Dovolenka

Dovolenka nasilu: Môže vás zamestnávateľ prinútiť vziať si voľno?

Poradňa  /   Diskusia

Pracujem v nepretržitej prevádzke a zamestnávateľ sa rozhodol, že odstaví výrobu (nie z technických príčin) na 5 dní. Podľa rozpisu mám v tom... 


Ako mám preukázať dovolenku?

Ako mám preukázať dovolenku?

Dovolenka  /   Diskusia

Chcela by som sa Vás opýtať, či na zdokladovanie 25 dňovej dovolenky mi postačí kópia o odpracovaní počtu rokov. Ja som poslala mojej mzdovej účtovníčke takýto doklad, ktorá mi ho vrátila s tým ,že ona potrebuje originál. Originál by som si veľmi nerada dávala z ruky.


Kedy vzniká nárok na

Kedy vzniká nárok na 25 dní dovolenky? Zmeny od 1.9.2011!

Dovolenka  /   Diskusia

Ako to je s celoročnou dovolenkou pre rok 2011? Mám 35 rokov, zatiaľ som mala nárok iba na 20 dní dovolenky; vznikol mi schválením novely nového zákona nárok na 25 dni dovolenky už v roku 2011 alebo sa tento bod začne uplatňovať až od roku 2012?


Krátenie dovolenky za čas

Krátenie dovolenky za čas PN

Dovolenka  /   Diskusia

Obraciam sa na Vás s nasledujúcou otázkou: od 1.1.2011 do 12.7.2011 som bol na nemocenskej - náleží mi za toto obdobie dovolenka?


Zostatok dovolenky pri skončení

Zostatok dovolenky pri skončení pracovného pomeru

Dovolenka  /   Diskusia

K 31.7.2011 (kedy mi končí pracovná zmluva na určito), mám zostatok dovolenky 16 dní a 20 hodín náhradného voľna (v školstve).Od 4. do 8. júla sa u nás ešte bude chodiť do práce, s tým, že kto nechce, môže si čerpať dovolenku a náhradné voľno - ak má ešte dostatok, pretože od 11.júla je nariadená dovolenka (kvôli letným prázdninám). Nakoľko moja zmluva... 


Nárok na dovolenku

Nárok na dovolenku

Dovolenka  /   Diskusia

Pracujem ako učiteľka v ZŠ. Do 30.04.2011 (3 roky) som bola na rodičovskom príspevku. Od 01.05.2011 som nastúpila do práce a chcem sa spýtať aký nárok na dovolenku za rok 2011 mi vznikol. Mám nárok na dovolenku za čas, ktorý som bola na materskej alebo rodičovskej dovolenke?


Dovolenka pri nástupe na

Dovolenka pri nástupe na materskú dovolenku

Dovolenka  /   Diskusia

Môj problém sa týka dovolenky pri nástupe na materskú dovolenku. Som zamestnaná v personálnej agentúre od r.2008 zmluvu mám do konca roka 2011, na materskú dovolenku nastupujem 8.5. 2011. Chcela by som vedieť na koľko dní dovolenky za r.2011 mám nárok?


Preplatenie dovolenky pri skončení

Preplatenie dovolenky pri skončení pracovného pomeru

Dovolenka  /   Diskusia

Mám nárok na preplatenie dovolenky od roku 2009 (čo bol môj odchod na materskú), pokiaľ by som v roku 2012 chcela ja ukončiť s firmou pracovný pomer? Bude to zhruba 75 dní čo som si nemohla vyčerpať a konečná suma z môjho priemeru predstavuje okolo 5000€ za všetku dovolenku. Ak mi to firma nepreplatí, je to právne napadnuteľné?


Dovolenka

Dovolenka

Dovolenka  /   Diskusia

Po zhruba 2 a pol ročnom pôsobení vo firme budem končiť pracovný pomer dohodou k 13.4.2011. Koľko dní dovolenky mi patrí za rok 2011?


Nariadenie dovolenky zamestnávateľom

Nariadenie dovolenky zamestnávateľom

Dovolenka  /   Diskusia

Je pravda, že firma disponuje mojou dovolenkou v celom rozsahu, čiže firma môže povedať kedy môžem čerpať dovolenku? Dcéra pracuje v projekčnej spoločnosti na Slovensku, ktorá zamestnancom určuje dátum čerpania celej dovolenky. Zamestnávateľ to odôvodňuje tým, že dovolenky sú zosúladené s výrobou, ktorá je v Čechách. Mňa by zaujímalo, či je to v poriadku.... 


Koľko dovolenky si môžete

Koľko dovolenky si môžete presunúť do ďalšieho roka?

Dovolenka  /   Diskusia

Koľko dní dovolenky si môžem presunúť do ďalšieho kalendárneho roku, keď z roku 2010 mi ostalo 20 dní nevyčerpanej dovolenky?Potrebujete poradiť? Napíšte nám

Citáty o práci a kariére

Bertold Brecht

V blízkosti chýb rastú úspechy.

Bertold Brecht