Dohody

Máte podpísať dohodu o spoločnej hmotnej zodpovednosti? Na toto si dajte pozor + VZOR

Poradňa  /   Diskusia

Zamestnanec, ktorý uzatvoril dohodu o spoločnej hmotnej zodpovednosti a ktorý pracuje na pracovisku s viacerými zamestnancami, ktorí uzavreli... 


Status študenta pre účely

Status študenta pre účely dohody o brigádnickej práci študentov

Dohody  /   Diskusia

V Zákonníku práce (§ 227) sa píše, že dohodu o brigádnickej práci študentov môže zamestnávateľ uzatvoriť s fyzickou osobou, ktorá má štatút študenta. Ja som študentom denného doktorandského štúdia (čiže 3. stupeň VŠ štúdia). Viackrát som sa stretol s názorom, že doktorandi nemôžu uzavrieť dohodu o brigádnickej práci študentov, ale zatiaľ vždy len od... 


Môžu učitelia podnikať? Ako

Môžu učitelia podnikať? Ako postupovať?

Pracovné podmienky  /   Diskusia

Som učiteľka MŠ. Od januára chcem popri zamestnaní na živnosť opatrovať deti v domácnostiach /víkendy/. Som povinná vopred toto oznámiť zamestnávateľovi, keď nebudem vykonávať pedagogickú činnosť? Počula som, že učitelia si musia pýtať povolenie na podnikanie od zamestnávateľa. Myslím, že podnikanie v osobnom voľne je súkromná vec každého. Ako mám postupovať?


Dohoda o vykonaní práce

Dohoda o vykonaní práce

Dohody  /   Diskusia

Pri Dohode o vykonaní práce platí ešte stále obmedzenie 350 hod. ročne ? Čo nutne by mala zmluva obsahovať ? Som dôchodkyňa a mám ponuku na upratávanie a rozsah prác je nad 10 hod. týždenne, takže Dohoda o pracovnej činnosti nie je možná.


Dohoda o brigádnickej práci

Dohoda o brigádnickej práci študentov

Dohody o prácach mimo pracovného pomeru  /   Diskusia

1)Môže mať brigádnik na Dohodu o brigádnickej práci študentov mesačnú mzdu, nie hodinovú, ale hodiny len polovicu z týždenného času. Teda celkovú odmenu za mesiac za vykonanú prácu / v polovičnej prac. dobe? 2) Akú mesačnú daň budem platiť, keď som začal brigádovať ako 15- ročný študent?


Práca cez agentúru a

Práca cez agentúru a odmeňovanie

Mzda  /   Diskusia

Má nárok brigádnik, ktorý pracuje cez agentúru, na príplatky za nočné zmeny, sviatky a víkendy?


Práca na dohodu o

Práca na dohodu o vykonaní práce.

Dohody  /   Diskusia

Pracujem u agentúry na dohodu o vykonaní práce, ale pracujeme normálne vo fabrike na zmeny. Vzťahuje sa na nás príplatok za prácu nadčas a nočné zmeny? Nie je to protiprávne, ak pracujeme tak isto ako zamestnanci a máme len dohodu a agentúra za nás neplatí žiadne odvody všetko si musíme platiť sami.


Dohoda o vykonaní práce

Dohoda o vykonaní práce vs živnosť

Dohody  /   Diskusia

Ponúka sa mi možnosť pracovať ako lektor na súkromnej VŠ na dohodu o vykonaní práce. Aké sú výhody a nevýhody práce na tuto dohodu v porovnaní s prácou na plný úväzok? Nie je v tomto prípade výhodnejšie založiť si živnosť?


Dohoda o brigádnickej práci

Dohoda o brigádnickej práci študentov.

Dohody  /   Diskusia

Koľko hodín maximálne môže odpracovať študent - brigádnik za 12 mesiacov, keď pracuje na dohodu o brigádnickej práci študentov? Existuje tlačivo, ktoré by umožňovalo daňové úľavy pre takéhoto brigádnika?


Zo živnosti na TPP.

Zo živnosti na TPP. Ako žiadať zamestnávateľa?

Pracovné podmienky  /   Diskusia

Robím pod agentúrou živnostníka u firmy v automobilovom priemysle. Mám nárok na mesačné prémie, tak ako ostatní kmeňoví zamestnanci firmy? Mám nárok sa zamestnať priamo pod firmu, keď tam pracujem už sedem mesiacov na tom istom pracovnom mieste? Firma túto možnosť odmieta, že povolený stav zamestnancov je plný, ale pritom prac. miesto držia prostredníctvom agentúry. Prečo asi?


Dohody o prácach vykonávaných

Dohody o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru

Dohody  /   Diskusia

Som v pracovnom pomere na dohodu (350 hod.), ako sa ďalej postupuje keď mi vyprší stanovený čas hod. Zamestnávateľ mi môže predlžiť pracovný pomer, alebo ho so mnou ukončiť ? Koľko krát môže zamestnávateľ predlžiť pracovný pomer na dohodu?Potrebujete poradiť? Napíšte nám

Citáty o práci a kariére

Paul McKenna

Ľudia zlyhávajú nie preto, že chyba je v nich, ale preto, že zlyhanie je súčasťou cesty, ktorá vedie k úspechu.

Paul McKenna