Videá

Ako rozbehnúť biznis, aj keď máte prázdnu peňaženku? Toto VIDEO vám ukáže, ako na to

Hľadám prácu  /   Diskusia

Máte prácu, ktorá vás nijako nenapĺňa? Trávite v nej kopec času celý týždeň a už v pondelok sa neviete dočkať piatku? Alebo ste bez práce a neviete... 


Ilustračné foto

VIDEO: Buď šéfom sám sebe a kritika ťa posunie ďalej

Videá  /   Diskusia

Myslíte si, že je stres zamestnať samého seba? Určite to však nie je väčší stres, či ťa zajtra nevyhodia z práce. A čo môže byť lepšie, ako byť sám sebe šéfom? V rámci seriálu „Rozbehni sa“ vám v kocke prinášame ponaučenia a filozofiu podnikateľky Petry Marko.


Ilustračné foto

VIDEO: Ak chcete uspieť, musíte robiť veci inak

Videá  /   Diskusia

Problémom dnešnej spoločnosti je konformita. Veľa ľudí sa chová a koná rovnako ako ostatní ľudia. A to je chyba! Takýmto spôsobom nedosiahnu úspech. Takýto názor zdieľa motivátor Ivo Toman. V rámci seriálu „Rozbehni sa“ vám prinášame jeho 5 zaujímavých zistení, ktoré vám pomôžu, ak sa chcete odlíšiť od davu.


Ilustračné foto

VIDEO: Univerzálny recept na úspech neexistuje, nájdite si ten svoj

Videá  /   Diskusia

Recept na úspech, či už v zamestnaní alebo pri podnikaní závisí od záujmov, vlastností, ambícií a cieľov každého človeka. Každý chce robiť to, čo ho napĺňa šťastím. V rámci seriálu „Rozbehni sa“ vám prinášame zlomy, ktoré zažil v podnikaní Michal Král. Zoberte si príklad z jeho 9-tich ponaučení.


Ilustračné foto

VIDEO: Nezabíjajte čas hlúposťami!

Videá  /   Diskusia

V čase tvorenia prvých hier nebol internet ani sociálne siete. Na ich tvorení „makali“ od deviatej do jedenástej hodiny. Pracovali však na tom, čo ich baví. A preto, ak na niečom robíte, snažte tomu venovať maximálny čas, radí Marián Ferko, zakladateľ spoločnosti, ktorá už sedemnásť rokov vytvára hry.


Ilustračné foto

VIDEO: Robte to, čo vás baví, ale nezabúdajte na matematiku

Videá  /   Diskusia

Nie je potrebné dokončiť školu, ale neustále sa vzdelávať v odbore, ktorý vás baví. Že je to možné, dokáže vám Daniel Minárik, ktorý so svojim kolegom podniká v oblasti systémov na podporu rozhodovania. Jeho pracovný príbeh, ako aj rady vám prinášame v rámci seriálu „Rozbehni sa“.


Ilustračné foto

VIDEO: Základom úspešného podnikanie je aj odriekanie

Videá  /   Diskusia

Terézia Madarová začínala z úplného dna. Prišla o prácu a na krku mala splátky na auto a bežné mesačné výdavky. Z požičaných peňazí si založila živnosť, kúpila počítač a pustila sa do činnosti, ktorá bola zo začiatku iba jej záľubou. Vypracovala sa až na podnikateľku Slovenska. Čo všetko musela pre to spraviť sa dozviete v rámci seriálu „Rozbehni sa“. Nechajte si poradiť.


Ilustračné foto

VIDEO: Máte výborný nápad? Realizujte ho hneď!

Videá  /   Diskusia

Ak si myslíte, že máte najlepší nápad na svete, choďte ho realizovať. Ak ho nezrealizujete, potom neplačte, že ho zrealizoval niekto iný. Aj takúto radu dostanete od podnikateľa Ivana Štefunka v rámci seriálu „Rozbehni sa“.


Ilustračné foto

VIDEO: Pohni zadkom a aj rozum sa pridá k podnikaniu

Videá  /   Diskusia

V živote je veľmi dôležité, ak chce človek niečo dosiahnuť, musí ísť do toho naplno. Nefunguje to, ak sa vložíte do niečoho iba na polovicu. Každého človeka môže podporovať jeho okolie, ale ak to nie je jeho sen či túžba, nikdy ju nedosiahne. V rámci seriálu „Rozbehni sa“ vám prinášame rady pri podnikaní od školiteľky a koučky Eriky Feketovej.


Ilustračné foto

VIDEO: Dá sa začať s holou riťou na internáte aj dnes?

Videá  /   Diskusia

Dá sa, znie odpoveď od Michala Hrabovca, ktorý začal s podnikaním po nežnej revolúcii. Dokonca je oveľa ľahšie začať dnes na intráku, ako neskôr. V rámci seriálu „Rozbehni sa“ vám prinášame jeho rady, na začiatku podnikania a počas jeho priebehu.


Ilustračné foto

VIDEO: Alchýmia úspešného podnikateľa. Krok za krokom

Videá  /   Diskusia

Ak sa pustíte do podnikania, mali by ste spraviť dieru do sveta biznisu. Ako však funguje biznis svet, aké podmienky v ňom platia, a čím musíte byť vyzbrojení, poradí vám podnikateľ a súkromný investor Michael Rostock v rámci seriálu „Rozbehni sa“.Citáty o práci a kariére

Paul McKenna

Ľudia zlyhávajú nie preto, že chyba je v nich, ale preto, že zlyhanie je súčasťou cesty, ktorá vedie k úspechu.

Paul McKenna