú školu?

Kam na strednú školu? Kam z vysokej školy?

Kariéra na pláži  /   Diskusia

V stredu 22.8.2018 sa zameriame počas Prázdninovej kariéry na Pláži na študentov. S rozhodovaním, kam na strednú školu, ale aj kam z vysokej, môžu pomôcť návštevníkom Magio Pláže odborníci z SPP.


CV versus resumé

CV versus resumé

Kariéra na pláži  /   Diskusia

Vedieť, aký je rozdiel medzi životopisom (CV) a resumé, je pri hľadaní práce užitočná informácia. Niektorí zamestnávatelia žiadajú len jeden dokument, ale môžete sa stretnúť aj s požiadavkou na oba dokumenty.


Odhaľte, čo sa skrýva

Odhaľte, čo sa skrýva pod názvami IT pozícií

Kariéra na pláži  /   Diskusia

Tretia kariérna streda projektu Prázdninová kariéra na Pláži bude v znamení IT sveta. Viete, čo robí Big Data Engineer, špecialita automatizácie IT infraštruktúry a aplikácií alebo JAVA Developer? Už 15.8.2018 od 16:00 vám aj na tieto otázky odpovedia IT špecialisti zo Slovak Telekomu. Dozviete sa aj o konkrétnej ponuke voľných pracovných miest v tejto spoločnosti.


Ako povedať kolegovi alebo

Ako povedať kolegovi alebo nadriadenému, čo vám prekáža?

Kariéra na pláži  /   Diskusia

Nenechajte kolegov robiť veci nesprávne a nastavte si s nimi jasné očakávania. Komplikovaný popis, ale bežná realita našich pracovných životov. V dnešnej rýchlej dobe je efektívna komunikácia potrebná viac, ako kedykoľvek v minulosti. Aj keď sme šikovní, vzdelaní, jazykovo vybavení a absolvovali sme mnoho školení, dostaneme sa občas do situácií, ktoré... 


Hľadáš si strednú školu?

Hľadáš si strednú školu? Vyber si perspektívny študijný odbor – technik energetických zariadení budov (TEZB)

Kariéra na pláži  /   Diskusia

Počas štvorročného štúdia získajú študenti kvalitné teoretické vedomosti a praktické zručnosti spojené s inštaláciou, montážou a servisom rôznych druhov energetických a elektrotechnických zariadení, ako aj s realizáciou základných stavebných činností. Na základe týchto vedomostí, zručností a kompetencií absolventi získajú výučný list a maturitu, následne... 


Ako napísať Win-Win motivačný

Ako napísať Win-Win motivačný list radí Josephine Swift, odborná garantka projektu Prázdninová kariéra na Pláži

Kariéra na pláži  /   Diskusia

Váš motivačný alebo sprievodný list je "druhá“, avšak veľmi dôležitá časť vašej žiadosti o prácu. Váš životopis (Curriculum Vitae /Resume) je informatívny list s faktami, ako sú vaše osobné údaje, najvyššie dovŕšené vzdelanie, vaša prax, pracovné skúsenosti, ako aj záľuby.


Hľadáš si strednú školu?

Hľadáš si strednú školu? Aj s tým ti pomôžeme počas kariérnej stredy 8.8.2018 na Magio Pláži

Kariéra na pláži  /   Diskusia

Podujatie Prázdninová kariéra na Pláži pokračuje už druhou kariérnou stredou 8.8.2018. Opäť môžeš od 15:30 skonzultovať s odbornou garantkou projektu Josephine M. Swift svoj životopis, poradiť sa s ňou, ako napísať motivačný list alebo si vyskúšať cvičný pracovný pohovor.


Yes, yes, yes! Prvá

Yes, yes, yes! Prvá prázdninová kariérna streda na Magio Pláži po anglicky

Kariéra na pláži  /   Diskusia

Druhý ročník plážového kariérneho podujatia Prázdninová kariéra na Pláži odštartuje už túto stredu 1. 8. 2018 a to rovno v angličtine. Lektori jazykovej školy the Bridge od 16:30 s každým záujemcom urobia cvičný pracovný pohovor v angličtine alebo individuálne otestovanie úrovne angličtiny.<< Predchadzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

Lily Tomlin

Problém s bezohľadnou honbou krýs za kariérou spočíva v tom, že aj keď vyhráte, stále zostanete krysou.

Lily Tomlin